Autor Wątek: Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023  (Przeczytany 12119 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023
« dnia: Maja 03, 2023, 01:00:06 am »
Chciałbym poinformować , iż w pierwszym meczu przegraliśmy 2:3

dudi

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 03, 2023, 01:25:54 am »
Zazwyczaj rundę zasadniczą zespoły traktują jako przygotowanie do osiągnięcia najlepszej formy na najważniejszą część sezonu. W naszym przypadku trudno mówić o jakimś szczycie formy zespołu (czas kiedy wszyscy zawodnicy prezentują formę powyżej średniej), ale odnoszę wrażenie, że okres lepszej gry mamy już dawno za sobą. Są pojedyncze "wystrzały" (Maciek Muzaj w ostatnim meczu z Zaksą) ale ogólny obraz jest z każdym meczem coraz gorszy. Komunikacja i organizacja gry po kilku miesiącach wspólnego grania wygląda tak, że piłka spadająca po odbiorze/obronie przez Fabiana jest odprowadzana wzrokiem przez wszystkich zawodników i nikt nie decyduje się na jej odbicie.
Może mi ktoś wytłumaczyć zmianę taktyki w serwowaniu? Od trzeciego seta serwujemy w Dananiego, który z trójki przyjmujących jest w tym najlepszy (59% pozytywnego przyjęcia).

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 369
Odp: Mecz o lę3 miejsce w sezonie 2022/2023
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 03, 2023, 10:02:21 am »
Przygotowanie do play off tragiczne. Chyba nawet brązu nie będzie jak się coś nie zmieni.
Nasz kapitan czyli Drzyzga nie zdaje egzaminu z bycia kapitanem. Po przegranym meczu zrobi głupią i obieca ,że to się nie powtórzy.
 Dopóki będziemy mieli Drzyzgę i Zatorskiego to nic nie ugramy jako filary zespołu to nic nie ugramy. Każdy inny rozgrywający i libero w plus lidze jest lepszy od tych naszych bez ambicji i charyzmy a przede wszystkim bez obron bez czego w dzisiejszej siatkówce nic się nie ugra.
 
Myślę, że dopiero jak Alek zostanie trenerem to może coś ugramy.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2023, 10:30:14 am wysłana przez alfreda »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 03, 2023, 10:46:23 am »
Bez przesady z tymi najgorszymi w lidze. W czwórce jesteśmy .

Ale niestety optymizmu dużego nie ma . Na 11 rozegranych meczów z trójka Zaksa, Jastrzębie i Zawiercie przegraliśmy 10. To jest zły wynik i pokazuje gdzie jesteśmy . Runda zasadnicza trochę zamydliła ten obraz . Na plus to jest to, iż nie przegrywamy do 0. Więc jakaś walka jest . Czy to wystarczy na Zawiercie to nie wiem . Na pewno medal jest w naszym zasięgu tylko musimy zacząć grać. Mnie zastanawia gdzie jest nasza zagrywka ? Tyle treningów a my nie serwujemy ? Zaksa, Jastrzębie czy Zawiercie mają jeszcze puchary za sobą . My się skupiliśmy tylko na lidze a wyglądamy fizycznie gorzej niż oni. Co się dzieje ?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 03, 2023, 10:59:06 am »
Jako kibic, wierzyłem, ze możemy wygrać półfinał. Jako kibic, wierzę, że możemy wygrać brąz. Jednak obraz nie kłamał. Nie jesteśmy dobrze przygotowani do play-off. Dobrze, że udało się wskoczyć do "czwórki".
Tak naprawdę to mobilizacji wystarczyło na pierwsze 2 sety z Zaksą. Później nasza gra była... "Jakiego mnie, Panie Boże stworzyłeś, takiego mnie masz" i nic więcej.
Nie przywiązywałem nadmiernej wagi do 2 wygranych setów w Kędzierzynie. Tam Maciek Muzaj miał swój szczęśliwy dzień. To się zdarza - Ilia Kowalow (Lubin) miał taki dzień w Rzeszowie i nic dalej z tego nie wynikło.
Jakoś nie dostrzegam naszej całosezonowej pracy. Gramy tak samo dobrze/źle jak na początku sezonu: ktoś zagra lepiej, ktoś zagra gorzej, coś się uda, coś się nie uda.
Pewne jest tylko to, że nie mamy ani jednego zawodnika, który w decydujących chwilach potrafiłby regularnie posyłać celną zagrywkę ok. 115 km/h, a za to to już pochwały sztabowi trenerskiemu się nie należą.
Pewien zawodnik z dawnych, medalowych czasów nie lubił trenera, więc mówił: "My potrafiliśmy wygrywać sezony bez trenera". Gdyby to była prawda, znaczyłoby, że mieliśmy wtedy najbardziej inteligentnego trenera w dziejach - trenera, który nie przeszkadzał tym, którym przeszkadzać nie należy.
Defalco jeszcze nie jest w stanie grać wielkich meczów pod presją a Cebulj już od 3 lat nie jest w stanie grać wielkich meczów pod presją.
Kończymy więc całkiem sympatyczny sezon i chyba chcemy ten sezon jak najszybciej zakończyć. Ulżyło nam po ćwierćfinale i z uczuciem ulgi odbębnimy to, co dany dzień pozwoli nam odbębnić.
Półfinał już odbębniliśmy. Wielkiego obciachu nie było, bo "walczyliśmy".
Wczoraj też walczyliśmy. Pewnie będziemy walczyć w kolejnym meczu. Przecież się nie położymy. Ale wypracowanym systemem gry to my raczej Zawiercia nie pokonamy. Trzeba liczyć na wytrysk głęboko ukrytych pokładów ambicji indywidualnych. Dowiercić się do nich jest trudniej niż do źródeł geotermalnych na pograniczu ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej i być może z podobnym efektem - jest wrzątek, ale zimny.
Krótko mówiąc: sztab szkoleniowy zbyt nachalnie mi nie zaimponował.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

