Autor Wątek: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski  (Przeczytany 190752 razy)

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #330 dnia: Grudnia 04, 2020, 13:13:32 pm »
Będzie, tylko trzeba grać mecze o coś, z poważnym przeciwnikiem, na poważnym poziomie  a nie kopać się w czoło z Będzinem czy inną Bydgoszczą...
Hmmm.... no w sumie coś w tym jest  ;)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #331 dnia: Grudnia 04, 2020, 13:23:52 pm »
Dareczku , Ty "stary forumowy wyjadacz" jarasz się tymi plotami?! ;) Koniec świata :D .
A tak poważnie dograjmy ten sezon do końca, a później będziemy dywagować. Pamiętajmy, że nazwiska nie grają. Kto, jak kto, ale my kibice Resovii   powinniśmy tę  maksymę mieć "wyrytą"  przed oczami  :) .
Oj. Jest mi to obojętne. Ale liga stanęła na głowie więc i w takim temacie można coś napisać. A pamięć jeszcze nie szwankuje i pamiętam co było. Ale jak mawia przysłowie, " jak w młodości głupim nie był, to na starość nie zmądrzeje." I teraz w sumie mi jest obojętne kto będzie grał, ważne by na trybuny wrócić. Jestem przekonany, iż z nami na trybunach obecna Resovia grała by jeszcze lepiej. Bez kibiców to nie jest ten sam sport. A sportowe smaczki dodają tylko kolorytu tej drużynie. Wolę Zatorskiego w Resovii niż "drużynę" w której zawodnicy się nie dogadują bo jeden jest myśliwym a drugi ekologiem. Zatorski ma coś do pokazania a i tak gorszej opinii wśród nas nie będzie juz miał. Może tylko zyskać. Kurek też miał swoje za uszami, ale u nas grał z zaangażowaniem. Nawet prywatnie w rozmowach było co najmniej Ok. Nie mówiąc co w szatni się działo. Ale to dygresja.
Mam wrażenie, iż czasem co do tzw. kosy to jest to w internecie mocno wyolbrzymione. Bo i Mariusz Wlazły jakiś żalów nie ma i miło wspomina mecze na Podpromiu i Daniel Pliński pewnie z nutą sentymentu wspomina tu mecze. Jako kibice nie przekroczyliśmy granicy żenady i jak były jakieś "szpile" w przeciwnika to zazwyczaj inteligentne. Bo poza boisko to się nie przeniosło.

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #332 dnia: Grudnia 04, 2020, 20:39:06 pm »
na IO pojedzie Zatorski i jako drugi właśnie jeden z tych dwóch.
Na IO jest tylko 12 miejsc, więc miejsce dla jednego libero.

A Piwko ciągle przyjmuje floty dyszelkiem, bo nie potrafi na palce ;)

Oskejt

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #333 dnia: Grudnia 04, 2020, 20:57:16 pm »
Jak już mówimy o Leonie to sprzydałby się Kurek.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #334 dnia: Grudnia 04, 2020, 21:18:42 pm »
Kibice Resovii nie przestają mnie zadziwiać a już myślałem, że mam to gdzieś. Ale jednak...

Rozgorzała tu dyskusja, że rzekomo Iksiński nie jest godzien miana Resoviaka, bo coś tam, że obraził kibiców itd.

Tymczasem gdy okazało się że w ten sezon zawodnicy wchodzą w koszulkach, gdzie nie ma tak typowych dla Resovii pasów a i samej nazwy też nie ma (za wyjątkiem malutkiego napisu na małym herbie), zaprotestowało ze dwie osoby (skąd inąd jacyś nowi kibice - co tez znamienne, chwała im za to). Trochę krytycznych głosów było na FB (ale też nowych kibiców - też im chwała).                       

To, że kierownictwo klubu nie szanuje tradycji i kibiców (przynajmniej tych, którym na tym zależy) mało kogo obeszło. Milczy tchórzliwie (jak zwykle) klub kibica, milczą tchórzliwie dziennikarze (też jak zwykle), którzy poza tym deklarują przywiązanie do tradycji itd. Milczą kibice, którzy za to chętnie strofowali innych. Ale też mam świadomość, jak mało fanów tymi sprawami się przejmuje.

Jest jedna zmiana na lepsze, choć wywołana nietypowymi okolicznościami. Rozpoczęła się dyskusja na temat ew. naborów na przyszły sezon. Dotychczas taka dyskusja była surowo zakazana, bo rzekomo miało to wywoływać straszne skutki w umysłach delikatnych zawodników. Można było dyskutować ale po zakończeniu sezonu. I gdy tu ze śmiertelną powagą pilnowano, by nikt nie naruszał tego tabu, cały światek siatkarski dyskutował, łącznie z tymi, którzy przed dyskusją byli chronieni. A jakże gorąca dyskusja ruszał.... gdy wszystko już było pozamiatane. Typowe bezproduktywne bicie piany.
I nikomu ta groteskowa sytuacja nie przeszkadzała. i nikt nie dostrzegał, że tym samym kibice sami siebie odsuwają od ew, wpływu na decyzje swojego klubu. Może to była mała szansa ale jakaś była. Tak nie było żadnej. To także typowe dla kibiców Resovii.

