Autor Wątek: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30  (Przeczytany 15251 razy)

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #20 dnia: Października 11, 2020, 18:22:15 pm »
Faktycznie na chłodno bez emocji patrząc na sytuację, po 4 meczach jesteśmy na 5 miejscu w stosunku do poprzednich sezonów, początek jest dobry. Być może właśnie przez te negatywne emocje z poprzednich lat człowiek od razu pesymistyczne się nastawia  ;)

Do zobaczenia w środę na podpromiu  :)

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #21 dnia: Października 11, 2020, 18:47:48 pm »
Cieszę się że mój przedmówca - Slawko, wyróżnił się wśród tych pesymistyczno - fatalistycznych komentarzy, bo już myślałem że będę jedyny. Mamy 3 zwycięstwa na 4 mecze, wszystkie na wyjeździe. Jestem przekonany że gdyby to była drużyna z zeszłego sezonu to przegralibyśmy zarówno z Nysą, jak i Radomiem. Oczywiście że styl gry nie powala na kolana, nie rozwalamy rywali tak jak Zaksa. Ale tak jak kolega napisał trudno odmówić chłopakom walki do końca. Nie wiem jak można pisać, że drużyna gra tak samo jak w zeszłym sezonie. Takie wnioski można wyciągać chyba na podstawie urywka seta i będąc pod wpływem procentów. ;) Mecz w Arłamowie, a tak naprawdę 2 pierwsze sety, czy fragmenty z GKS-em pokazały,że jest w tej drużynie duży potencjał, choć nie twierdze że będziemy grać w tym sezonie o medale. Ja liczę że ten sezon będzie zaczątkiem do lepszych lat dla Resovii, może w tym roku zbudujemy solidne fundamenty, po sezonie dwa/trzy mądre transfery i potem walczmy nawet o mistrza.

Tak na marginesie wracając do wczorajszego meczu - dziwią mnie niektóre ruchy Giulianiego. Na początku dziwiła mnie podwójna zmiana, a teraz dziwi brak cierpliwości jesli zawodik zrobi dwa/trzy błedy. Wczoraj myśle, że Szerszeń nie zasługiwał na zmianę, w jednym z wcześniejszych meczów szybko zszedł do kwadratu Butryn. Trochę zmiany nie podobne do typowego włoskiego szkoleniowca. Inna sprawa że dobrą zmianę dał Taht, podobnie jak Buszek w Radomiu.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #22 dnia: Października 12, 2020, 09:32:13 am »
Czytam ten wątek i oczom nie wierzę. Jest trzecie zwycięstwo wyszarpane po walce, a tu głosy , że drużyna sięga dna. Proponuję zrobić przerwę od oglądania panów: Lepy i Mielewskiego, a świat (naszą grę) zobaczymy w jaśniejszych barwach. Nikt z klubu/drużyny przed sezonem nie obiecywał , że podbijemy ligę. Przeciwnie było tonowanie (hura)otymizmu A, że wymienieni Panowie i jeszcze  paru "ekspertów" sobie uroiło , że Resovia musi teraz być w czubie, to tak plotą trzy po trzy.
To co piszę, nie oznacza, że jestem zachwycony grą. Ale nie dostrzeganie woli walki Chłopaków jest bardzo, bardzo niefajne. Oni się starają, walczą. A, że mamy duży problem na ataku, że szwankuje organizacja gry w obronie, że nasi libero pewnego poziomu nie przeskoczą  powoduje, że wyniki są tego wypadkową.
Mamy lidera i jest nim Fabian. Śmiem twierdzić, że bez niego nie wiem czy byłyby zdobyte 2 punkty, a o zwycięstwie trzeba by było nadal marzyć. Jego doświadczenie jest bezcenne. Nie chodzi tylko o aspekt czysto sportowy. Chodzi mi przede wszystkim o mental. Tak jak wczoraj w trakcie meczu, jak nasza drużyna się rozklejała , zebrał kolegów i opierdo..ł.  Po meczu każdego z osobna wyściskał. Widać, że Fabian czuje się odpowiedzialny za ten zespół. I dobrze. Brawo Fabian.
Mam apel. Zacznijmy na nowo być kibicami Asseco Resovii, a nie tylko jej recenzentami Jeżeli tak się stanie to pierdoły głoszone przez niektórych Panów z Polsatu przestaną nam psuć radość z kibicowania NASZEJ DRRUŻYNIE.

