Autor Wątek: Karnety sezon 2021/22  (Przeczytany 44375 razy)

j_w_pan_p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 162
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpnia 23, 2022, 18:23:49 pm »
Jak ja zobaczyłem ile jest wolnych miejsc....
Ciekawe jak to będzie po drugim etapie, gdy karnety trafią do wolnej sprzedaży. Frekwencji sprzed lat chyba jednak nie da się odbudować.
A i czasy takie, że ludzie coraz bardziej liczą się z każdym groszem...


A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpnia 23, 2022, 22:19:36 pm »
Jak ja zobaczyłem ile jest wolnych miejsc....
Ciekawe jak to będzie po drugim etapie, gdy karnety trafią do wolnej sprzedaży. Frekwencji sprzed lat chyba jednak nie da się odbudować.
A i czasy takie, że ludzie coraz bardziej liczą się z każdym groszem...
Świat się trochę zmienił . Na wielu płaszczyznach . Niesłychanie trudno przekonać kibiców do zakupu karnetu . Gdyby klub zaczynał od zara , bez tego co było to by było zdecydowanie łatwiej . A tak dużo osób się zniechęciło do siatkówki . Kto wie , może sukces kadry coś pomoże i magia powróci ?

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpnia 24, 2022, 06:15:36 am »
Świat się trochę zmienił . Na wielu płaszczyznach . Niesłychanie trudno przekonać kibiców do zakupu karnetu . Gdyby klub zaczynał od zara , bez tego co było to by było zdecydowanie łatwiej . A tak dużo osób się zniechęciło do siatkówki . Kto wie , może sukces kadry coś pomoże i magia powróci ?

Świat się diametralnie zmienił. Moja opinia jest taka, że ludzie są po prostu zmęczeni / zniechęceni / znudzeni. Widać to było na wakacjach, gdzie wszędzie (nawet na darmowych imprezach) ludzi było zdecydowanie mniej niż w czasach przed covidowych. Mam wrażenie, że ludzkość wylogowuje się z życia w "realu" na rzecz życia w sieci.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 473
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpnia 24, 2022, 08:38:24 am »
Buahahahaha, patrząc na ilość wolnych miejsc to sasiny siatkówki zaorzą ten klub szybciej niż myślałem. Tak się kończy lecenie z kibicami w kulki.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1412
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpnia 24, 2022, 09:29:21 am »
Dlatego najbliższy sezon to jest swoiste make or break. Swoją drogą- dalej sporą czkawką odbija się drastyczna obniżka cen biletów na ostatnie mecze sezonu 2019/20...
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #125 dnia: Września 02, 2022, 21:49:00 pm »
III etap, sprzedaż uwolniona - chętnych praktycznie brak, pytania? :D

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #126 dnia: Września 03, 2022, 10:09:18 am »
III etap, sprzedaż uwolniona - chętnych praktycznie brak, pytania? :D

Pan się z tego cieszy czy tym martwi?
To takie mam pytanie. ;)

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #127 dnia: Września 03, 2022, 16:44:38 pm »
Pan się z tego cieszy czy tym martwi?
To takie mam pytanie. ;)

Sam post może kogoś zainteresował, żeby zakupił Karnet - jak to zrobił, to się cieszę ;)

Wracając do pytania: poniekąd jedno i drugie.

Z jednej strony - wychodzi to, o czym wielokrotnie wspominano tutaj, w audycjach radiowych, mediach czy rozmowach "na 3 Maja", czyli: brak jakiejkolwiek długofalowej polityki prowadzenia Klubu, a w tym: zmiany w zarządzie, trenerów, zawodników, brak miarodajnego wyceniania spotkań przez Klub (np. kiedy kupno biletów na pojedyncze mecze było tańsze niż karnetów - w sezonie "gruszkizmu absolutnego", tj. 13 miejsce) i tak dalej, i tak dalej...

Jeżeli na czymś można oprzeć promocję Klubu, to jest to Resovia - bo "Resovia to tradycja, a nie tylko moda".
Przykładowo - współpracy "międzysekcyjnej" między siatkówką, a piłką nożną czy koszykówką brak - jak tylko się kadencja prezesa Ignaczaka skończyła, to skończyły się i wspólne działania pro-Resoviackie (jak choćby wspólny kalendarz czy promowanie klubu-Resovii na mediach społecznościowych innych dyscyplin).



Z drugiej zaś strony martwi, jeżeli brak zainteresowania sezonowymi wejściówkami spowodowany jest przyczynami innymi niż ekonomiczne (inflacja, wzrost ceny towarów i usług).
Zainteresowanie na siatkówkę spada - nie tylko w Rzeszowie.
Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej przestaje być atrakcyjna z uwagi m.in. na przesyt meczów, napięty terminarz i wiele innych czynników - o których już kiedyś wspominałem przed meczami p-o z tamtego sezonu.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #128 dnia: Września 05, 2022, 09:34:22 am »
Jest wiele czynników wpływających na to jak wygląda sytuacja z sprzedażą karnetów w porównaniu do lat wcześniejszych. Oczywiście inflacja + stopy procentowe to pewnie mocny powód w szczególności jeśli wszystkie spotkania są transmitowane w TV.
Poza tym dochodzą oczywiście inne problem jak np. obiecany powrót na swoje miejsca sprzed pandemii. Może błahy powód ale cześć osób które straciło swoje miejsce stwierdzi że w takim przypadku w ogóle nie kupie karnetu.
Brak sukcesów w ostatnich latach oraz rosnąca ilość konkurencyjnych wydarzeń sportowo-kulturalnych to także mocny powód dlaczego sytuacja wygląda tak a nie inaczej.