Autor Wątek: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30  (Przeczytany 8754 razy)

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Cześć!

Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej "Resovia" organizuje w dniu 12 kwietnia 2022 r. (wtorek), wyjazd do Zawiercia na mecz Plus Ligi: Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia. Mecz jest o godz. 20:30.

Koszt wyjazdu to 50 zł.

Zapisy proszę kierować na maila: zieba.paulinka@gmail.com
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 875
Odp: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 12, 2022, 23:10:48 pm »
Ręce opadają...
Taki dobry mecz i końcówka 4 seta zawalona prostymi powtarzającymi się błędami... :-X
Upartość Drzyzgi, kalectwo w przyjęciu Cebulja i nieporadność >:(
Ja się akurat do Rzeszowa nie wybierałem bez względu na wynik, ale współczuję kibicom bo ten mecz nawet wygrany nie wywoła wielkiego szczęścia. Przedłużenie złudnej nadziei...

dudi

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2022, 08:05:05 am »
Sezon powoli dobiega końca, a ja nadal nie rozumiem myśli szkoleniowej naszych obu dotychczasowych trenerów dotyczącej obsady środka siatki. Dlaczego cały czas faworyzowany jest Jan K. kosztem Timo T. ? Może jest coś czego kibice nie wiedzą i nie widzą, a ta wiedza jest dostępna wyłącznie wtajemniczonym osobom? Mój wzrok wraz z upływającym czasem jest w coraz gorszym stanie i może dlatego nie widzę przyczyny dla której Jan K. jest niezbędny w pierwszej szóstce.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 363
Odp: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2022, 08:59:08 am »
Ten sam skład na kolejny sezon to ciągłe przegrane i brak podium. Cebulij, Fabian w trudnych sytuacjach zawodzą i Oni mają kontrakty przedłużone to samo Kozamernik.
W naszej drużynie brak prawdziwego kapitana, jakim był Alek.
Dobrze, że teraz mniej się stresuję, chociaż zdrowie zaoszczędzę.

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2022, 10:19:08 am »
Sezon powoli dobiega końca, a ja nadal nie rozumiem myśli szkoleniowej naszych obu dotychczasowych trenerów dotyczącej obsady środka siatki. Dlaczego cały czas faworyzowany jest Jan K. kosztem Timo T. ?
Może dlatego, że Jan K. jest po prostu lepszym środkowym? Jego wczorajsze statystyki za wyjątkiem zagrywki są praktycznie bliźniacze ze statystykami Kochanowskiego, który zagrał naprawdę dobry mecz. Timo T. owszem, "zrobił robotę" i pociągnął drużynę zagrywką, ale w ataku skończył jedną piłkę z czterech które dostał. Pewnie, że miał mało czasu by się pokazać, ale oprócz zagrywki rewelacji nie pokazał. 
I żeby było jasne - Tamtaramta jest jednym z moich ulubionych zawodników Resovii i moim zdaniem, jest to zdecydowanie najlepszy rezerwowy w lidze na pozycji środkowego. Nie wyobrażam sobie, żeby nie pozostał na przyszły sezon (a takie słuchy "chodzą"). Trzeba jednak przyznać, że Kozamernik po niemrawym początku sezonu, ostatnio prezentuje bardzo przyzwoita formę i dla mnie jego wychodzenie w szóstce jest całkowicie zrozumiałe.
Co do wczorajszego meczu, to o takie porażki do drużyny nie mam żadnych pretensji. Dla mnie jest już radością, że widzę Resovię zaangażowaną i walczącą a ponadto najlepiej grającą w fazie finałowej od sześciu lat. Wczoraj widać było, że przyjmujący, a przede wszystkim Cebula nie są w pełni zdrowi, o czym zresztą mówił kilkakrotnie Swędrowski. Drzyzga wyraźnie ich oszczędzał "orząc" Muzajem i - kiedy się tylko dało - środkiem. To oszczędzanie lewego skrzydła było między innymi przyczyną porażki w czwartym secie, bo Fabian przeholował (jak to często ma w zwyczaju) w przełamywaniu Timo. Dokładając do tego dwa błędy w przyjęciu, skończyło nam to mecz. Szkoda, bo był do wygrania, ale do znudzenia będę powtarzał, że największą szkodą będzie odejście po sezonie Mendeza. Nie dałoby się go w maju przykuć łańcuchem do słupka siatki?

SiatkarskiFan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 378
Odp: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2022, 11:07:17 am »
Timo Tamtaramta wlał nadzieje w 4 secie dzięki swojej zagrywce i myślę, że to jest klucz do pokonania przeciwników - mocna dobra zagrywka która odrzuca od siatki.
Była walka, zabrakło niewiele do tiebreaka, oby w Rzeszowie chłopaki zagrali co potrafią najlepiej i będzie to dobre widowisko. Przeczucie podpowiada, że jeszcze wrócą na ostatni mecz do Zawiercia
Wczoraj na plus gra M.Muzaja, po za końcówką F.Drzyzgi, P.Zatorskiego i wizualnie J.Kochanowskiego (przy czym nie zaglądam w statystyki, bo one bardzo wielu elementów nie uwzględniają co po prostu widać na boisku)

Co do J.Kozamernika - nie zgodzę się że zagrał podobnie do pozostałych środkowych. Zagrywka "bezbarwna", często spóźniony na bloku, słabe czytanie gry a po drugiej stronie siatki nie grali zawodnicy którzy mogliby aspirować do kadry, tzw. dobrzy ligowcy i tyle ...
Był do zmiany właściwie kilka ustawień wcześniej i aż dziw mnie brał czemu trener z takim doświadczeniem tego nie robi.

