Autor Wątek: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022  (Przeczytany 49598 razy)

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #260 dnia: Maja 18, 2022, 13:15:26 pm »
Już dwukrotnie swego czasu na tym forum apelowałem, by kibice jakoś się ogarnęli i cokolwiek zorganizowali, by stworzyć partnera dla klubu (Klub Kibica takiej roli nie pełni, co widać. Zresztą są kibice, którzy chcieli by pewnie mieć cokolwiek do powiedzenia a z różnych powodów nie należą do Klubu Kibica i takich jest większość) - ale spotykało się to z niechęcią i wysuwano mnóstwo argumentów przeciw. No to pozostaje Wam biadolenie na forum, które jest bezproduktywnym biciem piany. Ale jak wiadomo - chcącemu nie dzieje się krzywda, więc bądźcie konsekwentni i skończcie z biadoleniem. A klub jak co roku, zachowa się w stosunku do kibiców tak jak co roku ale zasługujecie na to.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #261 dnia: Maja 18, 2022, 14:32:39 pm »
@repres1 - nikogo nie stać na brak ryzyka teraz. Ale też ryzyko nie powinno oznaczać strachu. Bo jeśli mamy się bać, to każdy wyskok i lądowanie po nim zawiera elementy ryzyka w postaci odniesienia kontuzji...
Zgadzam się z Tobą. Napisałem o naszym strachu, bo dla mnie jest to fakt, a nie "stan pożądany".
Sport to dziedzina olbrzymiego ryzyka, także (a może "przede wszystkim") w decyzjach personalnych.
Ponieważ statystyka, zachowanie każdego zawodnika podczas meczu są znane wszystkim (chyba tylko ligi afrykańskie nie są obserwowane na wszystkich szczeblach rozgrywek), decyzje wydają się niekiedy "mało ryzykowne", a one są bardzo ryzykowne, bo człowiek nie jest maszyną. Jedyną formą zminimalizowania ryzyka jest obserwowanie także pozaboiskowych zachowań zawodników. To wymaga kompetencji, czasu i kosztów. My tego nie mamy i nie zamierzamy mieć. Może to jest przyczyna naszych błędnych decyzji kadrowych?
Tylko tak potrafię wytłumaczyć szereg naszych potknięć.
Myślę, że Resovia jest (wciąż) zbyt wielkim klubem, żeby pozwolić sobie na zatrudnianie kogokolwiek bez obserwacji "na żywo", w jego dotychczasowym środowisku, bez kilkukrotnej rozmowy, bez osobistego przekonania się o cechach charakteru i chęci dłuższego związania się z klubem. Ideału nie osiągniemy, ale warto do niego zmierzać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #262 dnia: Maja 18, 2022, 18:51:51 pm »
Uważam, iż skauting mamy/mieliśmy dobry . Wyławialiśmy ciekawych zawodników, którzy później stawali się dobrymi graczami . Niestety często to już było w innych klubach. Nie rozumiem tylko dlaczego nie byliśmy w stanie ich utrzymać . Bez problemu z byłych graczy Resovii zrobiłby drużynę na miarę finału Ligi Mistrzów . Np. Barthélémy Chinenyeze Środkowy . Ściągnięty w zastępstwie i go nie utrzymaliśmy. Perrin który uciekł do Chin jest wciąż w czołówce przyjmujących . Śliwka stanowi o sile Zaksy . To tylko kilku graczy. Można by więcej . Najnowszy przykład to Szerszeń na którego nie bardzo mieliśmy pomysł i w końcu się pożegnaliśmy . Może problem jest wizja na zespół ? Za często zmieniają się wizjonerzy i trudno napisać co zbudowaliśmy . Często Resovia kontraktuje tez zawodników którzy są jak komety . Jest sezon i tyle go widzieli . Tak jak np Sam Deroo . Był . Coś pograł i tyle go widzieli . 

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #263 dnia: Maja 19, 2022, 08:34:53 am »
Ja uważam, że mimo gadania, że Prezes Góral może nie wytrzymać, to on tak naprawdę wszystkim kręci. Uważam, że Prezes Maciąg ma niewiele do gadania. A Prezes Góral jest uparty i nie pozwala budować składu tak jak chce trener. Czemu nie ma u nas dyrektora sportowego? Bo Prezes Góral nie decydowałby o doborze zawodników.
Gdzie zniknął nasz skauting, który był dobry, a nawet bardzo dobry? Kiedy ostatnio wyciągnęliśmy siatkarską perełkę? Chyba Alek Achrem. On dłużej u nas został i u nas wybił się jako światowa czołówka. Tibo uciekł, Grozera, Ivovica nie potrafiliśmy zatrzymać, bo nie damy parę groszy więcej.

