Autor Wątek: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 88488 razy)

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 24, 2019, 11:10:25 am »
A to rzeczywiście było tak, że rozwiązanie kontraktu z Masłowskim wynikało z decyzji klubu? Nie mam żadnych źródeł, więc pytam. Bo jeśli tak to z boku wygląda to wręcz absurdalnie. Rozwiązujemy kontrakt z naszym chłopakiem, Resoviakiem z krwi i kości  na rzecz Mariańskiego, który może miał lepszy sezon, ale i tak chodzi o 2 libero. Bo przecież nie wierzę, że Perry nie będzie jedynką, tym bardzej jeśli Marechal mógłby grać jako Polak, to nie będzie problemów z limitami. Inaczej sprawa wyglądałaby, gdyby to Masłowski chciał odejść, by grać. Wtedy rozumiem zarówno Mateusza, jak i klub który mu to umożliwił.
Okay.

Patrząc na kompletowanie składu, chyba po raz pierwszy od kilku lat, w kadrze AR nie będzie nikogo, kto: przychodzi z kontuzją, tudzież po kontuzji (fakt, G. Kosok nie grał w piątek przeciwko Onico, ale jego kontuzja, to nie jest uraz (chyba), po którym się kilka miesięcy pauzuje) jak i kogoś, kto powinien odpalić (vide Masłowski). Przychodzą zawodnicy na "tu i teraz". Nie mi oceniać, czy to właściwe czy nie, usiłuję tylko zrozumieć pewien tok myślenia. Na marginesie cały czas się łudzę, że tegoroczny skład to nie jest taka typowa łapanka na zasadzie, AR daje tylko i tyle $$ a kto przyjdzie... ten przyjdzie.
Rozumiem też, chociaż polemizowałbym z tym pomysłem, tzw. "zaciąg katowicki". Po prostu, Piotr Gruszka wziął swoich żołnierzy, zawodników, z którymi dobrze mu się pracowało.
Co mnie bardzo zastanawia: że na newralgicznych pozycjach: rozegranie i atak, są zawodnicy, którzy chcieli, lub z którymi chciano, rozwiązać kontrakty (Shoji i Schulz).
Oczywiście, twierdzenie Prezesa Ignaczaka o tym, że chce zbudować skład oparty na zawodnikach związanych, lub chcących się związać z Rzeszowem, trochę nie bardzo ma się do rzeczywistości. Coś jak wizja Adama Górala o tym, że Resovia oparta będzie na "reprezentacji Polski" - źródło: https://nowiny24.pl/widziane-z-bliska-marzenie-prezesa-adama-gorala/ar/12544929
Ilu z tych zawodników jest obecnie w AR? No właśnie...
Z koncepcji o reprezentacji w Resovii nic nie będzie. W przyszłym sezonie będziemy mieli 2 perspektywicznych Polaków- Komendę i Lemańskiego. Nie zanosi się również na sukces koncepcji Ignaczaka. Nowi zawodnicy zwiążą się na dłużej z Resovią? Mam pewne wątpliwości, ale pożyjemy, zobaczymy. Czy Kosok i Bartman będą tymi ,,naszymi walczakami"? Jesli tak tto nie na długo, mają swoje lata. Z tym brakiem kontuzji i ,,pewnością" zawodników też bym poczekał. Wydaje mi się, że na kadrach będzie 6 zawodników: Hoag, Ruso, Perry, Shoji, Komenda, Lemański. A to rodzi ryzyko kontuzji. Do tego będziemy pewnie jednym z nielicznych klubów, który na kadrach będzie miał 2 rozgrywaczy. Nie wiem też, czy można z góry założyć, że do Resovii przyjdzie zawodnik, który na 100% będzie grał swoje.Zazwyczaj było odwrotnie, co pokazał ten sezon. Wniosek jest taki- jak były koncepcje to nie wypalały, teraz jak nie ma to może wypali. A skład na papierze dobry, ale ten ostatni też miał być co najmniej na medal.

