Autor Wątek: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)  (Przeczytany 8338 razy)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 27, 2022, 16:14:12 pm »
Puszczenie Mendeza będzie bardzo w naszym stylu. Mamy gościa ze ścisłego światowego topu to zamiast trzymać go pazurami puszczamy żeby robił wyniki komu innemu.

Oglądnąłem powtórkę i wynik na pewno cieszy, ale jeśli chodzi o grę z to było to z grubsza to samo co do tej pory, masa błędów własnych (35!) elementy techniczne dalej piszczą, po prostu Bełchatów był jeszcze bardziej sękaty od nas.
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 27, 2022, 16:26:55 pm »
A na czym to "błaznowanie" Heynena ma niby polegać? Na doprowadzeniu zespołu do mistrzostwa świata?
Przypomnę, że odziedziczył kadrę po "niebłaźnie" De Giorgim. Z zespołu rozbitego zrobił mistrzów świata. Nikt, naprawdę nikt, nie dawał nam wtedy szans na jakikolwiek medal.
Błazen Heynen i poważny trener De Giorgi - na polskim gruncie całkiem niezłe zestawienie. Nawet zabawne.
Równie zabawne jak zestawienie wspaniałego trenera Anastasiego i "nieudacznika" Kowala. Jakoś Kowalowi nie udało się nie wyjść z grupy LM, a Anastasi potrafi. I to chyba trzeci raz pod rząd. Gdyby Kowal nie wyszedł z grupy LM...
Pamiętam jakie epitety towarzyszyły odejściu Antigi ze stołka trenera reprezentacji Polski. Czy dziś ktokolwiek ma wątpliwości co do klasy trenerskiej Stefana, chociaż nie rzucił na kolana świata żeńskiej siatkówki?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 358
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 27, 2022, 20:43:59 pm »
Zawsze uważałam, że Antiga to świetny trener i wspaniały człowiek /nie błazen/. Szkoda mi było, że tak szybko się go pozbyli w reprezentacji męskiej siatkówki. Cieszę się, że świetnie prowadzi Dewelopres i że po pierwszym roku Go nie zwolnili.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 27, 2022, 21:07:01 pm »
Może nie wszyscy oglądali mecz Lubin - Zawiercie 2:3. Na rozegraniu w Zawierciu grał Uros Kovacević i został mvp meczu. Obaj rozgrywający Zawiercia mają kłopoty zdrowotne i występ któregokolwiek z nich przeciwko nam jest niemal niemożliwy. Podobno nie zgodziliśmy się na przełożenie meczu. Szkoda.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 769
  • D1
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 27, 2022, 21:14:11 pm »
Bo zabrali nam Kwola  ;D ;D ;D

Tak myślałem że to właśnie Uros będzie na sypie . Podobno nie mogli nawet powołać swojego wychowanka z juniorki bo przepisy.
Wyszli odważnie i wygrali . My jak będziemy tak falowali z formą może być różnie.

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 27, 2022, 21:41:06 pm »
Bardziej mnie martwią pogłoski o Anastasim, który ma (podobno) bardzo podobny styl i rytm treningów do Gulianiego - a to już wiemy z autopsji, że nie za bardzo u nas wyszło  :o

Siatkarski "siwy bajerant" to najbardziej przereklamowany trener siatkarski XXI wieku, sztucznie pompowany przez Polsat i +Ligę (vide książka ze Składowskim).

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 27, 2022, 23:23:55 pm »
Obaj rozgrywający Zawiercia mają kłopoty zdrowotne i występ któregokolwiek z nich przeciwko nam jest niemal niemożliwy. Podobno nie zgodziliśmy się na przełożenie meczu. Szkoda.

Skąd informacja, że nie zgodziliśmy się? Ja podczas dzisiejszej transmisji słyszałem (być może się przesłyszałem), że mecz z Resovią również nie zostanie przełożony. Tyle. Nic nie było o tym czy ktokolwiek zgodę wyraził, czy też nie. To jest Puchar Polski i tutaj "gonią terminy", bo nie ma czasu na nadrabianie zaległych meczów do wiosny gdyż turniej finałowy w lutym. Podejrzewam, że w tym przypadku po prostu nie było możliwości zmiany terminu na późniejszy.

gregy69

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 453
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 28, 2022, 00:28:07 am »
Skąd informacja, że nie zgodziliśmy się? Ja podczas dzisiejszej transmisji słyszałem (być może się przesłyszałem), że mecz z Resovią również nie zostanie przełożony. Tyle. Nic nie było o tym czy ktokolwiek zgodę wyraził, czy też nie. To jest Puchar Polski i tutaj "gonią terminy", bo nie ma czasu na nadrabianie zaległych meczów do wiosny gdyż turniej finałowy w lutym. Podejrzewam, że w tym przypadku po prostu nie było możliwości zmiany terminu na późniejszy.
Turniej finałowy jest zaplanowany na 26-27.02, więc były po drodze min 2 terminy na rozegranie tego meczu, a na upartego nawet 3. Trochę naciągana ta teoria, że jesteśmy w tej sytuacji bez winy. Ja osobiście czuję niesmak. Jeśli to faktycznie decyzja organizatorów a nie Resovii, chętnie zobaczyłbym jakiś komunikat w tej sprawie ze strony klubu.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 28, 2022, 10:20:33 am »
Puszczenie Mendeza będzie bardzo w naszym stylu. Mamy gościa ze ścisłego światowego topu to zamiast trzymać go pazurami puszczamy żeby robił wyniki komu innemu.

Oglądnąłem powtórkę i wynik na pewno cieszy, ale jeśli chodzi o grę z to było to z grubsza to samo co do tej pory, masa błędów własnych (35!) elementy techniczne dalej piszczą, po prostu Bełchatów był jeszcze bardziej sękaty od nas.

Z pierwszą częścią wypowiedzi zgadzam się, z małym zastrzeżeniem: "do tanga trzeba dwojga".....
Natomiast druga część (wypowiedzi) mnie zadziwiła. Wygrywamy z drużyną z pierwszej trójki, na ich terenie i dalej "źle" Wygrywamy ich bronią, czyli zagrywką, co się przekłada na blok i to jest kwitowane "gra jest z grubsza taka sama". Zaznaczam, że Skrę chwalono, za  wykorzystywanie swoich atutów, czyli zagrywkę i grę środkiem. A w tym meczu zagrali środkiem 15 razy, my 25. Inną sprawą jest skuteczność ataku, zwłaszcza u Janka.Oni mieli 4 asy, my 14. Nie jesteśmy drużyną techniczną, nie jesteśmy orłami w obronie, która de facto leży. Zagraliśmy tymi elementami, które miały być naszym atutem. Do tego widać poprawę gry w przyjęciu I to cieszy.
Założę się, że jakby Skra się po nas tak przejechała, jak my po niej byłyby ochy i achy. Byłoby, że Skra zmiażdżyła nas blokiem i zagrywką, że przyjęcie do d...y itp, itp.
 Zatem, cieszmy się, że krok po kroku idziemy do przodu, a nie marudźmy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2022, 10:27:03 am wysłana przez Slawko »

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: 1/8 Pucharu Polski: PGE Skra Bełchatów vs RESOVIA Rzeszów - 26/01/2022 (środa)
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 28, 2022, 14:26:35 pm »
Cieszyć się oczywiście cieszę, ale po prost gra na takiej ilości błędów z trochę lepiej ogarniętym zespołem w przyjęciu i już różowo nie jest (patrz mecz z Nysą). Nie da się grać dobrze robiąc prawie 9 błędów na set.
W końcu.