Autor Wątek: PSG Nysa:Resovia  (Przeczytany 3526 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 20, 2023, 11:45:25 am »
Pewne jest, że nie spadniemy poniżej 3. miejsca. Ja bym celował w 2., ale wyłącznie ze względów turystycznych. Ze sportowego punktu widzenia mnie (jako kibicowi) jest wszystko jedno: albo będziemy mocni i gramy dalej, albo nie będziemy mocni i... się zobaczy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 20, 2023, 15:32:09 pm »
Jest kilka możliwości:

Albo Resovia nie będzie kalkulować i skończy jak kadra Castellaniego w 2010 na MŚ, lub: manewr Anastasiego z bodajże ME 2011 i celowa podkładka, by w ćwierćfinale mieć łatwiejszego przeciwnika.
W ostateczności- cały zespół wchodzi na taki poziom jak podczas ostatniego spotkania z Projektem i wtedy niech to reszta się martwi.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 20, 2023, 19:29:58 pm »
A ja uważam, że nie będzie żadnego kombinowania z naszej strony, tylko walka o utrzymanie lidera bez kalkulacji. Zresztą, wygląda na to, że z Jastrzębiem i Wartą gra nam się trudniej niż z ZAKSĄ czy Skrą, więc niby dlaczego mielibyśmy się pchać na Wartę i Jastrzębie? ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 21, 2023, 08:24:45 am »
Myślę, że my nie będziemy kalkulować. Nie sądzę, żeby w naszych szeregach była jakaś wielka obawa przed Skrą, co nie oznacza, że Skra nie może takiego ćwierćfinału wygrać z bardzo chimeryczną Resovią.
Świadomie pisałem, że miarodajny (w jakiej jesteśmy formie) będzie dla mnie dopiero mecz z Gdańskiem. I to bez względu na przebieg meczu z JW. Gdańsk zagra bardzo poważnie.
Czy inni będą kalkulować? Chyba nie, ale nie będą też walczyć do "ostatniego tchu". Nie wszyscy muszą ryzykować. Nie wszyscy muszą rzucać do walki najsilniejszy skład.
I Gdańsk, i Warszawa, i Zaksa mają jeszcze o co grać. Ten ewentualny piąty mecz u siebie jest pewną wartością (pomijając wartość wygranego meczu).
JW potrzebuje 3 punktów, żeby nie wypaść poza "czwórkę". O te punkty raczej powalczy w Rzeszowie (żeby mieć święty spokój). Jeśli się nie uda, bez większego trudu zdobędzie 3 punkty w Radomiu.
Zawiercie potrzebuje co najmniej 1 punktu, więc Suwałki nie będą miały lekko.
Swoją szansę dostał Lublin. Pojedzie do Lubina, gdzie nie gra się zbyt przyjemnie.
Jest ciekawie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 365
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 21, 2023, 09:13:35 am »
Nie wiadomo czy Skra wejdzie do 8-ki. Praktycznie musiałaby zdobyć co najmniej 5 punktów a to nie jest takie łatwe , Wydaje mi się , że to jednak Nysa będzie naszym przeciwnikiem. Jeśli chodzi o drugi etap play off to Zaksa jest dla nas lepszym przeciwnikiem niż Jastrzębie bo łatwiej nam się wygrywa z Zaksą niż Jastrzębiem. 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 21, 2023, 09:26:35 am »
Skra ma u siebie Olsztyn, który już o nic nie gra (poza zwycięstwem w meczu), bo kończy RZ na 7. miejscu (bez względu na wyniki). Później Skra wyjeżdża do Lublina. Z taką zagrywką, jaką wykonują Kooy i Atan mogą wygrać oba mecze za 3 punkty.
Żeby było jeszcze ciekawiej, Radom powinien kibicować Lwowowi w meczu z Bielskiem, bo 2 wygrane Bielska za 3 punkty (mają jeszcze Suwałki u siebie) mogą strącić Radom z +L.
Mamy nie tylko najlepszą, ale i najciekawszą ligę na świecie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 21, 2023, 10:02:54 am »
Dlatego tym bardziej ostatnia kolejka powinna być rozgrywana o jednej godzinie i dacie. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy byliby tym uszczęśliwieni, ale przyznacie chyba, że pole manewru oraz kombinacji byłoby mocno ograniczone.
Też zgadzam się z tym, że więcej o rzeszowskiej formie powie mecz z Gdańskiem. Choć kolejny wpieprz od Jastrzębskiego z pewnością by zabolał. Nie tylko dlatego, że jest tak regularnie od czterech lat, ale także dlatego, że ucierpiałyby morale zawodników. 3x 3-0 w jednym sezonie- nie jest to powód do dumy...
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 21, 2023, 11:02:54 am »
Dlatego tym bardziej ostatnia kolejka powinna być rozgrywana o jednej godzinie i dacie.

Oczywiście, że powinna. Ale jedynym nieszczęśliwym byłby polsat.

Jeśli chcesz zdobyć Mistrzostwo, musisz wygrywać z każdym. Więc mam nadzieję, że żadnego kombinowania z naszej strony nie bedzie
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 21, 2023, 12:08:03 pm »
My nie mamy powodu do kombinowania w meczu z JW. Nie zanosi się też na kombinowanie w meczu z Gdańskiem. Kto da gwarancję, że na 8. miejscu będzie Skra, a nie Lublin czy Nysa?
My się martwimy o awans do półfinału. O awans do finału nie musimy się martwić. Coś mi się wydaje, że jeśli awansujemy do półfinału, to o awans do finału będą się musieli martwić nasi przeciwnicy.
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2023, 12:24:11 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: PSG Nysa:Resovia
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 21, 2023, 15:29:17 pm »


Jeśli chcesz zdobyć Mistrzostwo, musisz wygrywać z każdym. Więc mam nadzieję, że żadnego kombinowania z naszej strony nie bedzie

Właśnie mistrzostwa świata AD 2010 pokazały, że niekoniecznie. Tym niemniej zgadzam się, że w idealnym świecie, tak właśnie powinno być. Niech się reszta martwi. Choć z drugiej strony ciśnienie na półfinały będzie ogromne. Mija szósty rok od dwumeczu ze Skrą w 2016/17...
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!