Autor Wątek: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022  (Przeczytany 49773 razy)

dudi

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #240 dnia: Kwietnia 28, 2022, 21:07:35 pm »
Timo niestety odchodzi.
"- Jaka będzie pana przyszłość jeśli chodzi o grę w klubie?
- Już wiem, że nie zostanę w Asseco Resovii na przyszły sezon."

https://www.plusliga.pl/news/id/49552.html

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #241 dnia: Kwietnia 28, 2022, 22:04:08 pm »
Timo niestety odchodzi.
"- Jaka będzie pana przyszłość jeśli chodzi o grę w klubie?
- Już wiem, że nie zostanę w Asseco Resovii na przyszły sezon."

https://www.plusliga.pl/news/id/49552.html

Ja pie...., co z ludźmi zarządzającymi tym klubem jest nie tak ? Przecież ten chłopak poczynił progres w stosunku do poprzedniego sezonu i często był lepszy od droższego Słoweńca. Skoro ofensywny środkowy z bardzo dobrą zagrywką odchodzi, to ciekawe kto przychodzi ?

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #242 dnia: Kwietnia 28, 2022, 22:49:18 pm »
Skoro ofensywny środkowy z bardzo dobrą zagrywką odchodzi, to ciekawe kto przychodzi ?

Pełny skład już "w Internecie" lata od ponad miesiąca :P
Na pozycję środkowego w tym sezonie przychodzi Bartłomiej Mordyl.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #243 dnia: Kwietnia 28, 2022, 23:09:31 pm »
Pełny skład już "w Internecie" lata od ponad miesiąca :P
Na pozycję środkowego w tym sezonie przychodzi Bartłomiej Mordyl.

Sądziłem, że on za Krulickiego przychodzi.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #244 dnia: Kwietnia 29, 2022, 07:52:18 am »
Co do TJ to mam mieszane uczucia, chociaż z drugiej strony znają się z Rossardem i mogą stanowić lepsza parę, niż Sloweniec z Belgiem.

Celne spostrzeżenie, TJ grał już z Rossardem w jednej ekipie, bodaj w Vibo Valentia.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #245 dnia: Maja 01, 2022, 18:21:56 pm »
Ćwierćfinały i półfinały bez niespodzianek. Najbliżej sprawienia sensacji był Olsztyn.
W finale spotkają się Zaksa i JW. O brąz zagrają Skra i Zawiercie.
Wszystko zgodnie z sezonową normą.

My musimy pogodzić się ze swoją przeciętnością, ze swoim średniactwem.
Fabian i Klemen przez 2 sezony nie potrafili się z sobą zgrać, więc już chyba się nie zgrają.
Fabian i Timo potrafili się z sobą zgrać, ale już nie będą mieli okazji tego wykorzystać.
Pozytywnie oceniam Pawła Zatorskiego (lekki plus).
Jestem spokojny o Kubę Kochanowskiego i Maćka Muzaja. Jeszcze nie dali Resovii zbyt dużego impulsu do sukcesów (z różnych przyczyn), ale jakoś jestem spokojny o ich dalszą grę. Kuba więcej się leczył niż grał. Maciek... On dopiero nabiera pewności siebie. Musi złapać więcej luzu, musi nabrać większej siły. To akurat jest do wypracowania. Pewniakami na MŚ'22 wydają się Kurek i Kaczmarek, więc Maciek (chyba) trochę pogra LN i wróci do klubu. Będzie czas na przygotowanie się w klubie.
Rewolucja czeka nas na przyjęciu, bo to była nasza najsłabsza formacja. Niewiele lepiej (może nawet równie źle) spisał się środek.
Gdyby miał ocenić postawę poszczególnych zawodników w skali od -3 do +3 (na +3 zasłużyli w lidze np. Semeniuk, Śliwka, Huber, Defalco, Butryn, Atanasijević, Bieniek, Janusz, Fornal, Hadrava, Rusin..., na -3 Ebadipour, Kooy, Mika,... ), biorąc pod uwagę możliwości zawodników, to:
Fabian Drzyzga 0,
Klemen Cebulj -3
Sam Deroo -1
Nicolas Szerszeń 0
Jan Kozamernik -2
Kuba Kochanowski 0
Paweł Zatorski 1
Maciek Muzaj 1
Kuba Bucki -2
Paweł Woicki -1
Timo Tammemaa 1
Rafał Buszek 1
Bartek Krulicki 1
Michał Potera 1
trener Mendez -3
trener Guliani -7 (zdecydowanie poza skalą)
To bardzo subiektywny ranking. Bardziej odczucie niż statystyka.