Wydaje się, że przegrywamy ogrom piłek w naszym "pierwszym" ustawieniu, gdzie M.Muzaj przebiega pod siatką, było to wczoraj aż za bardzo widoczne.
Trzeba coś wymyślić (zmiany? brak przebiegania?) ponieważ strasznie nam dezorganizuje całą sytuację boiskową, zwłaszcza gdy pojawia się przyjęcie dalej niż 2 metr od siatki, wtedy przyjmujący "z 1 linii" musi szybko przebiegać na lewy i wygląda jakby był wybity z rytmu, to tylko moje spostrzeżenie któremu może warto się przyjrzeć  :P

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1680
  • D3
Odp: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 13, 2022, 12:23:11 pm »
Mecz przegrany na skrzydłach, jeden Muzaj nie wystarczył, choć nie dużo brakło.
Cebulij fatalny jak zwykle, Deroo niewiele lepszy, jeśli nagle w przeciągu kilku dni nie poprawią swojej dyspozycji to znów jesteśmy przegranymi sezonu. 
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 13, 2022, 16:51:28 pm »
Bez przesady. Przegraliśmy bardzo wyrównany mecz. Nie warto popadać w czarną rozpacz. Trzeba wygrać 2 kolejne mecze.
---------------------------------------
Zagraliśmy tak, jak powinniśmy grać w rundzie zasadniczej - poprawnie.
Od wybitnego trenera oczekuję czegoś więcej. Oczekuję, że w play-off zagramy wybitne mecze. Nie udało się w tamtym roku, a i ten rok nie zaskoczył mnie wybitną formą w najważniejszej części rozgrywek.

Dudi, ja również nie rozumiem idei grania Kozamernikiem. Facet jest wiecznie spóźniony przy ataku ze środka.
Statystyka nie mówi prawdy. Timo nie skończył 3 z 4 piłek. Tylko, że cała hala i 3/4 widowni telewizyjnej wiedziały, że Timo dostanie te piłki. Trudno, żeby nie wiedzieli o tym środkowi przeciwnika.
Jakoś nie mogę sobie przypomnieć bloku Kozamernika na środkowym. Zniszczoł i Niemiec nie zostali ani raz zablokowani! Timo to potrafi, ale trzeba aż 3 setów (z hakiem) "pustostanu", żeby to zauważyć. Trochę późno. Za późno.
Odświeżcie mi pamięć: Kiedy Jasiu Kozamernik zablokował środkowego naszych przeciwników? Pewnie kiedyś się to zdarzyło, ale nie pamiętam kiedy. W Lubinie? Raczej nie.

Na początku sezonu szukałem winy w wystawach Fabiana, ale widzę, że Szerszeń nie ma problemu, Deroo nie ma problemu. Tylko Cebulj ma problem i atakuje mocno jedną na pięć piłek.. Ręce opadają. Mogę jakoś wytrzymać te farfocle w rundzie zasadniczej, ale, na Zeusa!, jak mi Klemen gra w play-off takie samo barachło... To nad czym on pracował przez te miesiące? Bo z pewnością nie nad obroną.

Sam już nie wiem, co dalej.
Jedyny pomysł, jaki mam na przyszłość, to nie brać trenera, który nie wie, że praca w Resovii to praca w najlepszej, zawodowej lidze świata.
Zobaczymy, co okaże się większym błędem... Skry - pozbycie się Gogola czy pozostawienie Ebadipoura.
Chyba staję się fanem polskiej myśli szkoleniowej. Gardini to polska myśli szkoleniowa. A i Cretu też już wie, w jakiej lidze jest trenerem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2022, 18:34:36 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 363
Odp: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 14, 2022, 09:36:43 am »
Dlaczego Cebulij ma przedłużoną umowę?. Prócz zagrywki i to w momentach niestresujących, bo w końcówkach się nie sprawdza.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wyjazd na mecz PO Zawiercie - Asseco Resovia, 12.04.2022, wtorek, godz. 20:30
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 14, 2022, 10:02:35 am »
Nie róbmy z Cebujla "czarnego luda" i nieudacznika. Chłopak grać w siatkówkę potrafi. Dziwne, że na ME to on nas załatwił w końcówce drugiego seta grając pod średnim Rupretem. Ale Klemen nie musiał ratować się kiwką, czy przebiciem lewą ręką. A w Resovii, było takich sytuacji mnóstwo. Od dwukrotnego mistrza świata możemy i musimy wymagać precyzji. Nie może być tak, że swoim niechlujstwem i złymi wyborami tak doświadczony zawodnik w decydującym momencie kładzie nam mecz . 
Tak jestem zły, nawet wściekły. Gdyby bowiem Klemen dostał precyzyjną piłkę byłoby zapewne 23-18 i spokojna głowa na dogranie i wygranie czwartego seta. Oczywiście, nie tylko rozegranie w końcówce było przyczyną porażki. Niemniej w sytuacji, kiedy mamy tak "wrażliwe" przyjęcie, kłopoty mniejsze lub większe na lewym ataku, tym bardziej rozegranie powinno być dopieszczone, wymuskane.   
Cóż było minęło. Mam nadzieję, że w piątek nasze rozegranie będzie siłą napędową, która poprowadzi nas do zwycięstwa.