Autor Wątek: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022  (Przeczytany 49606 razy)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #250 dnia: Maja 13, 2022, 13:23:25 pm »
Rossard wraca po ciężkiej kontuzji do sanatorium Resovii?

Tibo nie wraca po kontuzji tylko po beznadziejnym sezonie  ::)


Ten sezon był nijaki. Ani na plus ani na minus .

Hehe, ten sezon to była totalna klęska. Totalna.
W końcu.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #251 dnia: Maja 13, 2022, 18:50:31 pm »
Jeśli miałbym tegoroczny sezon zaliczyć do totalnej katastrofy to jak nazwać beznadzieję Ignaczaka z Gruszką?
Dla mnie sezon byl... ciekawy. Zmieniłem miejsce na hali, zmieniłem perspektywę i na pierwszą część sezonu wystarczyło. Zresztą wielkich oczekiwań nie miałem bo zafundowaliśmy sobie najbardziej wyeksploatowanych zawodników po sezonie olimpijskim. Generalnie grali Ci co szukali formy (Kelemen) a Ci w formie byli w kwadracie (Szerszen) - pierwsza ciekawostka.
W drugiej części pojawił się Marcelo i nadzieje
na medal. Niestety Suwałki były jak zderzenie ze ścianą. Potem jeszcze daliśmy się wpuścic Zawierciu w ćwierćfinał z nimi i ...było po sezonie. Kwintesencją było granie nieprzytomnym Klemenem a trzymanie zdrowych w
 klaskaczu. Kolejna ciekawostka.
Dla mnie choć wynik rozczarowuje to ocena jest tylko z lekkim minusem. Nie przebiliśmy sportowego dna jak Wawa. Przyszły rok nie zapowiada aż tylu nowości to i wynik będzie ważniejszy.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2022, 20:49:01 pm wysłana przez dafu »

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #252 dnia: Maja 14, 2022, 11:49:01 am »
Mamy zdecydowanie największy budżet w lidze, ściągamy topowych zawodników, ściągamy topowych trenerów, kończymy sezon z niczym, jak to jest ciekawy sezon, to nie chce wiedzieć jaki był by nieciekawy.
Niestety, ale takiego palenia pieniędzmi w piecu nawet taki sympatyk Resovi jak Góral nie wytrzyma. A skoro jesteśmy tak beznadziejni mając największy budżet w lidze to po jego obcięciu my się z tej ligi najzwyczajniej zwalimy.
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #253 dnia: Maja 14, 2022, 13:09:07 pm »
Nie mamy największego budżetu w lidze. Naprawdę!
Chyba nie było sezonu, w którym mielibyśmy największy budżet w lidze.
Ale nie o to chodzi, żeby się licytować budżetami.
Nasze podejście do konstruowania zespołu ma 2 poważne wady:
1. Boimy się ryzyka. Stawiamy na zawodników "z przeszłości" - zawodników, którzy kiedyś dobrze grali. Jesteśmy przekonani, że oni nie zejdą poniżej pewnego, medalowego poziomu. Mylimy się. Apogeum tych pomyłek to sezon 19/20. Ale nawet w najlepszym naszym sezonie 14/15 zamiast "ryzykownego" Miki zdecydowaliśmy się na mało "ryzykownego" Rafała Buszka. Tamten wybór nie był zły, ale... po Mikę sięgamy później, choć wiadomo było wtedy, ze jego forma to przeszłość. Co by było, gdyby Mika zagrał w finale LM w Berlinie? Nie wiem. Może nie byłoby finału z naszym udziałem, a może ten finał wygralibyśmy...
Kiedyś, gdy JW cieniował a Resovia była wielka, zastanawiałem się na Forum, czy nie warto zainteresować się Popiwczakiem. pewnie było to mało realne, ale taki transfer wydawał mi się sensowny. Spotkałem się z argumentem, że "przecież mamy Masłowskiego". Już go nie mamy. Brakło nam cierpliwości.
Zamiast "ryzykownego" i dość drogiego Tomka Fornala zatrudniamy mało ryzykownego i tez dość drogiego (ale za to na 1 sezon) Marechala, a później są pretensje do Ignaczaka i Gruszki. I pierwszy, i drugi wolałby Fornala.
Nie zdziwiłbym się, gdyby w składzie Resovii zameldował się Michał Kubiak. Pewnie tak nie będzie, ale wiem, że jesteśmy zdolni do takich pomysłów.
2. Jeśli chce się przez dłuższy czas osiągać europejskie sukcesy, trzeba się pogodzić z tym, że najlepsi zawodnicy nie mogą widzieć w Resovii "sufitu" płacowego. Taki sufit powoduje, że Resovia staje się klubem "tymczasowym". Tymczasowość jest tymczasowością.
Niestety, ten problem należy do przeszłości. Chyba nieprędko nas dotknie. Może nawet straciliśmy już swój czas. dziś już chyba nie ma sensu rozmawiać "w jaki sposób zdobyć na to pieniądze".

