Autor Wątek: Karnety sezon 2021/22  (Przeczytany 44392 razy)

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #90 dnia: Września 06, 2021, 18:51:42 pm »
@repres1
Nie za bardzo wiem jakie jest Twoje stanowisko. Niewielu z nas w tym temacie się udziela, ale praktycznie wszyscy oprócz ciebie (choć tak jak napisałem - nie jest to do końca jasne) są za utrzymaniem dla kibiców miejsc sprzed sezonu 2020/21. Ja rozumiem, jaka jest sytuacja i że w związku z pandemią klubowi trudno jest te miejsca obecnie zapewnić. Wystarczyłby jednak jeden prosty, jasny komunikat w stylu: "W związku z pandemią nie jesteśmy obecnie w stanie utrzymać "starych" miejsc karnetowych. Prosimy kibiców o zrozumienie i zakup w sezonie 2021/22 karnetów na dostępne miejsca. Po unormowaniu sytuacji pandemicznej wrócimy do wykupywania przez kibiców swoich miejsc sprzed sezonu 2020/21". Myślę, że taki komunikat (oczywiście lepiej zredagowany a nie napisany 'na kolanie") uspokoiłby Kaela, Agniechę i wielu, wielu innych którzy nie udzielają się na tym forum. Większość z nich wykupiłaby te miejsca które się uda zarezerwować w tym sezonie, czekając do powrotu normalności i wrócenia na swoje krzesełka. Takim ruchem klub może tylko zyskać, a na pewno nic nie straci. No chyba, że z niezrozumiałych dla mnie przyczyn chcą sobie strzelić w kolano i dążą do wymiany części kibiców. W tym sezonie się to pewnie uda, bo skład dosyć mocny. Może w przyszłym również się uda gdy będzie równie silny. Co jednak będzie gdy znów jako "szóstkowi" przyjdą wirtuozi w rodzaju Komendy, Russeaux czy Królickiego?
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2021, 18:53:51 pm wysłana przez Resofan »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #91 dnia: Września 06, 2021, 21:19:06 pm »
1. Kael. Nie jest to "kruczek prawny. Piszesz, że brak było "warunków zawieszających" i "dodatkowych okoliczności". To nieprawda.

2. Resofan. Moje stanowisko wyraziłem, ale powtórzę: 
Z matematycznego punktu widzenia (rachunek prawdopodobieństwa) problem praktycznie nie istnieje. Myślę, że około 70% karnetowiczów jest zaszczepione. Ich nie wlicza się do limitu połowy wolnych miejsc.
W 2018 roku sprzedano około 2.500 karnetów. Liczbę  zaszczepionych szacuję na 1750 miejsc.
Jeśli możemy sprzedać 1.250 karnetów osobom niezaszczepionym (połowa zajętych miejsc), to i tak wykupią oni jedynie 750 karnetów.Bo tylko tylu ich jest (30% z 2.500).
Teoretycznie może tak być, że niezaszczepiony będzie miał "swoje" miejsce obok innego niezaszczepionego", ale takie zjawisko ma niewielkie prawdopodobieństwo zaistnienia.
Jakieś prawdopodobieństwo jednak jest.
Niezaszczepieni musieliby liczyć się z ryzykiem, że zostaną administracyjnie przeniesieni do innego sektora.  Dotyczyłoby to pewnie kilkunastu przypadków, ale podniosłoby się larum "krzywd".

Można by zrobić to tak:
1. najpierw rezerwują swoje stałe miejsca zaszczepieni,
2. następnie wolne miejsca zajmują niezaszczepieni, ale na zasadzie: kto pierwszy - ten lepszy,
3. na koniec wolne karnety idą do wolnej sprzedaży.
Wtedy podniósłby się krzyk o "segregacji".
Ja bym zaryzykował, ale widocznie zarząd nie chciał ryzykować zarzutu o "segregacji". I ani trochę się zarządowi nie dziwię.
Teoretycznie "połowa wolnych miejsc" nie oznacza obowiązku "izolacji" niezaszczepionych od innych niezaszczepionych, ale w Polsce logika kiepsko się przyjęła i zarząd mógłby spotkać się z zarzutem spowodowania zagrożenia epidemicznego, a w dalszej kolejności - z odpowiedzialnością karną. Głupie by to było, ale w Polsce władza nie charakteryzuje się nachalną mądrością.
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2021, 22:10:40 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #92 dnia: Września 07, 2021, 16:35:56 pm »
Muszę posypać głowę popiołem. Dopiero teraz zobaczyłem (doczytałem) że jednak obowiązują ograniczenia w ilości dostępnych miejsc na nowy sezon. Jakoś mi się ubzdurało że wszystko jest ok i sprzedają normalnie. W takiej sytuacji rozumiem decyzję klub. Jest mi przykro że prawdopodobnie stracę swoje miejsce, i uważam że można to było załatwić inaczej, z większą troską o starych kibiców, ale trzeba zrozumieć sytuację.
W końcu.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #93 dnia: Września 07, 2021, 17:00:40 pm »
Jakoś cały czas mam wiarę graniczącą z przekonaniem, że jak wszystko wróci do "normy" i nie będzie już żadnych obostrzeń co do ilości kibiców, reguł dot. zaszczepionych i niezaszczepionych, itd. to w takim sezonie, Klub da możliwość pierwokupu miejsca dla posiadaczy karnetów przedpandemicznych  ;)

