Autor Wątek: Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ  (Przeczytany 6872 razy)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ
« dnia: Kwietnia 29, 2018, 21:59:16 pm »
Bardzo dłuuuuugooooo nie zagłądałem na forum, a jeszcze dłużej nic nie pisałem. I przyznam Wam że dalej mam ..... nieważne. Dzisiaj się przemogłem, bo czuję taką wewnętrzną i szczerą nieprzymuszaną chęć napisania "kilku słów" o Tichym. Kto mnie zna ten nie będzie zaskoczony. To będzie bardzo subiektywny i zarazem emocjonalny wpis. Dzisiaj na Podpromiu był nie tylko ostatni mecz sezonu, ale OSTATNI MECZ LUKASA W BIAŁO - CZERWONYM PASIAKU :( :'(. Coś się kiedyś zaczyna, i coś się kiedyś musi skończyć. Dzisiaj po 7 latach Lukas definitywnie odchodzi z Rzeszowa.
Tylu ilu forumowiczów tyle będzie różnych opinii o Tichym, o jego grze, o tym czy był bardzo dobrym rozgrywającym czy ledwie solidnym ale dokładnym. Dla mnie i w mojej (podkreślam BARDZO SUBIEKTYWNEJ) opinii odchodzi od nas NAJLEPSZY sypacz jakiego mieliśmy odkąd wróciliśmy do +L. Oczywiście część z Was ma prawo nie zgadzać się z moją opinią. Ale zaryzykuję, że większość z Was (a może nawet wszyscy) zgodzą się ze mną w jednym. Mianowicie, Lukas był jednym z najbardziej (a może tym najbardziej) niedocenianych zawodników +L przez panów ekspertów Polsatu, jak również nas rzeszowskich kibiców. Doskonale pamiętam te czasy kiedy forum żyło, wrzało, oddychało (tak, tak były takie czasy ;)) różnymi tematami i kiedy za przy każdej porażce Resovii praktycznie zawsze (często niezasłużenie) wieszano psy na Tichym, a przy wygranych meczach bardzo często milczano o dobrej grze Lukasa. Ale to tylko taka drobna dygresja z mojej strony.
Jednego czego bym teraz nie chciał w tym wątku to wszelkiego rodzaju "licytacji" na temat Lukasa, czy był taki czy śmaki, czy byli lepsi od niego w Resovii czy nie. Jak napisałem wyżej, każdy z nas ma swoją opinię i optykę na temat Tichego. Każdy z nas zapamięta Lukasa inaczej i na swój sposób. Każdy z nas będzie mieć inną ocenę jego gry i 7 lat spędzonych w Resovii.
Ja dzisiaj myśląc o Lukasie i biało - czerwonym pasiaku z nr 5 mam tak na gorąco następujące wspomnienia i obrazki związane z Tichym:
1) pierwszy finał ze Skrą i seria (bodajże 9ciu) zagrywek Lukasa. Po drugiej stronie w przyjęciu Zatorski, Winiarski oraz ........ Kurek ;D 8). Kurek trzymał wtedy w przyjęciu 6 strefę.  Lukas idzie na zagrywkę i bomba, bomba, raz "żabka" później znowu bomba za chwilę znowu skrót (o zagraniu pipe w Skrze z Kurkiem wtedy nie było mowy ;D). Po którejś zagrywce w Kurka, wyraz twarzy i oczy naszej "gwiazdy" mówiły już tylko jedno: "Matko Przenajświetsza co Ostrej bronisz bramy tylko nie we mnie. Spraw by ten czeski pepiczek się w końcu pomylił na tej zagrywce" ;D. Ale Lukas wtedy nie chciał się pomylić, więc Kurek zaczął już lecieć: "Pod Twoją obronę....." ;D. Echhhh..... cudowna seria, która złamała Skrę i bezcenna kwaśna mina Kurka ;D
2) drugie wspomnienie znowu związane ze Skrą, ale tym razem dramatyczne ćwierćfinały rok później. Drugi mecz na Podpromiu oraz słynne i niezapomniane "wejście smoka" Bartmana. W tym momencie Tichy też musiał mieć "cojones" żeby w tak ekstremalnie trudnym momencie zaufać bezgranicznie atakującemu, który cały mecz przestał w kwadracie i wchodzi na tie-breaka. Wszyscy z tamtego meczu zapamiętali Bartmana. Natomiast dla mnie tamten tie-break miał wtedy 2 bohaterów, wg kolejności: Bartmana i Lukasa. Zresztą obrazek tuż po zakończonym tie-breaku mówił wtedy wszystko i był sam, w sobie wymownym komentarzem, kiedy Zibi podszedł do Tichego i go szczerze wyściskał.
3) i ostatni obrazek związany z Lukasem jaki przychodzi mi na gorąco to półfinały z Delectą Bydgoszcz. Och jakie były "mlaskania" "achy i ochy" wszystkich panów ekspertów nad Masnym. Jaki to wirtuoz na tle Lukasa. Jak gra kombinacyjnie i jak dużo środka (ostatecznie okazało się że Lukas grał środkowymi z taką samą częstotliwością jak Masny). Uważam że tamte półfinałowe mecze były zdecydowanie jednymi z najlepszych jakie Lukas zagrał ws barwach Resovii. I co jeszcze zapamiętałem z tamtych półfinałów? Że w newralgicznych momentach setów Lukas zachowywał zimną głowę, w odróżnieniu od Masnego który zaczął się gubić.     