Zespół zawiódł. Nie była to jakaś wielka katastrofa, ale spory zawód. Niewiele ponad granice przyzwoitości.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 876
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #246 dnia: Maja 02, 2022, 21:39:06 pm »

Fabian i Timo potrafili się z sobą zgrać, ale już nie będą mieli okazji tego wykorzystać.


I to mnie najbardziej wkurza w tej sytuacji! Było widać, że Timo dogadywał się już najlepiej ze środkowych z Fabianem, to teraz odchodzi...
Generalnie mam wrażenie, że najsłabszych z zagranicznym paszportem zostawiamy a najlepszych puszczamy  ::)

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 365
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #247 dnia: Maja 03, 2022, 10:00:29 am »
Zgoda z Blejdem.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #248 dnia: Maja 09, 2022, 13:43:44 pm »
Jest interesujący wątek ocen, dziwię się, że nikt więcej nie pokusił się o własne. Z drugiej strony ta cisza też o czymś świadczy.

Żeby nie być gołosłownym, używając skali @repres1:

Fabian Drzyzga -1 (Nie służy mu opaska kapitana. Miał mecze, w których przykro patrzyło się na jego mowę ciała, z drugiej strony potrafił kapitalnie odbudować Muzaja i jednocześnie zaufać mu, kiedy nie domagało lewe skrzydło. Sporo do poprawy w obronie i w tempie rozegrania, o braku wrzutek do środkowych nie wspominając.)
Klemen Cebulj -2 (Niesamowita broń obosieczna. Potrafi zdobywać mnóstwo punktów i tyle samo oddać. Wyraźnie zjechał z przyjęciem w porównaniu do poprzedniego sezonu.)
Sam Deroo -2 (Nietrafiony transfer. Cały czas mam wrażenie, że widzieliśmy 30% dawnego zawodnika, który w barwach Zaksy robił co chciał i jak chciał. Być może zdrowie nie pozwoliło na więcej, być może Belg ma już najlepsze lata za sobą. Duet Deroo-Cebulj nie miał większej racji bytu przy Fabianie D.)
Nicolas Szerszeń 0 (Jest dosyć kruchego zdrowia, potrafi wypaść w najmniej odpowiednim momencie. Być może jest to ten przypadek zawodnika, który da czadu wszędzie poza Rzeszowem. Dobra zagrywka, choć nieco więcej spodziewałem się w ataku.)
Jan Kozamernik -2 (Możemy się spierać kto ze stranieri zawiódł najmocniej, natomiast jedno nie ulega wątpliwości- ciężkie wejście w rozgrywki i nieznajomość +L miało spory wpływ na jego pozostałe występy w tym sezonie.)
Kuba Kochanowski 0 (Ocena mogłaby być wyższa, ale kontuzje zrobiły swoje. Spory zjazd na zagrywce.)
Paweł Zatorski 1 (Paweł robił swoje. Może nie zawsze bywa spektakularny, ale daje niesamowitą pewność. Oby dogadał się z rozgrywającym ;) )
Maciek Muzaj 0 (Tragiczny początek sezonu, później świetna końcówka rundy zasadniczej i... klops w drugim meczu ćwierćfinałowym przeciwko Zawierciu. Niesamowite warunki fizyczne i taka sama nerwowość i niepewność w ataku. Kto wie czy nie lepszym wyjście byłoby pozostawienie Karola Butryna.)
Kuba Bucki -1 (niewiele grał i jednocześnie stracił swój najcenniejszy atut- zagrywkę. Raptem dwa asy w całym sezonie...)
Paweł Woicki 0 (Miał momenty, w których podwójna zmiana odwracała wyniki seta czy nawet meczu (vide Lubin) ale były też i takie spotkania, w których sytuacja ulegała pogorszeniu. Jestem ciekawy czy naciskał jakoś na FD w kontekście występów w pierwszym składzie.)
Timo Tammemaa 2 (Sprawiał świetne wrażenie w elementach ofensywnych, szczególnie kiedy wchodził z ławki).
Rafał Buszek -1 (Rafał Buszek potrafi przyjmować, ale nie zawsze było to widać na parkiecie. Staje się niestety sporą dziurą w ataku.)
Bartek Krulicki 1 (Potrafi grać w ataku, z blokiem trochę gorzej, bez większych zastrzeżeń.)
Michał Potera 0 (nie miał wielu okazji by zaprezentować swoje umiejętności- nerwowy mecz z Zawierciem w RZ i całkiem niezły w Olsztynie o 5. miejsce).
trener Mendez 0 (niezły początek, było widać pewnego rodzaju "dryg" w obronie, natomiast gdy wyciekła informacja o tym, że po sezonie kończy się jego przygoda w Rzeszowie, to zeszło powietrze- zarówno niego jak i z drużyny. Plusik za europejskie puchary.)
trener Guliani -5 (najgorsza była ta pewnego rodzaju bierność i apatia, kiedy w pierwszej rundzie Asseco Resovia przegrywała jeden mecz za drugim.)