Z RRseoviackim pozdrowieniem

Tak jest! Są trzy wyjazdowe zwycięstwa, jest walka. Trochę falujemy, ale potrafimy się pozbierać w kluczowych setach. Doceńmy to po dołujących doświadczeniach z ostatnich dwóch sezonów (może z wyjątkiem kilkumeczowej serii zwycięstw za Cretu).

minion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #23 dnia: Października 12, 2020, 12:07:05 pm »
Co na tym etapie oczekiwać od drużyny która praktycznie cala jest nowa bo chyba nie rozmawiamy o tym że Buszek z Krulickim i Mariańskim są zgrani ze sobą bo praktycznie w poprzednim sezonie ze sobą nie grali.
Ważne są zwycięstwa i walka do końca. 4 mecze i trzy zwycięstwa. Zwycięstwa z charakterem.
Mimo że są momenty że nie idzie.
W środę ważny i bardzo trudny mecz. I nawet że Zawiercie jest faworytem wg mnie to nie powinno być tak jak w zeszłym roku że kilka piłek popsutych i gwizdy się pojawiały.
Wspierajmy tę budującą się mozolnie Resovię.

mbor3k

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #24 dnia: Października 12, 2020, 19:03:45 pm »
Co na tym etapie oczekiwać od drużyny która praktycznie cala jest nowa bo chyba nie rozmawiamy o tym że Buszek z Krulickim i Mariańskim są zgrani ze sobą bo praktycznie w poprzednim sezonie ze sobą nie grali.
Ważne są zwycięstwa i walka do końca. 4 mecze i trzy zwycięstwa. Zwycięstwa z charakterem.
Mimo że są momenty że nie idzie.
W środę ważny i bardzo trudny mecz. I nawet że Zawiercie jest faworytem wg mnie to nie powinno być tak jak w zeszłym roku że kilka piłek popsutych i gwizdy się pojawiały.
Wspierajmy tę budującą się mozolnie Resovię.
Zawiercie, które również jest przebudowane, przyjeżdża do Rzeszowa i jest faworytem? Coś to naciągana teoria  ;D