barti522

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 24, 2019, 12:01:21 pm »
Tylko teraz sezon nie zacznie się od kilku porażek z rzędu z Andrzejem Kowalem na ławce trenerskiej ;) natomiast Bartman, czy Hoag też mała szansa, aby zanotowali tak słabe sezony, jak teraz Schulz i Mika. Moim zdaniem 6-tka tym razem będzie spokojnie, a może i walka o medal.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2019, 12:08:38 pm wysłana przez barti522 »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 24, 2019, 12:50:06 pm »

Z koncepcji o reprezentacji w Resovii nic nie będzie. W przyszłym sezonie będziemy mieli 2 perspektywicznych Polaków- Komendę i Lemańskiego. Nie zanosi się również na sukces koncepcji Ignaczaka. Nowi zawodnicy zwiążą się na dłużej z Resovią? Mam pewne wątpliwości, ale pożyjemy, zobaczymy.

Jest sporo wyzwań przed nowym sezonem. Jednym z nich jest stworzenie takich warunków, by zawodnicy chcieli tutaj grać a jednocześnie "wylewać krew, pot i łzy". O pozostałych (wyzwaniach, nie warunkach) nie będę wspominał, gdyż byłby to off-topic.
Koncepcja Ignaczaka? Każdą koncepcję weryfikuje wynik i to powinno być główne kryterium oceny prezesa Ignaczaka. Według mnie, mogłaby pomóc stabilizacja. Ot, żeby daleko nie szukać, wiecie ilu zawodników z sezonu 17/18 będzie grało w Rzeszowie w 2019/20? Dwóch: Lemański i Możdżonek.

Czy Kosok i Bartman będą tymi ,,naszymi walczakami"? Jesli tak tto nie na długo, mają swoje lata. Z tym brakiem kontuzji i ,,pewnością" zawodników też bym poczekał.  Wydaje mi się, że na kadrach będzie 6 zawodników: Hoag, Ruso, Perry, Shoji, Komenda, Lemański. A to rodzi ryzyko kontuzji. Do tego będziemy pewnie jednym z nielicznych klubów, który na kadrach będzie miał 2 rozgrywaczy.

Fakt, kontuzji nie sposób przewidzieć. Zauważ jednakże, że wraca Pan Andrzej Zahorski, stąd też o przygotowanie jak i ewentualne powroty zawodników po kontuzji, jestem spokojniejszy. Co do rozgrywających - ciekawe spostrzeżenie.

Nie wiem też, czy można z góry założyć, że do Resovii przyjdzie zawodnik, który na 100% będzie grał swoje.Zazwyczaj było odwrotnie, co pokazał ten sezon. Wniosek jest taki- jak były koncepcje to nie wypalały, teraz jak nie ma to może wypali. A skład na papierze dobry, ale ten ostatni też miał być co najmniej na medal.

Odnośnie grania czy też nie grania swojego- chcę wierzyć, że każdy z zawodników zaprezentuje pewien solidny poziom. Falowanie rezerwuję dla ZB9- potrafi umoczyć mecz, ale jeśli ma włączony tryb zwyciężania, to po prostu wygrywa.

@barti522
Nie jestem niczego pewien przed nowym sezonem, z wyjątkiem tego, że będzie on pierwszym od kilkunastu lat (a przynajmniej jego początek) , w którym nie będzie Trenera Andrzeja Kowala.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 24, 2019, 13:39:51 pm »
Największym problemem będzie fakt, że zarówno Komendy jak i Kawiki nie będzie przez cały okres przygotowawczy. Przy kolejnej rewolucji w składzie może to bardzo rzutować na grę całej drużyny.
Znów będą problemy z limitami. Choć ponoć kwestia pozostania Kawiki w drużynie jeszcze do końca nie jest przesądzona.

