Autor Wątek: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski  (Przeczytany 190822 razy)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #590 dnia: Marca 14, 2023, 11:00:09 am »
Gramy na dwóch ofensywnych przyjmujących i widać tego efekty. Zaksa,JW mają to czego nam brakuje do pełni szczęścia

Cebul nie jest ofensywnym przyjmującym. To że beznadziejnie przyjmuje i nie potrafi bronić nie czyni go ofensywnym.
W końcu.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #591 dnia: Marca 15, 2023, 09:46:31 am »
Gdy spojrzymy na to jak grają czołowe zespoły plusligi i ich przyjmujący, wychodzi na to, że mamy zespół na miejsca 4-5. Słoweniec od półtora sezonu gra nijak, a DeFalco jak dla mnie jest najbardziej przeplacanym zawodnikiem plusligi. Dobrze to on gra z dołem i środkiem ligi. Przychodzą mecze z czołówką i jest automatyczna weryfikacja. Nie wiem czy to mental/głowa, czy poprostu pewnego poziomu nie przeskoczy ? Nasuwa się też pytanie, czy gdyby Drzyzga nauczył się grać do lewego i ustabilizował by pipa, to czy ww. nie prezentowali by lepszej jakości na przestrzeni całego sezonu ?

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #592 dnia: Marca 15, 2023, 14:17:07 pm »
Gdy spojrzymy na to jak grają czołowe zespoły plusligi i ich przyjmujący, wychodzi na to, że mamy zespół na miejsca 4-5. Słoweniec od półtora sezonu gra nijak, a DeFalco jak dla mnie jest najbardziej przeplacanym zawodnikiem plusligi. Dobrze to on gra z dołem i środkiem ligi. Przychodzą mecze z czołówką i jest automatyczna weryfikacja. Nie wiem czy to mental/głowa, czy poprostu pewnego poziomu nie przeskoczy ? Nasuwa się też pytanie, czy gdyby Drzyzga nauczył się grać do lewego i ustabilizował by pipa, to czy ww. nie prezentowali by lepszej jakości na przestrzeni całego sezonu ?

Hehe. Generalnie bzdurka z tym Defalco.
Biorąc pod uwagę mecze z lepszymi drużynami (JW/Zaksa/Zawiercie/Warszawa/Gdańsk) słabo/przeciętnie zagrał z Warszawą w 1 kolejce i z Zawierciem dwie kolejki temu. W pozostałych meczach albo najlepszy po naszej stronie, albo jedne z najlepszych.
W końcu.

PewnySiebie

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #593 dnia: Marca 17, 2023, 14:45:42 pm »
Jonas Kvalen ???

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #594 dnia: Marca 17, 2023, 14:48:47 pm »
Sezon przegraliśmy w momencie przedłużenia Cebuli, na prawdę dziwie się że po 3 latach dalej się na niego nabieramy.

Szkoda że Piotrowski nie dostał uczciwej szansy. Ściąganie w jego miejsc anonima z Norwegi ma sens jedynie jeśli anonim jest wyraźnie tańszy (a jakoś wątpię).
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2023, 14:52:18 pm wysłana przez kael »
W końcu.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 358
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #595 dnia: Marca 17, 2023, 15:13:11 pm »
Odnośnie Cebulija to się w pełni zgadzam. Z Nim nic nie ugramy a On dalej zostaje, nie wiem co tu jest grane, chyba ma jakieś fory. Szkoda mi Piotrowskiego bo to świetny gracz a u nas przestał cały sezon pójdzie do innej drużyny i okaże się że jest świetny.
Defalco jest dobry ale nie ma wsparcia u pozostałych. On broni niesamowite piłki a pozostali to marnują, można się zniechęcić.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 842
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #596 dnia: Marca 17, 2023, 18:40:23 pm »
Tak jest. Sezon już pregraliśmy, zmarnowaliśmy tego, zmarnowaliśmy tamtego, tamtemu nie daliśmy uczciwej szansy, a tamtemu (zapewne Klemenowi) daliśmy szanse nieuczciwe. Nie ściągnęliśmy żadnego Bednorza, ani nawet żadnego Clevenot, a przecież oni tak bardzo chcieli grać w Resovii, że aż poszli grać gdzie indziej. Ściągamy nołnejma z Norwegii i to jest bardzo źle. Szkoda, że nie ściągnęliśmy nołnejma z Chin jak Trefl, to byłoby bardzo fajnie. I jeszcze, na domiar złego, ten przepłacany Defalco z sześcioma (?) MVP.