Powyższe ocenianie nosi tytuł: "Tak, ale". Zupełnie jak niedawno zakończony sezon w wykonaniu Asseco Resovii.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #249 dnia: Maja 13, 2022, 11:37:26 am »
Nie tak miało być ! Tak podsumuję obecny sezon . Koledzy wcześniej wystawili indywidualne laurki ja aż tak szczegółowo nie będę się rozpisywał . Trudno mi jest wskazać zawodnika, który zagrałby powiedzmy na swoim poziomie . Repres już przywoływał statystyki wygranych i przegranych i to chyba najlepsze podsumowanie sezonu . Ten sezon był nijaki. Ani na plus ani na minus . Ot się odbył . Próbuję przypomnieć sobie jakiś niezwykły mecz w naszym wykonaniu i pierwsze co mi przychodzi to wygrana ze Skrą w Pucharze Polski . I chyba tyle . Jako pozytyw mogę napisać iż Maciek Muzaj u nas zanotował progres w trakcie sezonu . Z opcji dramat/rozczarowanie na początku sezonu zakończył sezon, iż może ten transfer nie był taki zły . Oczywiście podpisuje się pod stwierdzeniem , iż Muzaj nie jest znacznie lepszym zawodnikiem niż Butryn i może z Karolem byśmy osiągneli podobny wynik (więc po co było zmieniać ?) .
Nasze nowe gwiazdy zanotowały zjazd formy u nas . Niby Zatorski i Kochanowski grali kilka fajnych meczów ale oczekiwałbym od nich więcej . Może system gry u nas jest inny i nie pozwoliło im rozwinąć skrzydeł . Zobaczymy jak kolejny rok im pójdzie .
Jedna rzecz mnie zestanawia.  Po kiego grzyba kontraktuje dobrych w ataku środkowych jak w ataku Fabian nimi nie gra? Już mieliśmy przegląd kilku graczy i za każdym razem rozczarowanie . Aż żal na to patrzeć .

Ps. Na minus to gra przy siatce. Nikt w lidze nie zrobił więcej błędów w tym elemencie niż Resovia.
Ps2. Znów kupujemy zawodnika po przejściach . Rossard wraca po ciężkiej kontuzji do sanatorium Resovii? . Wiem, iż kiedyś fajnie u nas grał ale po doświadczeniach ostatnich sezonów odpuściłbym temat zawodników z nazwiskiem krótko po przejściach zdrowotnych . Wolałbym mniej głośne nazwisko ale zawodnik do grania a nie do leczenia i ściskania kciuków aby się odbudował . Bo znając naszą politykę transferową czyli kontraktowanie nowych graczy zanim skończy się pierwsza runda to jak on się odbuduje to już dla niego miejsca w klubie nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2022, 11:40:00 am wysłana przez A :) »