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #25 dnia: Października 12, 2020, 20:13:33 pm »
Dobry wieczór Wszystkim po dłuuuuugim detoksie.
Ufff ...... dobrze, że Kol. Slawko a po nim jeszcze parę osób mnie uprzedziło. W zasadzie nic dodać nic ująć do słów Slawko oraz SupporteRR i Carpyook.
Osoby, które nastawiały się na medal w tym sezonie i/lub wielką oraz piękną grę w naszym wykonaniu ...... no cóż ...... jeśli nie zweryfikujecie swoich wygórowanych oczekiwań to czeka Was ciężki i trudny sezon :P. Czytając niektóre posty (dobrze że nie zaglądałem po meczach z Katowicami i Radomiem) odnoszę wrażenie że wielu dyżurnym malkontentom na tym forum nie cegłówki ale pustaki w drewnianym domu na głowy spadły.
Wy naprawdę oczekiwaliście, że w tym sezonie będziemy "rządzić" tą ligą ? Wy naprawdę oczekiwaliście że przyjdzie Gulliani i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki będziemy grać "galaktyczną" siatkówkę ? Gulliani jest bardzo dobrym fachowcem i trenerem, ale ..... na Zeusa ..... to nie siatkarski "cudotwórca" czy "Jezus Chrystus"? Ludzie!!! Co z Wami ?
Nie da się zbudować czegoś dużego z niczego i w tak krótkim czasie? Nie wiem jak niektórzy z Was, ale ja w tym sezonie nie liczę na żaden medal. Napiszę więcej: CHRZANIĆ medal w tym sezonie!! Gra w tym sezonie idzie o coś zupełnie innego, o coś zupełnie większego. O powrót na właściwą ścieżkę, aby krok po kroku wrócić tam gdzie byliśmy 8, 7 czy 6 lat temu! Gra idzie o przywrócenie wiarygodności (nie mam na myśli tej finansowej) Resovii nie tylko wśród nas kibiców, ale w siatkarskim światku. Abyśmy w kolejnych sezonach nie musieli przepłacać za przeciętnych zawodników, bo ci z górnej półki (zwłaszcza polscy zawodnicy) nie chcą przychodzić do Rzeszowa. Dlaczego nie chcą ? Dyskusja na cała noc przy dużej beczce piwa. Potrzebujemy czasu i cierpliwości. WSZYSCY. Pierwszy mądry krok został zrobiony. Zatrudniliśmy dobrego, znanego Trenera. Najgłupszą rzeczą jaką możemy zrobić to rozstać się z tym Trenerem po jednym sezonie albo dopuścić do tego że nie zechce u nas zostać na dłużej niż jeden sezon. W czasach nowożytnej Resovii tylko dwóch trenerów miało komfort w miarę spokojnej pracy i zagwarantowaną pracę na dłuższy okres (bez względu na wyniki). Byli to Ljubo Travica i Kowal. Teraz potrzebujemy tego samego w odniesieniu do AG. Wiem że żaden trener nigdy nie będzie mieć takiego kredytu zaufania, ale jeśli Klub da 3/4 lub 60% takiego kredytu zaufania jaki miał Kowal to będzie bardzo dobrze. Popatrzcie na ostatnie lata. Różne były tego przyczyny, ale brakowało na stabilności na stanowisku trenera. Praktycznie nieustanna karuzela, głownie na własne życzenia (vide Roberto Serniotti). Mamy Alberto i jako klub nie spierd...... tego. Dajmy mu czas i dajmy mu popracować. Nie jesteśmy tuzem ligi (nawet na papierze), ale wierzę że step by step coś z tego może dobrego się urodzić. Mam też nadzieję, że po tym sezonie skończymy ze zmianą 3/4 składu i zacznie się wymiana tylko pojedynczych elementów. Ja jestem dobrej myśli. Oczywiście widzę mankamenty w naszej grze, nasze słabości, nasze "achillesowe pięty", itd. Ale z drugiej strony coś mi mówi że im dalej ten sezon będzie trwać tym nasz gra, nasze schematy będą lepiej wyglądać. Może nie na tyle lepiej aby już teraz sięgnąć po medal (chrzanić medal). Ja już widzę zmianę w jednym aspekcie w porównaniu do poprzednich sezonów, że o tym ostatnim gvwnie nie wspomnę. Jest się komu rzucić po piłkę w obronie. Chce im się chcieć. A że czasami jeszcze brakuje organizacji, umiejętności, etc. Z każdym meczem myślę że będzie lepiej.
A medal? Może za rok? Może za dwa ? Ja poczekam.
JESZCZE PRZYJDĄ TAKIE CZASY ŻE MISTRZEM POLSKI ZNOWU BĘDĄ PASY !!!! 
 
