Autor Wątek: Resovia - AZS Olsztyn  (Przeczytany 2644 razy)

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 829
Resovia - AZS Olsztyn
« dnia: Listopada 12, 2022, 17:14:51 pm »
3:1 MVP TJ, słaba nasza gra, ale jest zwycięstwo, listopad nadszedł
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2022, 07:48:21 am wysłana przez pedzelito »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Resovia AZS Olsztyn
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 12, 2022, 18:43:04 pm »
Ależ strzały na Podpromiu, nikt sobie nie żałował. Tym razem trener Medei dobrze zareagował, że zmianą Klemena na Rossarda. Co mi się podobało to stabilny Bucki oraz ostatnie piłki Drzyzgi do DeFalco - była szybkość i precyzja. Co mi się nie podobało- piłki do Kochanowskiego.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2022, 19:02:35 pm wysłana przez Dude »
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

benek18

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
Odp: Resovia AZS Olsztyn
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 12, 2022, 18:56:37 pm »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Resovia AZS Olsztyn
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2022, 19:43:16 pm »
Kto zagrywał, ten wygrywał.
Emocjonujący mecz z bardzo trudnym przeciwnikiem. A Olsztyn jest przecież dopiero na 10. miejscu w tabeli.
Czym różnił się ten mecz od naszego meczu z JW? Tym, że wygraliśmy - wszedł Rossard i wygraliśmy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 842
Odp: Resovia AZS Olsztyn
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 12, 2022, 23:58:06 pm »
Taka ciekawostka... Przegraliśmy do tej pory 7 setów. Poza dwoma setami ze Skrą (jeden do 13, drugi do 22) wszystkie pozostałe były przegrane 2 punktami (Suwałki, Olsztyn i wszystkie trzy z Jastrzębiem).

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Resovia AZS Olsztyn
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2022, 09:54:25 am »
Mecze Resovii w tym sezonie są z reguły bardzo widowiskowe.
Chyba jesteśmy najbardziej widowiskowym zespołem w lidze. Wręcz "zmuszamy" przeciwnika do gry na wysokim poziomie.
Zagraliśmy na Podpromiu 4 mecze ligowe (Warszawa, Suwałki, Zaksa i Olsztyn). Tylko mecz 1. kolejki (Warszawa) był taki sobie, ale i ten był emocjonujący choćby z uwagi na to, że był pierwszy. W pozostałych nie było czasu na nudę.
Oj, opłaciło się mieć cierpliwość!

Wczoraj Kuba Kochanowski nie miał najlepszego dnia. Nie zmienia to mojego poglądu, że to właśnie Kochan jest naszym emocjonalnym liderem - ciągnie zespół w górę, zmusza do gry na coraz wyższym poziomie. W zeszłym sezonie nie pozwoliło mu na to zdrowie. Nie była to jakaś "obniżka formy spowodowana transferem do Resovii". Z młodzieńca stał się dojrzałym zawodnikiem.
Myślę, że do tej pory nie doceniliśmy transferu Kochanowskiego i Zatorskiego. Wkrótce docenimy.

Coraz ciekawiej wyglądają krótkie wejścia Michała Kędzierskiego. Aż mnie korci, żeby wcisnąć się na trening i obejrzeć nasze wewnętrzne gierki. To samo dotyczy Maćka Muzaja.

Kuba Bucki po cichutku staje się czołowym atakującym ligi.
Zwrócę uwagę na jedno:
Stephen Boyer zaczyna być nazywany najlepszym atakującym świata. W meczu JW - Resovia miał 19 ataków, zdobył 13 punktów, co dało mu 68% skuteczności i 47% efektywności. Kuba Bucki miał w tym meczu 13 ataków (nie jego wina, że dostał tylko tyle piłek), zdobył 9 punktów, co dało mu 69% skuteczności i 54% efektywności. Statystyka czasem zakłamuje obraz, ale... nie zawsze.
Wczoraj jego ataki były bronione, ale nie dał się zablokować i nie popełnił błędu.
Po cichutku, po cichutku...

Zastanawiam się, co takiego zrobił trener Medei, że Resovię ogląda się z dużą przyjemnością? Zrobił coś, co nie udało się innym trenerom o uznanej, światowej marce.
Oby jeszcze "przemeblował" głowę Klemena Cebulja. Wtedy świat może należeć do nas.

Z dzisiejszej perspektywy... - szacunek dla zarządu klubu za mądre wybory transferowe.
Drzyzga - Kędzierski, Muzaj - Bucki, Zatorski - Potera, Kochanowski, a w przyszłości ktoś z listy: Mordyl, Poręba, Kania (coś łączy tych 3 chłopaków  :) ) i mamy limity Polaków zapewnione. Naprawdę można myśleć o zawojowaniu świata.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 358
Odp: Resovia AZS Olsztyn
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2022, 10:27:02 am »
Świetna analiza Moderatora . Zgadzam się z nią tylko mała poprawka jeśli chodzi o tego ,który jest motywującym. Owszem Kuba jest super ale najbardziej motywującym i dobrze grającym szczególnie u nas jest DeFalco. To On w trudnych momentach dobrze serwuje, dobrze  atakuje i broni jak to każdy Amerykanin /rozgrywający Olsztyna/.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Resovia AZS Olsztyn
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 13, 2022, 22:39:02 pm »
Mała uwaga: Poręba od nowego sezonu ma grać w Zaksie.

Dobry ten listopad póki co, bez porównania do poprzednich.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

themiel

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: Resovia - AZS Olsztyn
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 14, 2022, 09:27:52 am »
Klub z Kędzierzyna-Koźla wyprzedził wszystkich i zaczyna kontraktować zawodników na sezon 2023/2024. Nowym nabytkiem drużyny z Opolszczyzny ma zostać środkowy bloku - Mateusz Poręba. - Artem pisał 11 maja o tym.. a każdy rzucał się do Resovii ze po Kochana i Zatorskiego odezwali się w październiku/listopadzie :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Resovia - AZS Olsztyn
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 15, 2022, 08:35:26 am »
Obejrzałem powtórkę.
Nie wyglądało to na mecz 2. drużyny z 10. Wyglądało to na mecz drużyn czołówki tabeli.
Nie świadczy to źle o Resovii. Świadczy to bardzo dobrze o zespole z Olsztyna.
Teraz jedziemy do Lublina, na mecz 2. drużyny z 13. Coś mi się wydaje, że nie będzie to wyglądało jak mecz czołowego zespołu ze słabeuszem. "Niestety"? Stety - nie można narzekać na nudę.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.