Autor Wątek: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski  (Przeczytany 190793 razy)

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #210 dnia: Maja 12, 2020, 12:14:54 pm »
Nazwisko Wlazłego to magnes, którego Resovia potrzebuje, żeby zmienić oblicze Resovii z ostatnich lat.

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #211 dnia: Maja 12, 2020, 12:20:09 pm »
Pożegnania, pożegnania...

Z perspektywy minionego sezonu, najbardziej szkoda mi Bartka. Duże nadzieje pokładałem w Zbyszku, ale wyszło jak wyszło.

Cóż... pewnie jeszcze temat jest do rozwiązania co z kontraktami Kosoka i Rousseaux?

I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #212 dnia: Maja 12, 2020, 12:40:16 pm »
Nazwisko Wlazłego to magnes, którego Resovia potrzebuje, żeby zmienić oblicze Resovii z ostatnich lat.

Ciekawe spostrzeżenie. Masz na myśli oblicze od strony medialnej czy też sportowej? Bez złośliwości pytam.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #213 dnia: Maja 12, 2020, 12:54:01 pm »
Nazwisko Wlazłego to magnes, którego Resovia potrzebuje, żeby zmienić oblicze Resovii z ostatnich lat.

Ja mam lepszy magnes i sportowo , medialnie - GROZER

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #214 dnia: Maja 12, 2020, 15:04:34 pm »
Ciekawe spostrzeżenie. Masz na myśli oblicze od strony medialnej czy też sportowej? Bez złośliwości pytam.
Sportowo nie da się oprzeć ataku na samym Mariuszu, jeśli celem są medale. Natomiast doświadczenie i wsparcie w pojedynczych - ważnych - meczach bezcenne.
Ale pozostałe aspekty takiego transferu.... Karnetowo - strzał w 10-tkę. Medialnie - również. Szatniowo.... no myślę, że mógłby to być INNY powiew niż mieliśmy do tej pory.
Mariuszowi też takie wyzwanie dobrze by zrobiło, bo to przecież byłoby jak przejście Figo do Realu.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2020, 15:07:29 pm wysłana przez pewniak »

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 829
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #215 dnia: Maja 12, 2020, 15:23:39 pm »
A kto kupi karnet, nie wiedząc kiedy wejdzie na hale, w tym roku są zerowe szanse

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #216 dnia: Maja 12, 2020, 15:57:57 pm »
Nie nie wiem czy zerowe. Na pewno niższe niż w latach ubiegłych, ale nie da się trzymać społeczeństwa w takim reżimie (mam na myśli sanitarny :P) przez zbyt długi okres czasu. Już teraz widzę "wyluzowanie" społeczeństwa w stosowaniu obostrzeń. Trzy tygodnie temu robiłem przegląd samochodu na jednej ze stacji diagnostycznych i zarówno pan diagnosta jak i pani w biurze przepisowo w maseczkach. Przedwczoraj robiłem na tej samej stacji przegląd motocykla i ten sam pan diagnosta i ta sama pani w biurze już bez maseczek. Widać następuje - że tak to nazwę - zmęczenie materiału. Z drugiej strony pandemia też chyba w końcu zacznie odpuszczać. Tak więc co do karnetów nie byłbym pewien w 100%, że w ciągu całego sezonu nic z tego nie będzie. Może zaczną sprzedawać w listopadzie na drugą rundę i play-offy.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #217 dnia: Maja 12, 2020, 16:18:25 pm »
Widać następuje - że tak to nazwę - zmęczenie materiału.
Albo ludzie po prostu oswajają się z nową sytuacją i przyzwyczajają do życia w nowych okolicznościach, bez panikowania :)

Z drugiej strony pandemia też chyba w końcu zacznie odpuszczać.
Może trochę odpuści, albo się wszyscy przyzwyczaimy, w szpitalach procedura dla pacjenta z COVID-19 nie będzie już budzić emocji, i... będziemy się turlać do przodu  :P

Myślę, że może już być czas na wprowadzenie do sklepiku Klubowego, nowego gadżetu - maseczki kibicowskiej :D pasiak nie tylko na grzbiecie ale i na "mordzie"
Wtedy, w zależności od nazwiska na maseczce można by sobie dowolnie i w skrytości na kogoś pluć lub buziaki słać  ;D ;D ;D

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #218 dnia: Maja 12, 2020, 19:10:45 pm »
Sportowo nie da się oprzeć ataku na samym Mariuszu, jeśli celem są medale. Natomiast doświadczenie i wsparcie w pojedynczych - ważnych - meczach bezcenne.
Ale pozostałe aspekty takiego transferu.... Karnetowo - strzał w 10-tkę. Medialnie - również. Szatniowo.... no myślę, że mógłby to być INNY powiew niż mieliśmy do tej pory.
Mariuszowi też takie wyzwanie dobrze by zrobiło, bo to przecież byłoby jak przejście Figo do Realu.