_agniecha_123_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 169
Odp: Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 03, 2023, 12:42:11 pm »
Wyjdzie ze mnie pesymistka ale nie wierzę, że wywalczymy brąz. Jeszcze wczoraj miałam nadzieję ze względu że nasza hala, kibice itp. Ale teraz? Osobiście to zastanawiam się, czy ugramy w Zawierciu choć seta. Prawdę mówiąc to bardziej wierzyłam w przejście Zaksy niż Zawiercia. Bo, o ile Zaksa jest lepszym zespołem, o tyle Zawiercie nam po prostu nie leży. I do tego ta ich specyficzna hala. Wiadomo, że cuda się się zdarzają i trzeba wierzyć, ale... Obym się miło rozczarowała. A dla chłopaków przydałby się porządny psycholog bo mentalności zwycięzców to my nie mamy...

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 03, 2023, 13:01:00 pm »
Niech ta męka się już skończy bo to jest nudne, wszyscy są wymęczeni ligą która nie wiadomo czy jest dla kibiców czy dla działaczy... Liga nie powinna składać się z więcej niż 10 zespołów bo wszyscy są już śmiertelnie znużeni ligą po takiej ilości meczów i naprawdę już nie jest istotne jaki medal kto zdobędzie - nikt tego nie zapamięta.
Wszyscy widzą co stało się z frekwencją na meczach - władze klubu nie zauważyły że cena biletu przekroczyła dawno podaż - tacy specjaliści od komputerów i marketingu nie potrafią liczyć że lepiej sprzedać 4000 biletów po 50-60% ceny niż 1500 po 100% obecnej ceny? A jeszcze niedawno chciano rozbudowywać Podpromie do ponad 7 tyś - po co? dla kogo? Był pomysł z bezsensowną halą na 20 tyś widzów - ciekawe kto obecnie płaciłby miliony za ogrzewanie i prąd do takiej kubatury?
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2023, 13:02:56 pm wysłana przez Toms »

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 03, 2023, 13:59:51 pm »
Powiem tak jesteśmy za mocni na słabe i średnie zespoły oraz za słabi na mocne 3 zespoły ( bilans 1-10 nie kłamie a to 1 to przez brak Bednorza a i tak nie było łatwo ) , zawodnicy u nas są dobrzy ale nie wybitni , dla mnie to Zator zaliczył największy zjazd poziomu , wczoraj widać było różnice miedzy drużynami broniąca a nie broniąca

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 369
Odp: Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 03, 2023, 14:33:43 pm »
Ja też bardziej wierzyłam w przejście Zaksy / przy odrobinie szczęścia mogło się to udać/ niż ugranie z Zawierciem / Oni grają trochę dziwną siatkówkę ale skuteczną a ich kibice to dla mnie obciach, agresywni i snobistyczni/ z którym mamy zawsze problemy bo Oni wszystko bronią i zdobywają nieczyste punkty. Jastrzębie ich rozłożyło na łopatki bo zagrali świetnie zagrywką i Zawiercie nie istniało.
Uważam, że Jastrzębie jest teraz w lepszej formie niż Zaksa i powinno wygrać z kolei Oni nie umieją wygrywać z Zaksą.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Mecz o 3 miejsce w sezonie 2022/2023
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 03, 2023, 15:51:23 pm »
Niech ta męka się już skończy bo to jest nudne, wszyscy są wymęczeni ligą
Gdybyśmy grali w finale, nikt nie mówiłby o mękach, nudzie i braku zainteresowania kibiców.
Ale nie gramy w finale.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.