Autor Wątek: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 88008 razy)

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 10, 2019, 17:07:10 pm »
Proces odbudowy Resovii, bo tak właściwe należy to nazwać musi nastąpić mały krokami. W plotkach transferowych trudno wskazać gracza z którym można by wiązać dłuższą perspektywę w budowaniu drużyny. Wyjątkiem jest Komenda, Lemański i Perry. Tylko przy każdym z tych graczy można postawić duży znak zapytania. Więc wydaje się, że ten skład jest budowy bez większego pomysłu, po prostu bierzemy to na co nas stać i jakoś to będzie - zachowując oczywiście koncepcję wyrównanej 14.
Jak myślicie czy łącząc zarobki Schulza i Bartmana nie byłoby stać RR na np. Rychlickiego i Ziobrowskiego na rezerwie?
Podobnie z przyjęciem i środkiem. Odchodzi Mika i Rossard. W ich miejsce wystarczyło zawalczyć o Fornala (zapewne kontrakt mniejszy od Miki) i kogoś do kończenia ataków z lewego na wysokiej piłce, np. nawet ten Ivović, Conte czy ktoś inny; środek - zamiast Kosoka i Możdżonka zawalczyć o wychowanków Hubera i Szalachę (cenowo pewnie podobnie jak nie mniej). Rozegranie Komenda i Kozłowski. Libero Perry i Mariański.

Uważam, że Nasz budżet byłby wystarczający aby skomponować taki skład. Oczywiście w grę wchodzą też inne czynniki chociażby kwestia czy ktoś chce u Nas grać. Ale mając perspektywę pewnej gry w 6, możliwość rozwoju pod jednym z najlepszych trenów od przygotowania fizycznego można by się było pokusić o taki perspektywiczny skład.

A tymczasem budujemy skład jak w poprzednich latach. Najlepsze jest to, że Komenda ma być 1 rozgrywającym, a Shoji który ma kilkakrotnie wyższy kontrakt będzie grzać ławkę. Gdzie tu logika :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2019, 17:12:09 pm wysłana przez jupi_1991 »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 10, 2019, 18:42:28 pm »
Gruszka przychodząc do Resovii na pewno postawił warunek podobny do tego o czym mówił w wywiadzie cretu. Skoro od kładzie swoja głowę, to musi mieć wpływ na budowę drużyny i na to kto będzie pierwszym, a kto zmiennikiem. Komenda, jak twierdzi jupi_1991 (ja mam zupełnie inne zdanie, ale mniejsza o to), będzie tym pierwszym, bo tak będzie chciał Gruszka. To jednak wyniki będą decydowały na kogo postawi trener, w przeciwnym razie skończy się jak z Serniottim, lub skończy się tak jak z Górskim. Poleci albo trener, albo prezes. Skład zaproponowany przez jupi_1991 (szczególnie na rozegraniu i ataku) zapewniłby nam utrzymanie w środku tabeli, jeśli to tego chcemy w przyszłym sezonie to ok, ale ja uważam że budujemy zespół do walki o medale.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 10, 2019, 18:45:01 pm »
Kolega 2 posty wyżej podpowiedział.
W końcu.

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 10, 2019, 19:19:29 pm »
Do medalu potrzeba by drugiego przyjmującego do Hoaga (jeśli on pewny, a byłoby fajnie, bo w Szczecinie grał świetnie) który potrafi przyjąć, obronić i ma zagrywkę, czyli nie Ruso czy Marechal. Penchev w formie byłby idealny, chyba że znów niezawodny Buszu ;D

W ogóle nie wiem po co ten Ruso, do szóstki za słaby, na trzeciego lepszy Rafał, a na czwartego pewnie za drogi.

No i ciekawe jaki poziom zaprezentuje Zibi, bo reszta składu jest OK.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2019, 19:21:08 pm wysłana przez mmb »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 10, 2019, 21:20:18 pm »
Marechal to zrównoważony przyjmujący. W Skrze grał obok Conte, a Skra była wtedy to bardzo silnym zespołem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 829
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 10, 2019, 21:52:08 pm »
to było kiedyś

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 10, 2019, 22:00:06 pm »
To w końcu o którego chodzi? Tego z Francji czy tego z Kanady? ;D

Wilinho10

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 10, 2019, 23:22:42 pm »
Skład Shoji-Bartman-Kosok-Leman-Hoag-Marechal-Mariański to ja brałbym w ciemno.

Budowanie i stabilizacja składu zaczyna się od rozegrania. Shoji zapoznał się już z Plusligą i całą otoczką. Wiem ,że znowu dostanie nowych zawodników z pola, ale nie będzie takiego "zderzenia" jak przed tym sezonem. Do tego zagrywka. Zakończył sezon z 20 asami. Ciekawe ile by miał jakby grał od początku sezonu jako "jedynka". Kawika lubi grać szybko, dlatego zawodnicy szybcy z dobrą motoryką, mogą pasować amerykaninowi. Hoag'a? i Bartmana do takich zaliczam.

Ten sezon już nam pokazał że nazwiska nie grają. I ja się z tym zgadzam. Jednakże klub musi wkońcu ustalić jakiś "system" budowy zespołu. W mojej opinii początek sezonu to fatalne przygotowanie fizyczne. Ile my końcówek setów/meczów przegraliśmy przez takie "anemiczne" ataki poszczególnych zawodników.

Powrót A.Zahorskiego może wiele zmienić w tym temacie.

No chyba że w Resovii tak to już jest, że niektórzy zawodnicy tracą siły i zaczyna się "klepanie".

barti522

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 10, 2019, 23:25:20 pm »
Skład praktycznie znany: Bartman, Schulz, Shoji, Komenda, Hoag, (Penchev/Marechal/Marshall), Rousseaux, Buszek, Kosok, Możdżonek, Lemański, Krulicki, Perry, Mariański.
Jedyną niewiadomą wydaje się tylko pozycja defensywnego przyjmującego do obsadzenia z 3 kandydatów: Penchev, Marechal, Marshall.

ollo0

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 14, 2019, 14:12:59 pm »
Thibo oficjalnie odchodzi