Co do współpracy z kibicami - jej to chyba nigdy nie będzie. Nawet z serca miasta zginął ten pseudostraganek z gadżetami Resovii. Bo inaczej tego, gdzie można kupić gadżety Resovii nazwać nie można. Z resztą - jakie gadżety? Gadżety z prawdziwego zdarzenia to ma piłkarska Resovia. Na popularnej ?Malcie? w budynku klubowym czy w nowym sklepiku na Chmaja aż roi się od różnego rodzaju gadżetów. Od kilkudziesięciu rodzajów szalików, koszulek, bluz, czapek po inne gadżety jak piersiówki, kufle, szlafroki, poduszki i wiele, wiele innych. Nasz KK wiele akcji kibicowskich stworzył popartych ponadczasowymi hasłami. I czemu nie ma ich na koszulkach ogólnodostępnych a sprzedawanych przez sklepik Resovii? Bo sprzedający w nim wyglądają jak przyjmujący petentów "panie w skarbówce", które są złe, że ktoś śmie im przeszkadzać w ich ciężkiej pracy.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #264 dnia: Maja 19, 2022, 08:55:24 am »
Taki "dobry skauting" to mają wszyscy. Dziś dobry skauting to coś więcej.
Wizjonerzy się nie zmieniają, bo wizji od paru lat nie mieliśmy i nie mamy.
Całe szczęście, że okazujemy cierpliwość w stosunku do Maćka Muzaja. To jest jakiś ślad perspektywicznego myślenia.
Nie zauważyliśmy natomiast, że "rynek" przyjmujących nie jest zbyt bogaty. Przez ostatnie lata nie ukształtowaliśmy sobie ani jednego przyjmującego, a przecież to są 2 kluczowe pozycje (z całym szacunkiem dla wszystkich rozgrywających i środkowych). Tu działamy na zasadzie: "ktoś się napatoczy". I ktoś się pojawia, a później... wygląda to jak wygląda.
Nadchodzący sezon też wydaje mi się dość "przypadkowy" w doborze przyjmujących.
Obym się pomylił! Bo mam wrażenie, że kończy się cierpliwość właściciela do jego własnych błędów. Czyli jesteśmy w najpaskudniejszym z układów: albo się uda, albo będziemy chodzić do kina, na Developres, na kosza...
Dużej nadziei na własną pomyłkę nie mam. Pewnie się mocno zestarzałem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #265 dnia: Maja 22, 2022, 23:00:31 pm »
Smith, Śliwka i trener Cretu. Kiedyś byli u nas :(
Dziś napisali złoty rozdział polskiej siatkówki .
Brawo ZAKsa ręce składają się same do oklasków .

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1398
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #266 dnia: Maja 23, 2022, 08:17:14 am »
No właśnie, kiedyś byli. Zostali niesamowicie niewykorzystani. Smith i Cretu odeszli po rozgrywkach 2018/19, Olek rok wcześniej. Co ich łączyło? Śliwka był liderem w sezonie 2017/18 a Amerykanin rok później. W tym samym sezonie Gheorghe odbudowywał klub po fatalnym początku...
Skauting jest/był dobry ale robienie z niego użytku- takie sobie...

Teraz słyszy się, że trenerem JW może być Marcelo Mendez, więc warto zadać pytanie: co jest nie tak z Asseco Resovią, że raczej niewielu ludzi siatkówki chce tu osiąść na dłużej?
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #267 dnia: Maja 23, 2022, 11:08:10 am »
Przede wszystkim BRAWO dla ZAKSY! Ogromny sukces. Brawo! Brawo! Brawo!
------------------------------------------------

Co jest "nie tak" w Resovii?
1. Przyjmujący.
2. Pozbywanie się najlepszego zawodnika niemal po każdym sezonie (od dłuższego czasu).
3. (od dłuższego czasu) Kontraktowanie zawodników, którzy "kiedyś dobrze grali", czyli żyjemy przeszłością.
4. Zapominamy, że pieniądze są tylko środkiem do osiągnięcia celu. Za pieniądze nie kupuje się celu. One są tylko(!) narzędziem (jednym z narzędzi) do jego osiągnięcia.

