Autor Wątek: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów  (Przeczytany 11886 razy)

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 01, 2019, 22:24:47 pm »
Szczególnie trenera.

Gra tymi których ma. Ci co są nie tworzą drużyny. Nie zgodzę się z tezą o dobrej atmosferze - kolejna a raczej następne i kolejne porażki atmosfery nie zbudują bo jej od początku nie ma. Zawodnicy są charakterni? Pytam kto? ZB ? Jaki ma wpływ na ten charakter? Kolejna bajka do obalenia bo nie do udowodnienia. Pojedyncze, krótkotrwałe przebłyski nic nie dają. Kto może dać jakość z obecnych zawodników? Ja nie widzę nikogo. Nazwiska ? Te nasze nie grają.
Dobranoc

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 473
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 01, 2019, 22:26:49 pm »
Ignaczak to pod koniec meczu był na twarzy purpurowy.

Co do gry, to ciężko po za pierwszym setem napisać coś pozytywnego. To co mi się najbardziej rzuca w oczy, to zachowanie Marechala w momencie, gdy przestaje iść drużynie. Pan siatkarz zaczyna manifestować swoje niezadowolenie i tak jakby przestawało mu zależeć na wyniku.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 01, 2019, 23:18:22 pm »
To oni nawet do ósemki się nie załapią. Przegrywanie weszło im w krew. Natychmiastowa potrzeba zmiany trenera bo ten zupełnie się nie nadaje. Nie umie zawodników ustawić na wygrywanie a przede na walkę wszystkich a nie tylko dwóch Kanadyjczyków. Nie ma chemii między zawodnikami a trenerem, nie ma drużyny. Każdy sobie a to jest wina trenera tylko i wyłącznie. Oni tak sobie grają nie wiadomo po co, zupełnie bez celu, jakby wszystko i wszystkich olewali.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 01, 2019, 23:26:41 pm »
Wypowiedź z forum siatki.org
Cytuj
Fragment z forum siatki org
postanowiłem sprawdzić w ilu klubach Plusligi grają zawodnicy będący przez jakiś okres kariery związani z Resovią Rzeszów. Wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że w obecnej pierwszej kadrze KAŻDEGO zespołu przynajmniej jeden taki zawodnik się znajduje Wygląda to tak:
Zaksa: Śliwka, Smith
Warszawa: Wojtaszek, Kozłowski, Nowakowski
Jastrzębie: Depowski, Rusek, Szałacha, Julien Lyneel
Skra: Huber
Zawiercie: Gawryszewski, Kania, Penczew
Olsztyn: Kowalski, Żurek, Woicki, Mika
Gdańsk: Kozub, Halaba, Mordyl, Grzyb
Radom: Kędzierski, Filip, Masłowski
Katowice: Jarosz
Lubin: Ziobrowski
Suwałki: Szerszeń
Bydgoszcz: Peszko
Będzin: Dryja

Myślę, że to sytuacja, która wydarzyła się po raz pierwszy w historii ligi. To aż 27 zawodników, na jeden klub w lidze przypada ponad 2 (2,08) byłych zawodników Resovii !!! Z jednej strony aż 12 wychowanków to powód do dumy i dowód na bardzo solidne podstawy klubu na siatkarskiej mapie Polski. Z drugiej jednak strony liczba aż 27 byłych zawodników, często będących pierwszoplanowymi postaciami w swoich zespołach, jest dowodem na to, że ludzie odpowiedzialni za transfery i kadrę klubu są słabej jakości fachowcami. Skutki tej nieodpowiedzialnej polityki transferowej klub odczuwa od dłuższego czasu i jest to w mojej opinii główna przyczyna obecnego marazmu tego klubu. O ile w biznesie duża rotacja pracowników jest możliwa do pogodzenia z osiąganiem wymiernych rezultatów, tak w sporcie zawodowym jest to droga prowadząca donikąd.
I Dawid Gunia.

Zacytowałem tą wypowiedź, bo często pisze się, iż robimy słabe transfery. Te dane temu przeczą. Transfery mamy dobre tylko cierpliwości nam brak. Uruchomiony jest kołowrotek i przewietrza szatnie.

