Autor Wątek: Reprezentacja  (Przeczytany 256838 razy)

sovik

  • Gość
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #160 dnia: Stycznia 30, 2011, 12:03:34 pm »
Czyli już na pewno / prawdopodobnie / być może / chyba / już nieodwołalnie (niepotrzebne skreślić) pan Piechocki, znaczy Nawrocki nie zostanie trenerem kadry.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #161 dnia: Lutego 02, 2011, 11:56:39 am »
Czyżby Anastasi? http://iwanczyk.blox.pl/2011/02/Andrea-Anastasi-poprowadzi-kadre-siatkarzy.html

Jestem już trochę zmęczony tym co dzieje się wokół reprezentacji i roz(g)rywkami panów z PZPS, z tym, że ta kandydatura robi wrażenie.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #162 dnia: Lutego 02, 2011, 20:54:23 pm »
Najpewniej Anastazi, choć oprócz niego kandydatami są De Giorgi, i Philippe Blain

Karola

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 42

empty

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 256
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #164 dnia: Lutego 03, 2011, 11:44:20 am »
Już powoli różnego rodzaju portale potwierdzają wybór Anastasiego na nowego szkoleniowca ale oficjalnego info od PZPS nie ma.

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,9047629,Siatkowka__Anastasi_nowym_trenerem_kadry_.html

Edit. ups już ktoś mnie wyprzedził ;)

No i mamy potwierdzenie przez PZPS :

http://www.pzps.pl/Andrea-Anastasi-trenerem-meskiej-reprezentacji.html

"Andrea Anastasi został wybrany jednogłośnie na mój wniosek. Nie było ani jednego głosu przeciwko. Cieszę się, że moje zdanie znalazło uznanie" - Mirosław Przedpełski.

"Określiliśmy cel, że w Lidze Światowej musi być minimum "pudło", bo to jest bardzo ważne dla kibiców, tym bardziej, że finały odbędą się w Polsce. Celem są igrzyska, więc potrzebujemy też punktów do rankingu, a te można zdobyć właśnie w LŚ(..)Jak nie zakwalifikuje się do igrzysk olimpijskich, nie będzie szans na dalszą współpracę." - Mirosław Przedpełski.

Myślałem, że może być duża rewolucja w zespole, stawianie na młodych i "budowanie" składu na 2014 a tutaj Anastasi dostał kontrakt do 2012 i będzie znowu "działaczowsko - polsatowska" presja na wyniki i oglądalność :/:/
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2011, 13:39:05 pm wysłana przez empty »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #165 dnia: Lutego 03, 2011, 16:41:00 pm »
Polska nie ma powodów do "budowania szczytów formy". Jeśli w jakiejkolwiek oficjalnej imprezie gramy badziewie, teorie o "budowaniu" będą zwykłym dorabianiem ideologii do brutalnych faktów.
Nie jesteśmy siatkarską potęgą, bo taka jest dziś tylko jedna: Brazylia. Jesteśmy natomiast jedną z 6-7 drużyn najlepszych na świecie.
Co nam fundował Castellani? Łomot z Finlandią i Niemcami w LŚ. ME'09 były mniej-więcej takim wyznacznikiem naszej potęgi jak MŚ'10 dla Włoch.
Czy warunki, stawiane Anastasiemu są wygórowane? Nie. "Cierpliwość" dla dziwacznych reguł Castusia zbankrutowała. Najwięcej cierpliwości, i słusznie, mieliśmy dla Lozano, który jednak nauczył nas innych, lepszych metod postępowania w stosunku do problemów kadry. Można żałować, że tak niewiele zabrakło do sukcesu na IO, ale... zabrakło. Lozano jest świetnym trenerem, ale formuła jego współpracy z reprezentacją Polski wyczerpała się.
Castusiowi wyznaczono formułę "Rób co chcesz, a my będziemy tolerancyjni". Trzeba było całkowitej degrengolady podczas mś, żeby kogoś otrzeźwić. Degrengolada z dwóch edycji LŚ nie wystarczyła.
Szanujące się reprezentacje, a do takich aspirujemy, nie mogą sobie pozwolić na "budowanie świetlanej przyszłości" kosztem kompromitacji w dwóch kolejnych imprezach oficjalnych.
Dobrze, że Anastasiemu postawiono czytelne kryteria. Czy takie same kryteria postawionoby Nawrockiemu? Wątpię, ale to już zupełnie inna sprawa...
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dina

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 523
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #166 dnia: Lutego 03, 2011, 20:47:37 pm »
Rafał Stec o selekcjonerach, kadrze i Skrze: http://rafalstec.blox.pl/2011/02/Nawrocki-i-Anastasi-Ocalic-PolSkre-od-zapomnienia.html :) nie mogę się nadziwić jak on tego klubu nie znosi :D

A trenerem od przygotowania fizycznego naszej kadry Giovanni Miale? ;-)
http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,9052213,Siatkowka__Andrea_Anastasi__Dam_rade.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2011, 20:50:18 pm wysłana przez dina »
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #167 dnia: Lutego 04, 2011, 17:21:29 pm »
Czyli będzie Resoviak w kadrze. Może pociągnie za sobą kolejnych... ;)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #168 dnia: Marca 30, 2011, 10:30:07 am »
Najbardziej mnie wkurza że gwiazdki dalej wybierają kiedy mogą ewentualnie zagrać, kiedy nie.
Taki Winiarski, zdrowy na tą chwilę jest, w tym sezonie rozegrał setów około 60(niektórzy dobijali do 100), atakował 300 razy (nasz Alek np. ponad 600), przyjmował 300 (Alek np. ponad 400), i on mówi coś o zmęczeniu. To jest kpina.
Podobnie Wlazły. To są dyrdymały, i bełkot, który zrozumieć mogą jedynie fanki zaczadzone ciężkim węglowym powietrzem Bełchatowa. Tym bardziej że Winiar i Wlazły to nie są dziadki.
Mam nadzieje że nowy trener coś z tym zrobi.

Skoro Winiar, nie gra, to może co drugi przyjmujący i atakujący powinien dać sobie spokój z kadrą, i powygrzewać się, na bahama.
Kadra powinna składać się z zawodników odpoczywających.
Ze Skry godnym przedstawicielem będzie Bąkiewicz, który jest wręcz trzymany na reprezentację.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #169 dnia: Marca 30, 2011, 12:22:04 pm »
Nie chcą to niech nie grają łaski bez... ::)

Są inni którzy zawsze są gotowi na kadrę z nich właśnie inni powinni brać przykład. A mowa tu o Igle, który nigdy nie odmawia, Świderskim, który powołania nie dostanie, ale mimo kontuzji gotowy jest z kadrą trenować i Gruszce, na którego zawsze można liczyć. Chciałabym, żeby na LŚ powołanie dostał Kadziewicz, bo wśród tych młodych przyda się doświadczony środkowy, a pewna jestem że Kadziu nie odmówi.

Lepiej niech ujawnią wszystkie nazwiska to wtedy będziemy dyskutować ;)