Dla mnie znamienne jest to, że i Zaksa, i JW były oparte na polskich przyjmujących - raczej "wschodzących" niż "zachodzących". Jestem przekonany, że gdybyśmy za czasów prezesa Ignaczaka mieli do wyboru "Kupić Kubiaka czy Fornala (za te same pieniądze)?", kupilibyśmy Kubiaka.
Żyjemy przeszłością.

Dlaczego Mendez już po kilku meczach powiedział, że nie chce u nas zostać? Nie wiem.
Mam wrażenie, że tylko Travica cieszył się autorytetem u naszego sponsora. Później nastały czasy Kowala - trenera, z którym sponsor rozmawiał i który potrafił przekonać sponsora do wielu sensownych decyzji. Dla mnie to był trener idealny dla Resovii, choćby z powyższego względu. Nie neguję dużego warsztatu trenerskiego Andrzeja, ale trenerów z "warsztatem" mieliśmy i po nim i nic z tego nie wychodziło. Problem nie leżał i nie leży w warsztacie trenera.

Musiały nadejść "chude lata", bo nic nie trwa wiecznie.

Myślę, że i my, kibice powinniśmy przestać żyć przeszłością.
Nie zauważyliśmy, że polska liga nie jest już "jedną z trzech - czterech najlepszych w Europie". Polska liga jest najlepszą ligą na świecie. Od połowy minionego sezonu byłem przekonany, że gdyby doszło do meczu PLS ca liga włoska (1. z 1., 2. z 2., ... 12. z 12.), to polskie klub wygrałyby z 70% takich meczów.
Nie zauważyliśmy, że nie tylko Zaksa, JW i Skra będą grały świetną siatkówkę. Z różnymi kłopotami (może nawet kłopocikami) grały ją Zawiercie, Olsztyn, Katowice, Gdańsk, Warszawa, a nawet Lublin. Co najmniej dobrą siatkówkę grały pozostałe kluby.

Przestańmy żyć przeszłością, przeszłą wielkością. Jej już nie ma. Samo kupienie nowych zawodników nie przysporzy nam sukcesów. Stosując te same metody zwykle osiąga się te same efekty. Potrzebujemy cierpliwości w dążeniu do sukcesów, bo nie mamy jej od kilku lat. "Kupić i wygrać"? Czasem się zdarza, ale rzadko. Perugia kupiła, ale nie wygrała - będzie korekta.

Nie warto się obrażać na rzeczywistość. Będziemy grać w trudnej lidze, ale będziemy mieć wszystkie narzędzia do osiągnięcia celu. Inni też i bądźmy wreszcie uprzejmi to zauważyć.
W sporcie umowy o dzieło (czyli umowy skutku) nie cieszą się dużą popularnością. Królują zlecenia, czyli umowy starannego działania. Wygrywa ten, kto działa z większą niż przeciętna starannością, z pasją i zaangażowaniem.
Sponsor traci cierpliwość, ale jeszcze jej nie stracił. A kibice?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #268 dnia: Maja 23, 2022, 11:53:41 am »
Swoją drogą dawno temu Adam Góral powiedział , iż marzy o drużynie opartej o wychowanków , którzy by stanowili o sile drużyny . Jak wtedy ktoś mówił , iż nie da się zbudować drużyny złożonej z Polaków która byłaby zdolna do walki o najwyższe cele to teraz musi otwierać szeroko oczy . Zaksa składem oparty w większości na Polskich graczach wygrywa w świetnym stylu Ligę Mistrzów . I to drugi rok z rzędu . A MVP zostaje ich wychowanek :) a w składzie tez był wychowanek Resovii .

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #269 dnia: Maja 23, 2022, 12:05:51 pm »
a w składzie tez był wychowanek Resovii .

Który? Hubera chyba nie było w składzie?


Musiały nadejść "chude lata", bo nic nie trwa wiecznie.

Nie musiały,  i nie powinny. Nie miały wręcz prawa nadejść. To jak ten projekt został rozwalony, przy takich nakładach finansowych i potencjale kibicowskim to nie wiem czy ma jakiś odpowiednik we współczesnym sporcie. Być może (zachowując oczywiście skale) upadek drużyny z czerwonej części Manchesteru, ale tam jednak dużo dużo trudniej.
W końcu.