Autor Wątek: Asseco Resovia sezon 2023/2024  (Przeczytany 44225 razy)

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #270 dnia: Marca 04, 2024, 13:30:35 pm »
Repres1 ma rację. Oby tylko udało się go zdobyć to by było piękne.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #271 dnia: Marca 06, 2024, 23:09:24 pm »
Dobrze jest przełamać serię porażek na krajowym podwórku. Bardzo podobne spotkanie do tego na Podpromiu w ubiegłym roku. Wszystkie trzy końcówki rozstrzygnięte na swoją korzyść, co jest godne uwagi.
Z drugiej strony: niektóre nieporozumienia w asekuracji czy w wystawach mogły przyprawić o, wcale nie taki lekki, ból głowy.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #272 dnia: Marca 07, 2024, 12:02:08 pm »
Czy ja mam tylko wrażenie, że wczoraj (szczególnie 1 set) to dużo lepsza współpraca Fabiana i Stefana?
W końcu Stefan mógł atakować a nie tylko kiwać albo ścigać piłkę   ;)
...i tak jak by dużo więcej uśmiechu na boisku  8)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #273 dnia: Marca 07, 2024, 14:29:18 pm »
Historyczne zwycięstwo. Pierwszy raz Resovia wygrała a Bełchatowie 0-3 !
W sumie ten mecz stał się ofiarą kalendarza. Dawniej święta wojna, mecz z podtekstami a teraz raptem parę postów bo za chwilę Katowice . Ale w sumie się nie dziwię. Najważniejsze mecze przed nami a mianowicie chodzi o puchar CeV. Puchar, którego jeszcze żadna Polska drużyna nie zdobyła. Mamy historyczną szansę a i forma chyba nie najgorsza . I na tym powinniśmy się koncentrować a inne mecze traktować jako sparingi przed meczem z Niemcami . W sumie to nam te mecze nie pomogą ani nie zaszkodzą więc grajmy je, aby przygotować się do meczów wtorkowych .

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #274 dnia: Marca 07, 2024, 22:44:02 pm »
Mamy historyczną szansę a i forma chyba nie najgorsza . I na tym powinniśmy się koncentrować a inne mecze traktować jako sparingi przed meczem z Niemcami . W sumie to nam te mecze nie pomogą ani nie zaszkodzą więc grajmy je, aby przygotować się do meczów wtorkowych .
Popieram! Popieram! Popieram!
Jadę do Katowic i będę dopingował, ale podchodzę do wyniku meczu z dużą dozą tolerancji. Teraz ważny jest tylko finał PCEV.
Mam nadzieję, że zespół też zdaje sobie sprawę, że przed nami dwumecz, który pozwoli sezon uznać za udany, a nawet historyczny dla Resovii.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #275 dnia: Marca 08, 2024, 15:14:41 pm »
Pomijam słuszność twierdzenia, czy nam wygrane teraz mecze ligowe pomogą czy nie - to się okaże na koniec sezonu zasadniczego. Ja jednak dostrzegam różnicę między graniem w ćwierćfinale dwumeczu z Gdańskiem ( z ewentualnym złotym setem w Rzeszowie) a np z Zawierciem ( z ewentualnym złotym setem w Zawierciu).
Ale nie o tym...

Nie trzeba mnie też przekonywać, czy ważniejsze jest wygranie dwumeczu z Lundenburgiem i zdobycie Pucharu CEV, czy wygranie meczów z Katowicami i Radomiem, ale...
Czy taka drużyna jak Resovia, z takim budżetem i składem naprawdę musi wybierać, które mecze zagrać na poważnie, a które nie? Czy naprawdę dobrze, że Resovia odpadła na samym początku PP, bo mogła się skupić na Pucharze CEV (takie głosy się tu pojawiały)? Czy teraz też możemy "se odpuścić" mecze z Katowicami i Radomiem, bo i tak teraz liczy się tylko Puchar CEV?
A nie dałoby się tak zrobić, że Resovia będzie traktowała poważnie KAŻDY mecz, a nie tylko te, które aktualnie są ważniejsze? Rozumiem, że nie da się rozegrać całego sezonu na 100%, rozumiem, że można dać odpocząć podstawowym zawodnikom przed zbliżającym się ważniejszym meczem, ale kompletnie nie rozumiem, dlaczego Resovia może sobie wybierać, który mecz traktuje poważnie, a który niepoważnie. Niech gra "trzeci garnitur", jeśli pierwszy i drugi potrzebuje odpoczynku. Ale na 100%.

Później narzekamy, że ten, czy ów szwęda się po boisku, olewa mecz, albo gra jak za karę. Może on też wybrał sobie, że akurat ten mecz sobie oleje, a za trzy dni zagra na poważnie. Skoro kibice się na to zgadzają...

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #276 dnia: Marca 08, 2024, 23:01:09 pm »
Tak zapytam z ciekawości- był jakikolwiek komunikat o tym, że karnety obowiązują na finał Pucharu CEV?

PewnySiebie

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #277 dnia: Marca 09, 2024, 15:49:18 pm »
Skoro chłopaki odpuszczają to dlaczego nie grają rezerwowi? Świetnie poradzili sobie z Nysą i tutaj też by grali lepiej . Vasina > Cebulj ale najwazniejsze ze Klemen mówi w naszym języku

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #278 dnia: Marca 09, 2024, 17:38:18 pm »
Fajnie, że mamy takich zawodników, którym nie zawsze wychodzi, ale nie można o nich powiedzieć, że im się nie chce lub mają dość. Jakub Bucki zaliczył "Wejście smoka" i chyba ten nieudany początek sezonu ma za sobą.
Jakub Kochanowski rozkręca się z akcji na akcję i to widać. W momencie gdy Karol Kłos zaczął seryjnie blokować i grać wyblokiem, to poczułem, że będzie tutaj pięć setów. Ten pojedynek można zadedykować Ljubo Travicy- okazało się, że środkiem wygrywa się mecze  8).

Czas na finał. Wierzę, że wnioski po meczach z Tours VB zostały wyciągnięte, gdyż coś mi mówi, że pod względem poukładania gry, to wtorkowi rywale są do nich podobni.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #279 dnia: Marca 09, 2024, 22:19:58 pm »
Ja myślałam że zagra druga szóstka taka jak z Nysą i nie trzeba by było grać 5-ciu setów. Ten Wasina się popisał nieźle.