Autor Wątek: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019  (Przeczytany 22943 razy)

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 15, 2019, 20:42:46 pm »
Kiedyś glosowało się nogami.  Dziś jest trudniej. Przywiązał się człowiek, przyzwyczaił. I płacze i płaci...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 15, 2019, 20:46:46 pm »
My sponsorem ? Sponsor jest tylko jeden i tylko on ma prawo głosu, a Tobie i mi jeżeli się nie podoba to wypad z prywatnej piaskownicy pana sponsora.
Wiecie, co może prezes Ignaczak? Tyle samo, ile mógł poprzedni prezes. Tylko pieniędzy pozyska mniej.
Pewnie odejdzie jakiś sponsor, który dawał "marne" 500.000 zł rocznie. Pewnie przychody "z kibiców" spadną o kolejne 500.000 zł. Temat zmiany trybun Podpromia (kolejne 500.000 zł rocznie) też nikogo specjalnie nie interesował. A ja wciąż słyszałem, że "na X nas nie stać".
Było, minęło. Zostały dyrdymały. Najpierw "o wychowankach", teraz o "zawodnikach związanych lub chcących się związać z Rzeszowem". Dziwaczna tęsknota do lat 70-ych i ślepota na to, jak wygląda współczesny zawodowy sport.
Jedyną osobą, która miała realny wpływ (nie licząc jakiegoś szwagra czy zięcia) na decyzje był Andrzej Kowal. Nie wiem, dlaczego tak było, ale tak było. Przymykał oko na pewne dziwactwa i przy okazji coś osiągał dla klubu. Przez wiele lat się udawało. Nie mogło się udawać w nieskończoność. Przyszedł sezon 16/17, w którym po rundzie zasadniczej zajmowaliśmy 2. miejsce (25 wygranych, 5 przegranych), ale w play-off zostaliśmy bez libero i bez atakujących, zajęliśmy 4. miejsce i... nastąpiła obsuwa. Serniotti dostał słaby skład, ale nie z tego względu, że "układał to Kowal", a w kolejnym sezonie zafundowalismy sobie kolejne, bardzo spóźnione dziwactwo.
Naprawdę wierzycie w to, że Kowal nie chciał Grozera czy Leona? Naprawdę wierzycie, że "nie było nas stać"? Andrzej miał swoje wady. Miał jednak wiele zalet, w tym takie, o których niewiele osób wiedziało. Nie, to nie jest "tęsknota za Kowalem". Nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki. To tylko wspomnienia po niedawnych, trochę lepszych czasach.
Se będzie kolejny sezon. Myślę, że szału nie będzie. Pojawiające się dość głośne, zagraniczne nazwisko nie wydaje mi się aktualne. Znów było "za drogo".
Skra przedłuża o 3 lata kontrakt ze swoim (obecnie) najlepszym zawodnikiem. My pewnie znów stracimy swojego najlepszego zawodnika.
We współczesnym zawodowym sporcie największą umiejetnością jest umiejętność trafnego, kupowania drogich zawodników. Tanich to każdy głupi potrafi kupić.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 15, 2019, 20:55:10 pm »
Nie zgadzam się. Geniusz potrafi kupić zawodników genialnych relatywnie  tanio na dorobku.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 20:59:24 pm wysłana przez Wronka »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 15, 2019, 21:03:17 pm »
To podaj jakiegoś zwycięzcę LM, który kupił genialnego zawodnika tanio. Wiesz ile Włochów kosztował Osmany Juantorena?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 15, 2019, 21:07:50 pm »
Relatywnie tanio... sam wiesz, że Leon był w zasięgu.  Wystarczyło wyłożyć kasę. Żaden z decyzyjnych nie zorientował się w korzyściach płynących z posiadania takiego tu za... Przepraszam za błędy- dziabnięty jestem. 

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 15, 2019, 21:08:36 pm »
Pare lat temu Lokomotiv Nowosybirsk wygrał LM bez super super drogich gwiazd , nic trzeba przyzwyczaić się do ligowego średniactwa a jeszcze w 2015 roku zapowiadało się tak pięknie 😢😢

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 15, 2019, 21:10:14 pm »
Pamiętasz Friedrichshafen? Tichacek i Grozer

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 15, 2019, 21:10:41 pm »
A co to ma do rzeczy? Raz na 10 lat to nawet nie nabity łuk sam wystrzeli.
Nadal nie pojmujecie, że tu nie chodzi o jednokrotne wygranie Mistrzostw Wszechświata, bo to się może trafić nawet Dolcanowi Ząbki.
Akurat we Fryderykach, to grali wtedy Schoeps i Tischer. Tichacek był rezerwowym.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 21:15:32 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 15, 2019, 21:15:20 pm »
Relatywnie tanio... sam wiesz, że Leon był w zasięgu.  Wystarczyło wyłożyć kasę. Żaden z decyzyjnych nie zorientował się w korzyściach płynących z posiadania takiego tu za... Przepraszam za błędy- dziabnięty jestem.
Na kontrakt Leona to by kasy z karnetów brakło. Było tanio jak na Leona tylko nikt w Polsce takich pieniędzy nie płacili. Zresztą temat już był parę razy poruszany i nawet kwoty padły.

Lokomotiv czy Fryderyki parę lat temu się trafiły jako zwycięzcy LM. Ale zdecydowanie częściej wygrywa ten co ma gwiazdy światowego formatu.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 15, 2019, 21:16:40 pm »
A  o co w takim razie ? Krzyczysz od dawna: wygrajmy ligę mistrzów, zdobądźmy puchar!!! Jedyny sposób,  żeby to zrobić to zgromadzić pieniądze, wojowników i kibiców .