Autor Wątek: Karnety sezon 2021/22  (Przeczytany 44457 razy)

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #80 dnia: Września 03, 2021, 12:41:53 pm »
Naprawdę najważniejszym kryterium kibicowania jest "moje miejsce"?
Na pewno nie najważniejszym, ale bardzo, ale to bardzo istotnym. I nie chodzi tu w głównej mierze o konkretne siedzisko (choć to też ma znaczenie), co o otoczenie znajomych. Tak jak pisałem w jednym z wcześniejszych postów - ja z kilkunastoma znajomymi/kolegami siedzieliśmy na jednych miejscach przez 15 lat. Mecz stawał się nie tylko okazją do kibicowania, ale do spotkania, dyskusji o drużynie, lidze, siatkówce, wreszcie żartów i całej tej otoczki. M.in. po to niektórzy z nas przychodzili nawet godzinę przez meczem. Jeden przyjeżdżał na prawie każdy mecz ze Śląska gdzie się przeprowadził. Dlatego miejsce jest bardzo istotne.
Obecnie syn jednego z kolegów zdołał zarezerwować dla pięciu z nas "stare" miejsca (mieliśmy karnety na ubiegły sezon). Pozostali ubiegłorocznych karnetów nie mieli i przypuszczalnie (o ile je kupią) siedzieć z nami w tym sezonie nie będą. Nie będę pisał, co sądzę o tej sytuacji, bo nie chcę dawać pracy moderatorowi tego forum. Mam nadzieję, że klub po "znormalizowaniu" sytuacji pandemicznej wróci do rezerwacji sprzed sezonu 2020/21, by stali kibice mogli siedzieć w tych grupach, do jakich przez długie lata kibicowania Resovii się przyzwyczaili.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2021, 12:46:19 pm wysłana przez Resofan »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #81 dnia: Września 03, 2021, 14:01:48 pm »
Jakoś jestem przekonany, że klub nie wprowadził zasad przez złą wolę w stosunku do kibiców. Zapewne nie jest marzeniem klubu rozwalić dotychczasowe stosunki towarzyskie na trybunach. Bo i po co?
"Pozostali ubiegłorocznych karnetów nie mieli" - i tu jest odpowiedź. Dlaczego klub miałby się kierować karnetami sprzed 2 lat?
Sytuacja jest nadzwyczajna, więc i rozwiązania muszą być nadzwyczajne.
Miałem karnety na miejsca 9. i 10. (nieważne w jakim sektorze). Choć nie jestem biegły w działaniach internetowych, bez problemu zarezerwowałem karnety na miejsca 10. i 11.
W czym tu praktyczny problem?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #82 dnia: Września 03, 2021, 20:55:37 pm »
"Pozostali ubiegłorocznych karnetów nie mieli" - i tu jest odpowiedź. Dlaczego klub miałby się kierować karnetami sprzed 2 lat?
Dlaczego kierować się karnetami sprzed 2 lat? Bo w ubiegłym roku miejsc do sprzedania była tylko połowa. Nie każdy miał możliwość (zdążył) kupić, a ponadto wielu nawet nie próbowało, wiedząc jaka jest sytuacja pandemiczna w kraju. Krótko mówiąc - ubiegły sezon nie był "normalny".
Co do klubu, to ja absolutnie nie posądzam go o złą wolę. Jestem nawet w stanie ze zrozumieniem przyjąć to co robi w bieżącym sezonie, chociaż uważam, że można to było rozwiązać korzystniej dla kibiców, tylko wymagałoby to więcej zachodu, a klub poszedł po najmniejszej linii oporu. Mam nadzieję, że - tak jak napisałeś - marzeniem klubu nie jest rozwalenie stosunków towarzyskich na trybunach i dlatego (tak jak napisałem w poprzednim wpisie) liczę, że wrócą stare miejsca gdy to wszystko "znormalnieje". Martwi mnie tylko, że ze strony Resovii nie ma żadnych sygnałów co do planów w tej kwestii, choćby poprzez jakiś wpis na tym forum. Nie sądzę, żeby nikt z pracowników klubu nie śledził tego co się tutaj pisze.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #83 dnia: Września 04, 2021, 10:18:06 am »
A jesteś pewny, że w ubiegłym roku do sprzedania była tylko połowa karnetów?
Szczerze mówiąc, nie pamiętam, żeby było jakieś ograniczenia. Poszukam.
--------------------------------------
Rzeczywiście.
Była dostępna tylko połowa miejsc, ale można było bez problemu zarezerwować karnet - dość długo były dostępne.
Czyli kto chciał, ten kupił.
Poczytałem odrobinę dyskusję sprzed roku. Też były pretensje o "moje miejsce", choć wiadomo było, że co drugie miejsce musi być niezajęte. Niektórzy zaryzykowali i "kredytowali" klub przez cały sezon. Dali coś od siebie. Może to niewiele, ale zawsze coś. Inni nie dali od siebie nic.
"Na dobre i na złe" jakoś nie obowiązuje.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2021, 10:47:29 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #84 dnia: Września 04, 2021, 13:14:58 pm »
Inni nie dali od siebie nic.