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2020, 20:37:10 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #26 dnia: Października 12, 2020, 20:57:24 pm »
@Pablo - EWP: przeczytałem wszystkie posty i żadnego malkontenctwa nie widziałem (no dobra, nie takiego jak w zeszłym, jak to sam dobrze okreśiłeś, g.......m sezonie).
W wielu miejscach się zgadzamy, zwłaszcza w kwestii zaufania do trenera czy też mozolnego odrabiania dystansu do czołówki i odzyskania należytej pozycji w Pluslidze.
Ale, dlaczego Zawiercie potrafi? Wymienili całą wyjściową 6/7 (w zeszłym sezonie Bociek grał więcej niż Malinowski) a młócą te ekipy, z którymi Resovia potrafiła wygrać po tie-breaku (GKS i Radom) a nawet jednego z tuzów ligi (choć bez Sandera), Skrę i to na wyjeździe. Da się? Czy te zwycięstwa to tylko efekt dobrego terminarza czy też czegoś więcej?
Tak, zdaję sobie sprawę z tego, jaki mecz jest w środę.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #27 dnia: Października 12, 2020, 21:13:12 pm »
@Pablo - EWP: przeczytałem wszystkie posty i żadnego malkontenctwa nie widziałem (no dobra, nie takiego jak w zeszłym, jak to sam dobrze okreśiłeś, g.......m sezonie).
W wielu miejscach się zgadzamy, zwłaszcza w kwestii zaufania do trenera czy też mozolnego odrabiania dystansu do czołówki i odzyskania należytej pozycji w Pluslidze.
Ale, dlaczego Zawiercie potrafi? Wymienili całą wyjściową 6/7 (w zeszłym sezonie Bociek grał więcej niż Malinowski) a młócą te ekipy, z którymi Resovia potrafiła wygrać po tie-breaku (GKS i Radom) a nawet jednego z tuzów ligi (choć bez Sandera), Skrę i to na wyjeździe. Da się? Czy te zwycięstwa to tylko efekt dobrego terminarza czy też czegoś więcej?
Tak, zdaję sobie sprawę z tego, jaki mecz jest w środę.
Szanowny Dude,
Parafrazując klasyka: "prawdziwe drużyny nie poznaje się po tym jak zaczynają sezon, ale jak go kończą" :P. Innymi słowy: pażywiom uwidiom jak skończy sezon Zawiercie. Zgadzam się. Zaczęli sezon z wysokiego "C". Ale czy Zawiercie może grać jeszcze lepiej n iż obecnie. Moim zdaniem, dużych rezerw nie mają. A my? Moim zdaniem te rezerwy u nas są ? Czy AG uda się je wydobyć? Tego nie wiem. Mam nadzieję, że TAK. \

Dude, a tak by the way ...... zupełnie serio pytam ..... w której grupie kibiców jesteś? W tej która już teraz liczy na bardzo dobry wynik (czyt. medal)? Czy w tej dla której medal ma wtórne znaczenie ?
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #28 dnia: Października 12, 2020, 22:23:55 pm »
@Pablo - EWP: pisałem o tym przed sezonem i będę to cały czas powtarzał: miejsce 5 będzie bardzo okay, wszystko powyżej to sukces, natomiast 8 miejsce i niżej: uznam za porażkę. To odnośnie wyniku na koniec sezonu.
Dla mnie największe znaczenie będzie mieć zbudowanie czegoś, jakiś zalążek, który sprawi, że Asseco Resovia Rzeszów odzyska zarówno zaufanie kibiców jak i opinię klubu, w którym "gra się, a nie tylko dobrze zarabia", dzięki czemu wróci na swoje miejsce- do czołówki polskich klubów.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #29 dnia: Października 12, 2020, 22:59:42 pm »
Były czasy medali, teraz jesteśmy na innym etapie. Jan Such przygotowywał zespół na początek ligi bo tylko wtedy mógł zdobywać punkty na faworytach, aby później zespół mógł być spokojny. Zespół nowy, ale gdzieś z tyłu głowy czają się demony przeszłości. Gramy w kratkę i niektóre sety są grane na wspaniałym poziomie by w kolejnym secie potykać się o własne nogi. Już teraz wiemy, iż zespół stać na wspaniałą grę bo już to pokazał. Pytanie do trenera co zrobić, aby tego było więcej. Bardzo bałem się o pierwszą wygraną. Bo parę bęcków na start ligi i zespół mógłby nie wstać. A tak mamy wygrane i dość komfortowe granie. Będzie dobra gra to i przyjdą sukcesy. Do play off jeszcze trochę czasu. A sezon zasadniczy to tylko przygotowanie. Ciągle szukamy składu, ale przynajmniej wiadomo kto jest numerem 1 na rozegraniu. To już progres w stosunku do poprzednich lat.
Zapowiadają się dziwne rozgrywki i przed trenerami ogromne wyzwanie. Ogarnąć zespoły w czasie Covid i utrzymać rytm meczowy w czasie, gdy mecz może być odwołany nawet w dniu meczowym. Bo tak naprawdę obecnie większą zagadką jest który mecz się odbędzie niż sam wynik. Bo co raz ktoś wypada z rozgrywek.