Ja jednak coś podpowiem. A gdyby tak prowadzić (tu czy na FB) po każdym meczu ranking naszych zawodników? Dawał by na bieżąco wiedzę, kto jak się sprawdza. A ci, którzy by na to zasłużyli, mieli by satysfakcję. Można by tym samym wybierać zawodnika miesiąca, sezonu zasadniczego itd. Może to jakoś wpływało by na decyzje klubu na przyszły sezon? Może nie ale była by przynajmniej fajna zabawa.


« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2020, 21:21:45 pm wysłana przez fanzwawy »

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #335 dnia: Grudnia 05, 2020, 08:01:26 am »
Popatrzmy w statystyki tego sezonu (pamiętając, że Potera był najlepiej przyjmującym zawodnikiem PlusLigi poprzedniego sezonu).

Potera: przyjęcie
- suma : 17,22
- błąd : 1,33
- neg.: 3,67
- perf.: 4.78
- %perf.: 3.08

Zatorski:przyjęcie
- suma : 16,27
- błąd : 1,27
- neg.: 4,36
- perf.: 4,64
- %perf.: 2,59


Zastanówmy się czy Zatorski jest niezbędny Resovii ? Wzięliśmy zawodnika, dla którego gra u nas jest awansem sportowym. Pomimo krytyki daje chłop radę, grając z meczu na mecz lepiej, a tu nagle, początkiem grudnia słyszy, że w przyszłym sezonie to niekoniecznie będzie miał miejsce w drużynie. Nie rozumiem tego. Już słychać o kolejnym tajfunie, który po sezonie przejdzie przez szatnie Sovii. Zamiast dać zawodnikom się wykazać, wyciągnąć wnioski, wymienić dwa, trzy najsłabsze ogniwa.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2020, 08:09:14 am wysłana przez Kiko1905 »

Michal

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #336 dnia: Grudnia 05, 2020, 09:36:46 am »
Popatrzmy w statystyki tego sezonu (pamiętając, że Potera był najlepiej przyjmującym zawodnikiem PlusLigi poprzedniego sezonu).

Potera: przyjęcie
- suma : 17,22
- błąd : 1,33
- neg.: 3,67
- perf.: 4.78
- %perf.: 3.08

Zatorski:przyjęcie
- suma : 16,27
- błąd : 1,27
- neg.: 4,36
- perf.: 4,64
- %perf.: 2,59


Zastanówmy się czy Zatorski jest niezbędny Resovii ? Wzięliśmy zawodnika, dla którego gra u nas jest awansem sportowym. Pomimo krytyki daje chłop radę, grając z meczu na mecz lepiej, a tu nagle, początkiem grudnia słyszy, że w przyszłym sezonie to niekoniecznie będzie miał miejsce w drużynie. Nie rozumiem tego. Już słychać o kolejnym tajfunie, który po sezonie przejdzie przez szatnie Sovii. Zamiast dać zawodnikom się wykazać, wyciągnąć wnioski, wymienić dwa, trzy najsłabsze ogniwa.
Jeśli jest możliwość zamiany solidnego ligowca na gracza ze ścisłego światowego TOP, który wie jak gra się o najwyższe cele, to wybór jest chyba prosty?
Poza tym uważam, że cyferkami nie da się w pełni opisać gry libero.

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #337 dnia: Grudnia 05, 2020, 10:31:53 am »
Popatrzmy w statystyki tego sezonu (pamiętając, że Potera był najlepiej przyjmującym zawodnikiem PlusLigi poprzedniego sezonu).

Potera: przyjęcie
- suma : 17,22
- błąd : 1,33
- neg.: 3,67
- perf.: 4.78
- %perf.: 3.08

Zatorski:przyjęcie
- suma : 16,27
- błąd : 1,27
- neg.: 4,36
- perf.: 4,64
- %perf.: 2,59


Zastanówmy się czy Zatorski jest niezbędny Resovii ? Wzięliśmy zawodnika, dla którego gra u nas jest awansem sportowym. Pomimo krytyki daje chłop radę, grając z meczu na mecz lepiej, a tu nagle, początkiem grudnia słyszy, że w przyszłym sezonie to niekoniecznie będzie miał miejsce w drużynie. Nie rozumiem tego. Już słychać o kolejnym tajfunie, który po sezonie przejdzie przez szatnie Sovii. Zamiast dać zawodnikom się wykazać, wyciągnąć wnioski, wymienić dwa, trzy najsłabsze ogniwa.

Chcesz się założyć którego z nich powoła Heynen do kadry?
A tak na marginesie, to ja chyba coś przeoczyłem, bo ani Resovia, ani ZAKSA, ani agent Zatorskiego, ani on sam nie informowali, że "wzięliśmy go" do drużyny. Na razie były tylko jakieś plotki na tweeterach czy innych komunikatorach sieciowych.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #338 dnia: Grudnia 05, 2020, 16:47:07 pm »
Chcesz się założyć którego z nich powoła Heynen do kadry?
A tak na marginesie, to ja chyba coś przeoczyłem, bo ani Resovia, ani ZAKSA, ani agent Zatorskiego, ani on sam nie informowali, że "wzięliśmy go" do drużyny. Na razie były tylko jakieś plotki na tweeterach czy innych komunikatorach sieciowych.

To jest wątek dotyczący właśnie spekulacji transferowych.

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #339 dnia: Grudnia 05, 2020, 18:08:18 pm »
Źródła włoskie podają, iż Simone Parodi wkrótce podpisze z Nami umowę- z uwagi na kontuzje naszych 2 przyjmujących.