Lukas, kiedyś ten dzień i ten moment musiał nadejść. Bardzo Ci dziękuję za wszystkie niezapomniane emocje i piękne chwile, których byłeś bardzo ważną częścią. Dziękuję Ci za 3 Mistrzostwa Polski. Dziękuję Ci za to że byłeś bardzo ważną częścią mojej( i wielu moich Kolegów) pasji jaką była i jest siatkówka. Dziękuję Ci że byłeś, jesteś i już zawsze będziesz częścią historii rzeszowskiej siatkówki i Resovii. Dziekuję ci że ...... byłeś. Po prostu. Wiem, że nie kończysz jeszcze kariery. Dlatego życzę Ci powodzenia, zdrowia i kto wie .... może ..... oby .... do zobaczenia niebawem na Podpromiu, które - mam nadzieję - zawsze będzie Ciebie ciepło witać. Powodzenia Lukas ;) 8) 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2018, 22:49:33 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 29, 2018, 22:18:54 pm »
Przez te 7 lat masę wspomnień z Lukasem się wiąże. Tych pozytywnych jest zdecydowanie więcej niż tych nagatywnych. Od pierwszych chwil i wyjazdu do Katowic na mecz Lukasa w reprezentacji Czech, poprzez mistrzostwa aż do dzisiejszego pożegnania. Kawał historii za nami.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 29, 2018, 22:21:09 pm »
LUKAS WIELKIE  DZIĘKI ZA TO ŻE BYŁEŚ Z NAMI PRZEZ OSTATNICH 7 LAT.

maniek

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 29, 2018, 22:29:29 pm »
DZIĘKI LUKAS ZA WSZYSTKO !

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 29, 2018, 22:37:58 pm »
Lukas, po prostu dzięki za wszystko!!!! Za te wszystkie wspomnienia i mecze!!!

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 30, 2018, 08:44:13 am »
Jak sobie przypomnę ten pierwszy finał ze Skrą  ;D ;D ;D
Myślę,że Lukas będzie Rzeszów nosił w sercu, w końcu to tu poznał żonę i urodziła mu się dwójka dzieci.  ;D

Dzięki Lukas !!!

maćko

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 577
Odp: Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 30, 2018, 12:35:59 pm »
WIELKIE DZIĘKI Lukas !!!!

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 01, 2018, 00:40:47 am »
Wszystko zostało już napisane. Pozostaje mi tylko podpisać się pod wypowiedzią Pabla.

Tichy dziękuję! Prawdziwy Resoviak. Skromny i sympatyczny, nasz sypacz numer 1! Powodzenia w dalszej drodze.

siaq182

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: Lukas Tichacek - DZIĘKUJĘ
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 09, 2018, 11:03:51 am »
Dziękuję. Po prostu.