Zacznę od pozytywnych aspektów tego hipotetycznego zakontraktowania Wlazłego:
  • Tak jak piszesz, wartość medialna wyje... pardon, wywaliłaby poza skalę
  • Z pewnością pod względem karnetów jak i potencjalnych nowych sponsorów byłby to solidny argument
  • Zgranie z FD
I... to chyba tyle, bo o ile zgodzę się z doświadczeniem, to brać takiego na pojedyncze mecze- średnio, ba, zaryzykuję stwierdzenie: nie opłaca się. Dlaczego?
  • MW to w tej chwili uzupełnienie ataku i niech nikogo nie zwiodą cyferki za 2019/20. Ostatnie sezony na kontrze w jego wykonaniu są słabe. Jak to jest, że od 2/3 lat w Skrze sytuacyjna szła w znacznej większości przypadków nie do MW?
  • Inny powiem w szatni- zgoda, chociaż sytuacja z Facundo Conte nie napawa optymizmem. Jeszcze jeden przykład: to tylko jeden mecz, ale szczególnie zapadła mi w pamięci sytuacja z meczu Skry z JW, kiedy w meczu o półfinał w Bełchatowie, goście robili gospodarzom jesień średniowiecza. Wlazły nie wyszedł od początku trzeciego seta a jego mowa ciała mówiła wszystko. Stąd też jego charakter (bo np. fajnie potrafi pobudzić po udanej akcji) to taka broń obosieczna. Nie widzę go jako rezerwowego, po prostu.
  • To nie jest perspektywiczny transfer, a chyba życzylibyśmy sobie, żeby w końcu udało się coś zbudować na kilka lat
  • Jeśli bawić się w kontraktowanie wiekowego zawodnika, który poniżej pewnego poziomu nie schodzi to jego nazwisko już padło
  • No właśnie, poziom sportowy. Z jednej strony są/mają być goście, którzy idą do góry: Szerszeń, Cebulj a z drugiej MW, który najlepsze lata ma za sobą. Z kolei wspomniany Luis Figo przychodził do Realu w tzw primie  :).

Możesz mi nie wierzyć, ale nie jestem uprzedzony do Mariusza Wlazłego  (moim faworytem nie jest G. Kosok, ale o tym przy innej okazji). Doceniam jego klasę sportową i liczbę tytułów i wszelkie rekordy jakie zdążył pobić w trakcie swojej kariery. Uważam jednak, że nie byłaby to najlepsza inwestycja pod względem sportowym przy obecnej sytuacji na rynku.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 829
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #219 dnia: Maja 12, 2020, 20:06:43 pm »
Nie nie wiem czy zerowe. Na pewno niższe niż w latach ubiegłych, ale nie da się trzymać społeczeństwa w takim reżimie (mam na myśli sanitarny :P) przez zbyt długi okres czasu. Już teraz widzę "wyluzowanie" społeczeństwa w stosowaniu obostrzeń. Trzy tygodnie temu robiłem przegląd samochodu na jednej ze stacji diagnostycznych i zarówno pan diagnosta jak i pani w biurze przepisowo w maseczkach. Przedwczoraj robiłem na tej samej stacji przegląd motocykla i ten sam pan diagnosta i ta sama pani w biurze już bez maseczek. Widać następuje - że tak to nazwę - zmęczenie materiału. Z drugiej strony pandemia też chyba w końcu zacznie odpuszczać. Tak więc co do karnetów nie byłbym pewien w 100%, że w ciągu całego sezonu nic z tego nie będzie. Może zaczną sprzedawać w listopadzie na drugą rundę i play-offy.
Pisałem o tym roku, a nie całym sezonie