Chodziłem od pierwszego sezonu w PLS, na poprzedni sezon nie kupiłem karnetu bo klub zapewnił mnie że nie będzie problemu z moim miejscem. Skłamali, widać mają moje chodzenie przez kilkanaście lat w dupie, no trudno, będę chodził na Wyspiańskiego.
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #85 dnia: Września 04, 2021, 15:31:48 pm »
Ja też "chodziłem kilkanaście lat" i też nie miałem gwarancji "swojego" miejsca, ale nie miałem poczucia, że klub ma mnie gdzieś. Wiedziałem co się dzieje w kraju i z jakimi trudnościami borykają się wszystkie kluby. Kryterium "połowy wolnych miejsc" nie było zachcianką klubu.
A może było?
Usiadł prezes przy biurku i zaczął myśleć: "Co by tu zrobić, żeby utrudnić życie kibicom i zniechęcić ich do kupowania karnetów...? Już wiem! Pozamieniam im miejsca".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

_agniecha_123_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 169
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #86 dnia: Września 04, 2021, 21:14:53 pm »
Naprawdę najważniejszym kryterium kibicowania jest "moje miejsce"?
Wiem, jaka jest sytuacja, ale nie będę ukrywać, że miejsce jest dla mnie ważne. Ale poczekam i zobaczę, jakie miejsca będą dostępne w kolejnej fazie kupowania karnetów. Może jak będą jakieś dwa sensowne miejsca koło siebie w moim sektorze, to się zdecyduje na zakup. Ale osobiście wątpię bym miała tyle szczęścia.
A jak nie to będę kibicować Resovii z domu  ;)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #87 dnia: Września 06, 2021, 14:40:03 pm »
Kryterium "połowy wolnych miejsc" nie było zachcianką klubu.
A może było?

Ale to nie chodzi o połowę miejsc bo ja kupił bym sobie ten karnet w poprzednim sezonie gdyby nie było żadnego komunikatu z klubu. Natomiast komunikat klubu był ,jasny i czytelny, bez żadnych warunków zawieszających, dodatkowych okoliczności etc. Brzmiał on że jeśli miałem karnet w sezonie 19/20 to na sezon 21/22 będę miał prawo pierwokupu swoich miejsc, tyle.
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #88 dnia: Września 06, 2021, 15:20:10 pm »
Zacytuję:
"Jednocześnie przypominamy, iż w przypadku całkowitego zniesienia reżimu sanitarnego w sezonie 2021/2022 pierwszeństwo zakupu karnetu na sezon 2021/2022 będzie przysługiwać posiadaczom karnetów z sezonu 2019/2020 na miejsce zajmowane w sezonie 2019/2020".
Czyli zastrzeżenie było.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Karnety sezon 2021/22
« Odpowiedź #89 dnia: Września 06, 2021, 17:35:11 pm »
Jasne że w kruczki prawne można się bawić i robić analizy każdego słowa i przecinka, ale chyba nie o to powinno chodzić w komunikacji z własnymi kibicami. Efekt jest taki że pozbędą się z hali części bardzo wiernych kibiców, w klubie widać nie mają z tym żadnego problemu więc chyba jednak o to chodziło.
W końcu.