Autor Wątek: Resovia - JW 22.03.2023 r.  (Przeczytany 2259 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Resovia - JW 22.03.2023 r.
« dnia: Marca 22, 2023, 21:09:19 pm »
Fantastyczny wieczór.
Wynik? Dla mnie nie jest zaskoczeniem. Jeden z moich resoviackich przyjaciół niemal obraził się na mnie, gdy w rozmowie wysunąłem tezę, że JW nie zagra na 100%. Jakoś jestem przekonany, że miałem rację. To nie zmienia faktu, że wieczór był dla mnie udany.
Ale się wszyscy tej Zaksy boją!
Ciekawe czy Zawiercie przegra z Suwałkami.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2023, 21:10:54 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

minion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Resovia - JW 22.03.2023 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2023, 21:56:29 pm »
To nie chodzi o Zakse. Z takim poziomem gry z kimkolwiek nie jesteśmy w stanie wygrać półfinału. Wiec nie ma znaczenia z kim tam będziemy grać. Ważne żeby przejść ćwierćfinał.  I próbować coś wygrać w meczach o brąz.

Mecz był dziś na dobrym poziomie. Ale najgorsze jest to ze mając na wyciągnięcie ręki wygraną?.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 365
Odp: Resovia - JW 22.03.2023 r.
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2023, 22:26:50 pm »
No jest nie do pojęcia, żeby znowu przegrać w taki frajerski sposób. Jestem wkurzona. 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Resovia - JW 22.03.2023 r.
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 22, 2023, 22:38:43 pm »
Ale to nie o nas chodzi. JW już drugi mecz nie chce zostać liderem tabeli.
W tym układzie Nysa ma spore szanse na wygraną w Warszawie.
--------------------------------------------------
To był najlepszy mecz Mauricio Borgesa w polskiej lidze. Nie przypuszczałem, że może być aż tak pożyteczny dla zespołu.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2023, 00:04:11 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 365
Odp: Resovia - JW 22.03.2023 r.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 23, 2023, 00:52:00 am »
Mauricio grał cudownie na zagrywce, w przyjęciu i ataku. Pomylił się na końcu w przyjęciu i przegrał MVP.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Resovia - JW 22.03.2023 r.
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 23, 2023, 08:05:29 am »
Zachowując proporcję, to wczorajsza Reska z Mauricio w składzie była najlepiej zbilansowana na pozycji przyjmujących od czasów Achrema z Lotmanem.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Resovia - JW 22.03.2023 r.
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 23, 2023, 08:15:14 am »
Uffff, mam spore problemy z jednoznaczną oceną tego meczu. Jasne, porażka od stanu 12-8 w tie-breaku boli po całości i sporym grzechem niedbalstwa były próby znalezienia bloku, zamiast powtarzać akcję i stworzyć sobie dogodniejszą okazję do zrzucenia zagrywki. Ta seria Gladyra i zryw Jastrzębskiego przy grze na przewagi świadczą o tym, że PlusLiga dzieli się na dwie, jeśli nie trzy, prędkości:

1) Tylko Zaksa potrafi zrobić Jastrzębiom w końcówce seta, to co te zrobiły Resovii w tie-breaku;
2) Jastrzębski Węgiel zrobi to reszcie ligi, zaś
3) W meczach pozostałych zespołów odrobienie strat w końcówce seta zależy od tego, który z nich ma lepsze ustawienie zza linii 9. metra.

Spotkanie samo w sobie było dosyć nierówne. Bardzo brzydki pierwszy set, dominacja gości w II i IV, w III Resovia coś tam pograła blokiem, z tym, że przez cały pojedynek nie udało się zablokować Fornala ani zmusić go do błędu.
Zaskakująco dobry Mauricio Borges, odpowiednio obsługiwany przez Drzyzgę w ataku aż do ostatnich 5 minut zmagań. Jakub Kochanowski w pewnym momencie stracił skuteczność w ofensywie, co ciężko było zwalić na czytanie gry przez blokujących rywali. Inna sprawa, że momentami to on rządził na siatce.
Słoweńcy- w ataku było średnio, za to niespecjalnie pomogli w bloku.
4 lata porażek z Jastrzębskim Węglem i na kolejne zwycięstwo najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać do następnego sezonu.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Resovia - JW 22.03.2023 r.
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 23, 2023, 08:58:58 am »
4 lata porażek z Jastrzębskim Węglem i na kolejne zwycięstwo najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać do następnego sezonu.
Play-off to zupełnie inne granie. Nie wiem jakie w naszym wykonaniu. Przez ostatnie sezony odnotowywaliśmy spadek formy. Bywały sezony, że następował "nagły" wzrost formy. Jestem jednak przekonany, że będzie to coś innego niż runda zasadnicza.
Szukam pozytywów, więc cieszę się, że Mauricio okazał się wartościowym zmiennikiem. Jego spokój w przyjęciu porządkował naszą grę. Nie przywiązuję zbyt dużego znaczenia do końcówki meczu. To się zdarza najlepszym. Pamiętam nasz finał PCEV. Wystarczy odpowiedzieć tym samym. Damy radę?
---------------------------------------------
Mamy czas.
Symptomatyczny będzie mecz z Gdańskiem (niezły, równo grający zespół). Nie chodzi już o wynik. Chodzi o styl, bo jakiś system gry, jakiś porządek w grze jednak się u nas pojawił.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2023, 09:19:26 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

benek18

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 211
Odp: Resovia - JW 22.03.2023 r.
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 23, 2023, 09:30:40 am »

Kuba

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 183
Odp: Resovia - JW 22.03.2023 r.
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 23, 2023, 09:44:29 am »
Ja o trochę innej sprawie. Krzesełka za końcową linią od strony południowej pełne. Różnej maści oficjele. Nie interesuje mnie czy płacą za bilety. Mam karnet a płacę coraz więcej. Byłem pod halą o 17.00 . Zero miejsc parkingowych. Trzeba było jechać na Hetmańską i wykupić bilet . Panowie włodarze Rzeszowa. Na następnym meczu posłuchajcie opinii na swój temat. Ciekawe co będzie jak oddadzą te dwa bloki. Będziemy parkować w Słocinie  . Rzeszów stolica innowacji. Pan Góral buduje drużynę a nowe władze podnoszą opłaty parkingowe. Wstyd.