Autor Wątek: Czas na wyjaśnienia!  (Przeczytany 14733 razy)

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 11, 2020, 05:33:02 am »
@fanres - idealne podsumowanie roli karnetowiczów. W przyszłym sezonie pewnie znowu jakiś list i brelok zostanie dołączony do karnetu.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

minion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 11, 2020, 08:01:15 am »
Skoro klub nie ponosi kosztów organizacji spotkań w pełnym wymiarze to powinny być zwroty kosztów za karnet. Czy tak sie stanie. Niewieżę.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 11, 2020, 08:22:43 am »
Z góry przepraszam za sarkazm, bo sam się nie dałem zrobić i karnetu nie kupiłem....

Ale jakby były wyniki, to i głosów o zwroty za mecze bez publiczności pewnie by nie było.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 11, 2020, 09:34:51 am »
@RZW - masz sporo racji, natomiast w momencie kiedy zaczęto obniżać ceny biletów- to karnetowiczów potraktowano, że tak powiem: "palcem Lichockiej". Nie zaproponowano niczego.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

minion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 11, 2020, 10:00:05 am »
Dokładnie nikt nie liczył że przez karnet ma się bilety tańsze niż pojedyńcze. Ale nie że dostaniemy coś drożej.
Płaci sie też za to, że sa dodatkowe mecze np. play off, puchary.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 11, 2020, 17:07:49 pm »
Na tym zamieszaniu wszyscy tracą. Mecz ze Skrą dla Klubu był szansą na dodatkowy zarobek bo bilety zazwyczaj wszystkie schodziły.
Co do sytuacji z karnetami to nie jest takie proste.

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 12, 2020, 06:15:36 am »
Co do sytuacji z karnetami to nie jest takie proste.
Możesz rozwinąć?
Nie wiedzą kto kupił i za ile? Wiedzą
To nie jest wcale awykonalne
Chętnie poznam Twój punkt widzenia

https://finanse.wp.pl/odwolane-imprezy-masowe-przez-koronawirusa-uokik-organizator-musi-zwrocic-pieniadze-6487725046270081a?amp=1

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 12, 2020, 08:03:47 am »
Problem z ceną karnetu pojawił się już w zeszłym roku. Ktoś na tym forum wziął szybko kalkulator i przeliczył, iż kupując bilety było taniej niż karnet. Dla mnie i dla wielu użytkowników był to szok. Później weryfikacja z kalkulatorem i to była prawdziwa informacja. I nie została tylko tu na forum. Bogdana w swojej audycji z Igłą wyciągną tą informację i Igła też był zaskoczony. U Filipa na kanale YT są archiwalne audycje i można odsłuchać.

https://youtu.be/-G9-oQ7sM3k
Po 56 minucie jest o tym mowa

W obecnym sezonie ceny karnetów znów zostały przeszacowane z dwóch powodów. Pierwszy i najważniejszy to brak awansu do 8. To byłyby dodatkowe mecze, które zniwelowały by różnicę i karnety byłyby do przodu. Drugi powód to fatalna gra w trakcie sezonu. Spowodowało to, iż klub musiał obniżyć cenę biletów, aby zachęcić kibiców do przyjścia. Tego też nikt przed sezonem nie zakładał. Trzeci to koronawirus. O tym to nikt nawet nie śnił w zeszłym sezonie. To sytuacja nadzwyczajna. Z biletami nie ma problemu bo się zwraca. Natomiast karnety to już indywidualna decyzja poszczególnych klubów.

To co napisałem to czynniki obiektywne, co nie zmienia faktu iz kibice mogą mieć odczucie iz na karnetach stracili. Niestety tak w sporcie bywa. Iz czasem sie zyskuje a czasem traci. Źle się stało, iz drugi raz z rzędu.

Teraz wielka odpowiedzialność nowych władz. Po tym wszystkim jak cena karnetów nie zajdzie znacznie w dół to klub może zostać "wyśmiany" z ceną powyżej 500 pln. Nawet jak w Excelu będzie się zgadzać, iz zakup karnetu to będzie dobry interes.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2020, 08:54:20 am wysłana przez A :) »

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 12, 2020, 09:27:44 am »
Pełna zgoda z tymi argumentami powyżej.  Ale....
Jak się ma "brak" zwrotu za odwołanie imprezy masowej przez organizatora do zakupu karnetu?
Przecież czy karnet czy bilet to bez znaczenia.
Bilet masz oddajesz dostajesz zwrot.
Karnet masz weryfikujesz i dostajesz zwrot lub tzw "odpis" to nie jest SF.
Teraz mówimy o czym ? Czy klub się łaskawie zgodzi oddać?
Sport sportem ale nie mogę w wydarzeniu sportowym uczestniczyć a mam to zapłacone i...?
Bez łaski . Oczywiście większości karnetowiczów nawet palcem nie kiwnie więc zarząd ma w poważaniu
Uczmy ich tak dalej.
Ale zgodzić się że mając karnet na 13 meczy na 2 nie wejdę bo nie wejdę chociaż mam zapłacone i organizator nic z tym nie zrobi bo nie to się zgodzić nie mogę.

A to że się z nas śmieją to już nikogo nie dziwi.
Cena karnet a "jakość" to nie jest wartość wymierne.
Place za karnet aby wejść na 13 meczy.
Wchodzę na 11 bo na 2 nie mogę.
Reklamacja i zwrot. Proste.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2020, 09:32:35 am wysłana przez mistrz2014 »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Czas na wyjaśnienia!
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 12, 2020, 11:06:31 am »

Oczywiście większości karnetowiczów nawet palcem nie kiwnie więc zarząd ma w poważaniu
Uczmy ich tak dalej.


Zobaczymy, co klub zrobi z tymi, którzy kiwną palcem i to niejednym.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!