Autor Wątek: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019  (Przeczytany 22977 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 15, 2019, 21:17:13 pm »
Pieniędzy z karnetów byłoby pewnie ze 3.000.000 zł, a Leon kosztował jakieś 400.000 - 500.000 euro.
Przed chwilą policzyłem 1.500.000 zł, które stracimy w kolejnym sezonie. Mało?
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 21:19:39 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 15, 2019, 21:22:01 pm »
Trzeba w takim razie przeanalizować rynek i korzyści. Firm w Rzeszowie nie brakuje. Wystarczyłby  sam Np. Handlopex czy Kruszgeo żeby zmontować dream team.  Rolą prezesa jest przekonanie  tuzów. Chwała Asseco!!! Szukamy kolejnych. 
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 21:24:30 pm wysłana przez Wronka »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 15, 2019, 21:25:33 pm »
Akurat będziemy obserwować zjawisko odwrotne - wycofywanie się "małych" sponsorów. Kto chciałby nadal wykładać pieniądze na takie dziwactwo? Naprawdę myślisz, że Górski wycofał się przez przypadek? A może wierzysz, że został wyrzucony z powodu złych wyników? Gość miał dość odbijania się od ściany. Zero rozwoju.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 21:28:21 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 15, 2019, 21:28:49 pm »
Trzeba w takim razie przeanalizować rynek i korzyści. Firm w Rzeszowie nie brakuje. Wystarczyłby  sam Np. Handlopex czy Kruszgeo żeby zmontować dream team.  Rolą prezesa jest przekonanie  tuzów
Wymienione firmy albo nadal są albo były sponsorem Resovii i raczej nie kwapiły się aby wyrównać wpływy jakie daje Asseco.
Nowy prezes miał tak na prawdę 2 główne zadania: uzbierać jak największy budżet i zakupić za niego jak najlepszy skład.

Podobno budżet ma być porównywalny z tym sezonem tylko jakoś z plotek nie wychodzi mi to w składzie. Płaci się tyle ile rynek wymaga i widocznie tyle ile dawniej wystarczało na gwiazdy teraz starcza na ledwie solidny skład.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 15, 2019, 21:34:02 pm »
Zdefiniuj dziwactwo. Siatkówka wciąż się w Polsce sprzedaje. 
Szlag.  Od lat próbuję zrozumieć dlaczego w Resovii rządzą Dyzmowie? Dlaczego nie można było utrwalić i wzmacniać? Partykularne interesiki rozwaliły zespół.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 15, 2019, 21:41:49 pm »
Problem jest w braku jakiegokolwiek wpływu na to, co się dzieje w Resovii.
Nie jest wielka tajemnicą, że była zamożna firma, która chciała włozyć bardzo duże pieniądze w Resovię, ale chciała też mieć wpływ na decyzje kadrowe. I tu spotkała się z kontrą i temat się skończył.
------------------------------------
Wronka, dlaczego w stosunku do rządów w Resovii uzywasz liczby mnogiej? Prezes Ignaczak może wybrać pomiędzy Kozubem a Komendą, ale nie może zdecydować o zakupie Christensona, bo "za drogi". Nie pisz o "Dyzmach" i "partykularnych interesikach", bo i jedno, i drugie nie jest prawdą.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 15, 2019, 21:44:37 pm »
Używam liczby mnogiej bo moje wypowiedzi, to jedynie dywagacje.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 15, 2019, 21:49:46 pm »
Nigdy nie zbudujemy mocnej ekipy, jeśli będzie maksymalna granica wysokości kontraktu której nie można przekroczyć. A tak to niestety wygląda. Jeden człowiek się uparł na takie rozwiązanie i mamy to co mamy... inna sprawa, że w głównej mierze za jego pieniądze, ale dla mnie to jest kompletnie niezrozumiałe. Podobnie jak dla większości jak nie wszystkich kibiców Resovii i nie tylko.

tenmisza

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 15, 2019, 22:09:45 pm »
O ile dobrze pamiętam audycję u Bogdana z Prezesem Ignaczakiem, było coś na temat możliwości pozyskania drugiego sponsora tytularnego. Igła powiedział, że rozmawiał o tym z Prezesem Góralem, który podobno nie widzi przeszkód. Mam więc przeczucie, że to będzie teraz główne zadanie Zarządu

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 15, 2019, 22:12:22 pm »
Nigdy nie zbudujemy mocnej ekipy, jeśli będzie maksymalna granica wysokości kontraktu której nie można przekroczyć. A tak to niestety wygląda. Jeden człowiek się uparł na takie rozwiązanie i mamy to co mamy... inna sprawa, że w głównej mierze za jego pieniądze, ale dla mnie to jest kompletnie niezrozumiałe. Podobnie jak dla większości jak nie wszystkich kibiców Resovii i nie tylko.

Mam do tych, którzy tak krytycznie piszą o działaniach Pana Górala, dwa pytania. Uważacie że Pan Góral jest idiotą , czy to wy jesteście tymi za którego uważacie sponsora Resovii. Gdyby w siatkówce było jak w kopanej, że na zawodniku zarabia klub, to już dawno graliby u nas tacy zawodnicy jak Grozer (grał u nas), Anderson, Leon, itd. Sprzedając Grozera, można by zakontraktować Leona, następnie sprzedając Leona można zakupić dwóch "Grozerów", itd. Rozumiecie różnicę między piłką nożną a siatkówką ?. Po co Góral ma wydawać krocie na gwiazdę, skoro, na nim nie zarobi, ba nawet mu się nie wróci poniesiony koszt, ani nie przyjdzie więcej kibiców (pojemność hali). Repres pisał, że można podnieść ceny karnetów dwukrotnie, bo kibice i tak przyjdą, ja mam inne zdanie. Ci kibice mają rodziny na utrzymaniu, a książki, odzież, obuwie itp dla tych kibiców wcale nie są tańsze, muszą za nie zapłacić tyle samo co nie kibice.
P.S. Cytat z forumowicza o nicku jupi_1991 nie oznacza, ze mój wpis dotyczy konkretnie jego, aczkolwiek pierwsze słowa jego wpisu również świadczą o niewiedzy. Łatwo jest wydawać czyjeś pieniądze, ciekawe czy równie ochoczo wydawaliby swoje ?
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 22:19:25 pm wysłana przez Majer »