Bini@

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 24, 2019, 13:51:32 pm »
Największym problemem będzie fakt, że zarówno Komendy jak i Kawiki nie będzie przez cały okres przygotowawczy. Przy kolejnej rewolucji w składzie może to bardzo rzutować na grę całej drużyny.
Znów będą problemy z limitami. Choć ponoć kwestia pozostania Kawiki w drużynie jeszcze do końca nie jest przesądzona.
No to ciekawie. Kawika dobry gracz, ma zagrywkę.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 24, 2019, 16:06:40 pm »
Tylko teraz sezon nie zacznie się od kilku porażek z rzędu z Andrzejem Kowalem na ławce trenerskiej ;) natomiast Bartman, czy Hoag też mała szansa, aby zanotowali tak słabe sezony, jak teraz Schulz i Mika. Moim zdaniem 6-tka tym razem będzie spokojnie, a może i walka o medal.

Skoro już musiałeś nawiązać do trenera Kowala, to powinieneś się spodziewać mojej reakcji i oto ona. Andrzej Kowal z gorszym składem awansował do szóstki, co wcześniej nie było takie pewne, więc szóstka to żadne osiągnięcie. Piszesz ironicznie, że "sezon nie zacznie się od kilku porażek z rzędu....... ", Ty jakiś prorok czy co ?. Nie masz pewności, czy Kowal nie osiągnąłby lepszego wyniku niż George, więc te pierwsze porażki niczego nie dowodzą. Przypomnę tylko, że trener Kowal w najgorszym sezonie zajął szóste miejsce, a wcześniej zdobył 3 MP, 2 W-ce , srebro LM, więc chyba coś tam osiągnął, nie sądzisz ?. Trenerowi Gruszce życzę sukcesów co najmniej takich jakie miał Andrzej Kowal  :)

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 24, 2019, 17:00:04 pm »
Kawika dobry gracz, ma zagrywkę.
A Marechal miał i ciągle ma, po rundzie zasadniczej więcej asów zanotował tylko Grozer i Poletajew.
Do tego miał świetny poprzedni sezon w Ravennie, jeśli by tak grał razem z Hoagiem, to mielibyśmy najlepszą parę przyjmujących w lidze, a jeszcze jakby tak mógł grać 2/3 najlepszy libero..

barti522

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 24, 2019, 17:24:24 pm »
Skoro już musiałeś nawiązać do trenera Kowala, to powinieneś się spodziewać mojej reakcji i oto ona. Andrzej Kowal z gorszym składem awansował do szóstki, co wcześniej nie było takie pewne, więc szóstka to żadne osiągnięcie. Piszesz ironicznie, że "sezon nie zacznie się od kilku porażek z rzędu....... ", Ty jakiś prorok czy co ?. Nie masz pewności, czy Kowal nie osiągnąłby lepszego wyniku niż George, więc te pierwsze porażki niczego nie dowodzą. Przypomnę tylko, że trener Kowal w najgorszym sezonie zajął szóste miejsce, a wcześniej zdobył 3 MP, 2 W-ce , srebro LM, więc chyba coś tam osiągnął, nie sądzisz ?. Trenerowi Gruszce życzę sukcesów co najmniej takich jakie miał Andrzej Kowal  :)

Gdyby trener Gruszka dysponował takim składem, jak Kowal w latach kiedy zdobywał sukcesy zapewne uczyniłby to bez większego trudu z resztą jak i większość trenerów. Nie wiem jak można wgl go bronić, dla mnie to jeden z najgorszych szkoleniowców, jaki prowadził Resovie i niezmiernie się ciesze, że już go nie ma w klubie.  Dziwnym trafem też nie chcą go zbytnio w żadnym poważnym klubie, tylko musi plątać się po jakiś Rumuniach i chyba nie dzieje się tak bez przypadku.  ;)

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 24, 2019, 19:15:44 pm »
Gdyby trener Gruszka dysponował takim składem, jak Kowal w latach kiedy zdobywał sukcesy zapewne uczyniłby to bez większego trudu z resztą jak i większość trenerów.

O teściowej zapomniałeś wspomnieć ;)
Myślałem, że już wyrośliśmy na forum z tego typu niesprawdzalnych argumentów.

barti522

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Transfery na sezon 2019/2020 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 24, 2019, 19:44:58 pm »
A ja myślałem, że na forum wyrośliśmy już z obrońców Kowala.