Autor Wątek: Karnety sezon 2021/22  (Przeczytany 44450 razy)

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 24, 2021, 22:45:38 pm »
Mam wrażenie, że po powrocie do "normalności", bez obostrzeń i limitów, Klub wróci do pierwotnego pomysłu, i w kolejnym sezonie będzie prawo pierwokupu miejsca, na podstawie karnetu przedpandemicznego  ;)

A ja jestem przekonany, że "Nowy Ład" i miejsca karnetowe obejmie.
Od piątkowej wiadomości bardzo mało głosów sprzeciwu (zarówno tutaj, jak i na social mediach Asseco Resovii)- sezon urlopowy czy już większość z stałych karnetowców odpuściła temat...

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 25, 2021, 12:17:43 pm »
A ja jestem przekonany, że "Nowy Ład" i miejsca karnetowe obejmie.
Od piątkowej wiadomości bardzo mało głosów sprzeciwu (zarówno tutaj, jak i na social mediach Asseco Resovii)- sezon urlopowy czy już większość z stałych karnetowców odpuściła temat...
A co możesz zrobić? Bić pianę?
Są ograniczenia ustawowe i przywracanie miejsc "stałych od lat" jest awykonalne, przy limicie 50% zajętości hali. Sprawdzać status zaszczepienia? W chwili kupowania karnetu miałbym status ozdrowieńca, za miesiąc, jak się nie zaszczepię, już nie mam paszportu C19 i kodu QR - czyli co - mam oddać karnet??
Przy założeniu, że po zniesieniu limitów ustawowych, klub przywróci pierwszeństwo posiadaczom karnetów sprzed pandemii - aktualne rozwiązanie, wliczając to możliwość oddania za karnety z poprzedniego "martwego" sezonu - jest najlepsze.
Natomiast brak przywrócenia wieloletnich miejsc po zniesieniu ograniczeń ustawowych - byłby dla klubu strzałem nie tyle w kolano, co w potylicę :(

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 25, 2021, 17:08:22 pm »
A co możesz zrobić? Bić pianę?
Są ograniczenia ustawowe i przywracanie miejsc "stałych od lat" jest awykonalne, przy limicie 50% zajętości hali. Sprawdzać status zaszczepienia? W chwili kupowania karnetu miałbym status ozdrowieńca, za miesiąc, jak się nie zaszczepię, już nie mam paszportu C19 i kodu QR - czyli co - mam oddać karnet??
Przy założeniu, że po zniesieniu limitów ustawowych, klub przywróci pierwszeństwo posiadaczom karnetów sprzed pandemii - aktualne rozwiązanie, wliczając to możliwość oddania za karnety z poprzedniego "martwego" sezonu - jest najlepsze.
Natomiast brak przywrócenia wieloletnich miejsc po zniesieniu ograniczeń ustawowych - byłby dla klubu strzałem nie tyle w kolano, co w potylicę :(

Liczyć na inne rozwiązania, bo czasu jeszcze trochę mamy- np. najbardziej "radykalne" i na moje jedynie słuszne- zwrot kasy (100% transakcji dokonywanych elektronicznie- klub na zwrot stać, kod rabatowy na sklepik to komedia) i sprzedaż tylko i wyłącznie biletów na każdy mecz- wyłączając SSPS.

Jeżeli nie masz oficjalnej informacji (chociaż i tak Nasz kochany klub mówi jedno, robi drugie- patrz na FB, gdzie ludzie piszą o bezpłatnym karnecie na ten sezon XD), to na ten moment licz się z tym, że Twoje, moje i wielu miejsce karnetowe przepada, nawet przy powrocie "normalności"...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 29, 2021, 09:04:18 am »
Do limitu (50% miejsc siedzących) nie wlicza się osób zaszczepionych.
Status zaszczepienia i tak będzie sprawdzany.
Z matematycznego punktu widzenia (rachunek prawdopodobieństwa) problem wydaje się tylko teoretyczny.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 31, 2021, 12:13:31 pm »
Pytanie tylko, czy organizator imprezy w postaci meczu siatkarskiego może od kibica żądać okazania dokumentu świadczącego o zaszczepieniu przeciwko COVID19? Wg. mnie nie ma takiego prawa... Wystarczy jedynie deklaracja ustna - "tak, jestem zaszczepiony".
Już nie wspominając o tym, że klub oszukuję wprost nie wywiązując się z deklaracji złożonej w tamtym sezonie. Źle to świadczy o klubie i mimo, że podnoszą poziom sportowy (przynajmniej się starają) to obniżają standardy organizacyjne. Więc... kolejny sezon zapowiada się... odlotowo! :-\

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 31, 2021, 17:09:59 pm »
Pytanie tylko, czy organizator imprezy w postaci meczu siatkarskiego może od kibica żądać okazania dokumentu świadczącego o zaszczepieniu przeciwko COVID19? Wg. mnie nie ma takiego prawa...
Myślę, że może żądać na takich samych zasadach, jak żąda okazania legitymacji szkolnej czy studenckiej przy wejściu kibica na podstawie biletu ulgowego.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 31, 2021, 21:34:14 pm »
Może nie żądać, ale wtedy taka osoba będzie traktowana jak osoba niezaszczepiona.
Przecież to leży w interesie każdego kibica, by trybuny Resovii były pełne. Okazanie paszportu szczepionkowego nie jest chyba wielkim wyrzeczeniem?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

j_w_pan_p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 162
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #77 dnia: Września 01, 2021, 23:40:34 pm »
Może żądać. Na każdej imprezie masowej. Na koncertach tak jest i na meczach siatkówki też będzie.
Tak było np. na koncercie Wschód kultury. Ochrona tego pilnowała.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka


_agniecha_123_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 169
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #78 dnia: Września 02, 2021, 17:32:22 pm »
No i tym sposobem praktycznie skończyłam z chodzeniem na mecze... Nawet się zaszczepiłam licząc się z tym, że będzie to jeden z wymogów pójścia na hale. Ale jeśli nie mogę zarezerwować od razu karnetu, tylko muszę czekać na drugą turę (bo rok temu nie kupowałam, głupio wierząc, że w tym sezonie wrócę na swoje miejsce) to niestety ale ja podziękuję. Praktycznie od kilkunastu lat chodziłam z tatą na halę, a teraz takie rzeczy robią. Trudno, mecze będę oglądać z domu, bo już wcześniej postanowiłam, że jeśli klub nie dotrzyma obietnicy o możliwości wykupienia swojego starego miejsca karnetowego, to z chodzeniem na hale się pożegnam.

No chyba, że kiedyś dostanę możliwość powrotu na swoje miejsce... To wtedy wrócę :P
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2021, 17:42:59 pm wysłana przez _agniecha_123_ »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #79 dnia: Września 03, 2021, 10:54:20 am »
Naprawdę najważniejszym kryterium kibicowania jest "moje miejsce"?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.