Rynek siatkarski bardzo się zmienił. Nie ma już na nim "okazji", jaką kiedyś był Alek Achrem. Chyba tylko liga mozambicka nie jest obserwowana. Jeśli nie można liczyć na okazje, trzeba dokonywać logicznych, planowych wyborów. Warto jednak pamiętać, ze człowiek to nie maszyna i w pewnych środowiskach działa lepiej, a w innych gorzej. Sport to dziedzina ogromnego ryzyka. Nawet Leon, Anderson, Rychlicki i Gianelli z trenerem Grbiciem w jednej drużynie nie dali rady.
Oby następny sezon nie był dla Resovii przedostatnim w PLS, bo kogokolwiek kontraktujemy to i tak ryzykujemy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #254 dnia: Maja 15, 2022, 15:45:23 pm »
I ja dodam kilka swoich przemysleń ....
Nie bedą one jednak dotyczyć ani "jakości" gry, osiągniętego celu ;-) czy też dyspozycji zawodników ...

Przez ostatnie kilka lat pojawiały się zapowiedzi i zapewnienia ze strony Asseco Resovii o nowej jakości "współpracy" Klubu z Kibicami.
Wypowiedzi zawierały obietnice "otwarcia" się Klubu na przeróżne akcje wizerunkowo-marketingowe.

I jak można ocenić te obiecanki ?
Przykro to powiedzieć ale z tego wszystkiego wyszło WIELKIE ZERO ...
Oczywiście znajdą się przeróżne wymówki i wytłumaczenia takiego stanu rzeczy - typu COVId

Niech w przyszłości AR weźmie przykład z klubu z którym dzielą Halę Podpromie ...
Niech zaczną realizować na początek przynajmniej 25 % z tego co zaprezentował pod względem marketingowym Klub Rysic  ... ;-)


Pozdrawiam Wszystkich

SiatkarskiFan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 376
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #255 dnia: Maja 16, 2022, 09:19:30 am »
jasio p - cieszę się że nie tylko ja to zauważyłem !
klub Rysic daje radę jeśli chodzi o marketing i całą otoczkę + takie subtelne rzeczy jak spotkanie z kibicami po sezonie na hali, gdzie jest możliwość porozmawiać czy wziąć autograf - po prostu poczuć się bliżej drużyny

ostatni raz takie spotkanie to miało miejsce hmmm przy pożegnaniu Igły i Alka ? no to trochę już minęło

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #256 dnia: Maja 16, 2022, 09:44:32 am »
Być może powodem tego jest to, iż Developres to firma rodzinna, a Asseco corpo ?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #257 dnia: Maja 17, 2022, 14:23:15 pm »
Jest to chyba odpowiedni czas, żebyśmy sformułowali swoje oczekiwania wobec klubu. I nie chodzi o oczekiwania transferowe.
Myślę, że taki wątek byłby chętnie czytany przez zarząd klubu.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #258 dnia: Maja 17, 2022, 21:10:50 pm »
Jest to chyba odpowiedni czas, żebyśmy sformułowali swoje oczekiwania wobec klubu. I nie chodzi o oczekiwania transferowe.
Myślę, że taki wątek byłby chętnie czytany przez zarząd klubu.
W następnym sezonie liga rośnie do 16 zespołów . W rundzie zasadniczej to 15 meczów . Cena biletów to 40-45 pln czyli na bilety trzeba by wydać 600-675 pln . Mówimy tylko o rundzie zasadniczej . Bez play off . Jeżeli cena zostanie utrzymana na poziomie tego sezonu na miejsce marketingowców już teraz bym tworzył plan co zrobić aby w hali nie hulał wiatr . Z sezonu na sezon jest spadek zainteresowania . I myśle iż po tym sezonie też lepiej nie będzie . Niestety /stety za 40 pln jest co robić . Nie martwiłbym się o frekwencję na Skrę, Zakse czy Jastrzębie . Problem jest z pozostałym 12 zespołami. Co trzeba zrobić aby przekonać kibiców do zakupu biletu / karnetu ? Wysoki poziom sportowy ? Po pazdzieżowych poprzednich sezonach mało kto to kupi . Nie takie cuda już miały być. Musi być coś ekstra . Sam mecz obawiam się iż już nie jest magnesem . Zwłaszcza iż koło paru meczów drużyna przeszła bokiem . Forma na play off? To wtedy kupię bilet .

Klub musi być pro aktywny . Wychodzić po kibica, dopieszczać go bo rywali ma zacnych . Np za 15 pln można iść do kina . Za 20 parę na Developres , piłka tez jest tańsza że o koszu nie wspomnę . Co zrobić ? Abp ja wiem . Tyle lat ludzie pisali co potrzebują i słyszeliśmy iż się nie da . Może darmowa koszulka do karnetu, kącik do zabaw dla dzieci . Może maskotka wróci ? Może lepszy katering ? Może piwo do sprzedaży . Pewnie spotkania z zawodnikami też nie zaszkodzi ? Tylko może pierwszy skład a nie rezerwowi jak to Resovia ma w zwyczaju .
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2022, 08:32:51 am wysłana przez A :) »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #259 dnia: Maja 18, 2022, 09:09:40 am »
Ufff i nagle okazuje się, że runda zasadnicza jednak ma znaczenie. No i fajnie.

Odniosę się do wypowiedzi A :) - w erze pre-Covid, w play-offowych meczach o wszystko zwykle klub prosił kibiców o to, aby stawili się na jednym z treningów i dodali zawodnikom skrzydeł. Teraz czegoś takiego nie było- znamienne.
@repres1 - nikogo nie stać na brak ryzyka teraz. Ale też ryzyko nie powinno oznaczać strachu. Bo jeśli mamy się bać, to każdy wyskok i lądowanie po nim zawiera elementy ryzyka w postaci odniesienia kontuzji...

I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!