Od pewnego czasu pojawiają się na forum wypowiedzi wzywające do wymiany trenera. To było by kuriozum. W ostatnich sezonach Resovia ma po dwóch szkoleniowców na sezon. Żaden klub tak nie robi. Jeżeli Gruszka poleci to będziemy mieć 6 trenera na przestrzeni 3 sezonów!!! Robimy się jak Polonia Warszawa za Janusza Wojciechowskiego. Nie wiem co się dzieje w zespole ale apeluję o stabilizację. Kolejna rewolucja podniesie tylko wskaźnik eks Resoviaków w innych klubach

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 02, 2019, 07:40:35 am »
Chodziłem na Resovie na ROSiR, przyprowadzał mnie tata. Potem swietowalem awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Byłem świadkiem jak Resovia wracała na szczyt. Świętowałem MP na rynku w Rzeszowie, po złamaniu Skry. Piękne czasy. Ale coś się skończyło i trwa już 3 sezon. Jestem "Januszem" siatkówki kibicuję na emocjach może dlatego chciałbym zmiany trenera żeby cokolwiek się zmieniło. W każdym razie wczoraj coś pękło, uznałem że starczy tych nerwów, złości. Odstawiam siatkówkę w klubowym wydaniu na jakiś czas. Jestem kibicem sukcesu ? Chyba nie bo jak pisze wyżej byłem z Resovia od początku jej ponownej drogi na szczyt. Ale za dużo nerwów człowiek traci już 3 sezon.

Szanuję KK, za czas i środki jakie poświęcają na wspieranie klubu, ja nigdy z moim podejściem nie umiał bym się tak poświęcić jak Wy, szczególnie w obecnej sytuacji.

Życzę sobie i Wam aby Resovia znalazła właściwą drogę kolejnego powrotu na szczyt  ;)

Ja sobie mówię pas na jakiś czas.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2019, 07:44:19 am wysłana przez tomi92 »

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 02, 2019, 09:21:22 am »
Zwolnienie trenera nic nie da - to tylko kolejne zamieszanie, którego u nas od kilku lat aż za dużo  :'(
Pierwszy set to aż oczy przecierałem ze zdumienia, a potem..., a potem ktoś mnie obudził.

Teraz to już tylko marzę o grze w playoff'ach. Tylko tyle i aż tyle !!!

mb64

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 02, 2019, 10:28:21 am »
Chciałbym takiego zamieszania jak w JW - i odpowiedzi czy by to coś dało  :)

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 02, 2019, 10:34:58 am »
Nie wiem czy jest sens porównywania do sytuacji w innych klubach. Inne miasto, inna organizacja, inni ludzie.
Przypomnijcie sobie, jak jeszcze za czasów Andrzeja mówiliśmy "Bednaruk to by z takim budżetem to by ugrał" "Gruszka jak by miał takich zawodników i budżet to by ugrał" - to są nasze "propozycje" i pomysły z poprzednich sezonów.
Resovia ma wszystko, oprócz stabilizacji i sensu w transferach. Jak już ta Drużyna została tak zbudowana, to ciul - dajmy jej czas.
Mi się też nie podoba to jak się prezentują i grają. Ale zagryzam zęby, ambicje schowane w kieszeń i liczę, liczę że znowu kiedyś się ucieszę z gry Resovii.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 473
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 02, 2019, 10:59:28 am »
Zmiana trenera u nas nic nie da. Najwyższy czas obdarzyć szkoleniowca zaufaniem i dać mu zbudować drużynę wedle jego koncepcji.

gregy69

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 453
Odp: VERVA Warszawa Orlen paliwa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 02, 2019, 11:12:25 am »
Zmiana trenera u nas nic nie da. Najwyższy czas obdarzyć szkoleniowca zaufaniem i dać mu zbudować drużynę wedle jego koncepcji.

Zgadzam się z tym, że zmiana trenera w trakcie sezonu niewiele da, a narobi ogromnego zamieszania. Zawodnikom trzeba pomóc zwalczyć negatywną presję, która cały czas ich paraliżuje. Wczoraj to świetnie było widać. Była fajna gra w pierwszym secie, cieszyli się tą grą i miło było na Resovię patrzeć. Uwierzyli, że z Warszawy można wywieźć punkty. Gdy w połowie drugiego seta stracili dwupunktowe prowadzenia, pojawiła się myśl... Fajnie gramy, a możemy to jednak przegrać... Znowu przegrać...  I spętało im ręce i nogi.
Ja wiem, że to właśnie rola trenera, żeby naprawić im głowy. I być może Gruszka tego nie ogarnia. Ale mam poczucie, że zmiana tylko pogorszy sytuację.
Chciałbym, żeby faktycznie trener mógł złożyć autorską drużyną na przyszły sezon. Choć z drugiej strony, takie nazwiska jak Mariański, Krulicki czy Rousseaux napawają mnie niepokojem, jeśli idzie o ten autorski koncept.