B54

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 217
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #94 dnia: Września 07, 2021, 19:25:01 pm »
A co myślicie o takiej sytuacji, w której karnetowicz wracający na miejsce sprzed pandemii, dostaje krzesełko, które nie bardzo mu odpowiada. Kupował karnet w czasach, w których sprzedaż trwała parę minut i "brał" co było. Przez wiele lat nie miał dostępu do tych "fajnych" miejsc. W ubiegłym sezonie, mimo wiedzy o sytuacji jaka panuje, kupił karnet w super miejscu. Teraz, zgodnie z zasadą "kto pierwszy ten lepszy" również udało się dostać fajne miejsce. Według Waszej "normalności" ma wracać tam skąd przyszedł, pomimo tego, że również jest kibicem z długim stażem. Dlaczego?

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #95 dnia: Września 08, 2021, 17:19:11 pm »
Według Waszej "normalności" ma wracać tam skąd przyszedł

Dokładnie tak.
W końcu.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #96 dnia: Września 08, 2021, 21:26:12 pm »
A może takie przemieszanie na trybunach wcale by nie było takie złe, hmmm?
Sam jestem od wielu lat przywiązany do swojego miejsca i ekipy, z którą tam siedzę.
Ale od Klubu oczekujemy zmian, ciągłej ewolucji, to może i rotacja na krzesełkach wcale by nie była taka zła  ;)

dzystek1

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #97 dnia: Września 08, 2021, 23:58:52 pm »
skoro tak ci pasuje , to znajdą ci miejsce  blisko wyjścia z hali i to zaakceptujesz ?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #98 dnia: Września 09, 2021, 09:28:08 am »
A jest jakiś praktyczny problem w tej chwili?
Bo chyba zgodzimy się, że przepisy są jakie są i trzeba się do nich dostosować.
Nie wiem jak będzie w sezonie 22/23. Z pewnością będą osoby niezadowolone z zaproponowanych rozwiązań, jakiekolwiek by one nie były. Albo będą niezadowoleni ci ze "swoim miejscem" z wcześniejszych sezonów, albo będą niezadowoleni ci ze "swoim miejscem" z obecnego sezonu. Prawdopodobnie dokona się "selekcja naturalna", czyli ktoś zrezygnuje (zamieszczając na ten temat manifest) i ktoś przybędzie. Gdy przypomnę sobie komentarze internetowe z czasów świetności Resovii...
Podczas meczów wyjazdowych mam(y) zwykle najgorsze z możliwych miejsc, a i tak zabawa jest znakomita. Gdyby była kiepska, to bym nie jeździł. Wynik? Jakiś tam zawsze jest. Ponarzekać zdążę po meczu. W czasie meczu nie muszę. Mam wtedy inne zajęcie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #99 dnia: Września 10, 2021, 12:24:26 pm »
A jest jakiś praktyczny problem w tej chwili?
Oczywiście że jest i to sporo.
08.09 w czasie aktywnej rezerwacji dla karnetowiczów 20/21, pojawiła się informacja że rezerwacja będzie trwala do 13.09 g.15.00 . Niestety nie znam dlaszego ciągu bo 08.09 została zamknięta.
Do dzisiaj nie ma informacji ile karnetów będzie można zarezerwować od 13.09  dla jednego konta. Logika wskazuje że 1, czyli szczęścia życzę w walce o miejsca obok siebie dla rodziny, znajomych itd.
Do tego dochodzi jakiś mityczny komunikat od pracownika inaczej interpretujący regulamin rabatu, brak jednoznacznej informacji czy definitywnie rozstajemy się z miejscami 19/20 itd. itd.
Rozumiem że pracy w klubie sporo przed sezonem ale o te parę milionów z karnetów chyba warto zawalczyć...
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2021, 12:27:31 pm wysłana przez dafu »