To tak w skrócie.





Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #597 dnia: Marca 18, 2023, 03:13:03 am »
Tak jest. Sezon już pregraliśmy, zmarnowaliśmy tego, zmarnowaliśmy tamtego, tamtemu nie daliśmy uczciwej szansy, a tamtemu (zapewne Klemenowi) daliśmy szanse nieuczciwe. Nie ściągnęliśmy żadnego Bednorza, ani nawet żadnego Clevenot, a przecież oni tak bardzo chcieli grać w Resovii, że aż poszli grać gdzie indziej. Ściągamy nołnejma z Norwegii i to jest bardzo źle. Szkoda, że nie ściągnęliśmy nołnejma z Chin jak Trefl, to byłoby bardzo fajnie. I jeszcze, na domiar złego, ten przepłacany Defalco z sześcioma (?) MVP.

To tak w skrócie.

Ten Chińczyk jest najlepszym przyjmującym tamtejszej ligi.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 842
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #598 dnia: Marca 18, 2023, 03:49:35 am »
Ten Chińczyk jest najlepszym przyjmującym tamtejszej ligi.

Fakt, nie "siedzę" w chińskiej siatkówce. Dla znawców zapewne anonimowy nie jest, dla mnie był i w zasadzie nadal jest (i pewnie nie tylko dla mnie). Wezmę od niego autograf, jak przyjadą na Podpromie. ;)


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Transfery- spekulacje, marzenia, wolne wnioski
« Odpowiedź #599 dnia: Marca 18, 2023, 10:12:22 am »
Gdy spojrzymy na to jak grają czołowe zespoły plusligi i ich przyjmujący, wychodzi na to, że mamy zespół na miejsca 4-5.
Być może jest to prawda. Trochę bym te prognozy skorygował: dziś mamy zespół na miejsca 3-6.
Warto jednak uwzględnić fakt, ze są to miejsca w najlepszej lidze świata.
Będę się powtarzał, ale warto: +L jest najlepszą ligą świata. Gdyby zorganizować turniej "kluby polskie ca kluby włoskie", wygralibyśmy pewnie z 7 na 10 pojedynków. I tak jest od kilku lat.
A teraz o Klemenie.
W zeszłym sezonie trochę się mu ode mnie dostało. W obecnym sezonie mam niewiele uwag.
Nie widzę powodu, żeby rezygnować z Klemena.
Żeby wygrywać w najlepszej lidze świata zespół potrzebuje co najmniej 3 bardzo wartościowych przyjmujących. Dziś mamy 2, a przynajmniej tak to wygląda w trakcie meczów. Na treningach nie bywam, więc niewiele wiem o Tomku Piotrowskim. W trakcie epizodów meczowych prezentował się dobrze, ale były to tylko epizody.
Nie lubię rewolucji w składzie. Nie wiem, czy zatrudniłbym Klemena 3 lata temu, ale wiem, że nie rezygnowałbym z niego teraz.
Nie mamy co liczyć na wartościowego, "topowego" Polaka na przyjęciu. Tę szansę zmarnowaliśmy, gdy zamiast Fornala zatrudniliśmy Marechala. Na kolejną przyjdzie nam trochę poczekać. Z jakiegoś powodu Polacy nie chcą grać w Resovii. Nasz "limit kontraktowy" nie robi już na Polakach wrażenia. Wbrew obiegowym opiniom nie mamy "najwyższego budżetu". Mamy bardzo wysoki budżet (jak na Polskę), ale nie my jedyni. Takich klubów jest co najmniej 5, a może nawet 6.
Pozostają cudzoziemcy i to nie ci o "głośnych" nazwiskach. Głośne nazwiska grają za znacznie większe pieniądze i jakoś polskie kluby radzą sobie z ich zespołami. Możemy i my sobie poradzić, bo mamy kluczowego zawodnika do przyjmowania - Pawła Zatorskiego.
Rankingi bywają bardzo złudne. Bardziej ufam swojemu oku.
Trzeba się nauczyć wygrywać tymi, których mamy (będziemy mieć). To jedyna recepta. Można się nauczyć wygrywać Klemenem. Naprawdę można. Jest na to co najmniej miesiąc. To dużo.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.