Autor Wątek: Asseco Resovia sezon 2023/2024  (Przeczytany 54049 razy)

Dude

 • Senior/-ka
 • ****
 • Wiadomości: 1413
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #410 dnia: Kwietnia 24, 2024, 01:05:22 am »
Szkoda, że takim wynikiem zakończył się sezon na Podpromiu. Pożegnanie z kilkoma zawodnikami wyglądałoby inaczej gdyby... no właśnie. Nie ma co uprawiać gdybologii, zabiła rzeszowian końcówka drugiego seta.

Czy głowy odpoczną do drugiego meczu o brąz? Oby.


I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

siaq182

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 102
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #411 dnia: Kwietnia 24, 2024, 09:45:47 am »
dziękuję za ten sezon. był dobry.

a na piątek mam tylko jeden cytat z Rocky'ego.

"nie chodzi o to jak mocno potrafisz uderzyć tylko o to, jak mocny cios możesz przyjąć i iść naprzód, ile możesz znieść i ciągle przeć do przodu. Tak się zostaje zwyciezcą. Jeśli znasz swoją wartość, to bierz co Ci się należy. Ale musisz być gotowy przyjąć ciosy, a nie wskazywać paluchem, że nie powodzi Ci się przez niego, nią czy kogokolwiek. Tchódze tak robią, a Ty nim nie jesteś. Stać Cię na więcej."

do boju!

alfreda

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #412 dnia: Kwietnia 24, 2024, 13:40:03 pm »
Trochę się bałam, że tak może być, chociaż Resovia grała całkiem dobrze. Załatwiły nas końcówki 2-ch pierwszych setów. To jest pech. Warszawa nie była tak zmęczona bo wiele sie nie namęczyła w półfinałach i wykorzystała nasz dołek przede wszystkim mentalny. Takie życie. Szkoda mi naszych zawodnikow bo bardzo
się starali ale nie dali rady. Nawet mnie to bardzo nie martwi bo ten brązowy medal to my już mamy. Szkoda tylko ligi mistrzów.
Mnie dalej boli ta porażka w Jastrzębiu, bo to ona zaważyła na wczorajszym meczu i smutnej końcówce sezonu.
Szkoda tylko, że odchodzą najlepsi i trudno będzie osiągnąć zdobycze mijającego sezonu w sezonie następnym.
Dziękuję wszystkim zawodnikom, trenerowi i prezesowi i właścicielowi, że dalej sponsoruje Resovię, którą kocham.

Dude

 • Senior/-ka
 • ****
 • Wiadomości: 1413
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #413 dnia: Kwietnia 25, 2024, 10:37:26 am »
Na marginesie - 20 lat temu, piękne niedzielne popołudnie i awans Resovii do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce  :)!
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

alfreda

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #414 dnia: Kwietnia 25, 2024, 17:47:46 pm »
Przeczytałam wywiad Fabiana w supernowościach. Ładnie się pożegnał i podziękował. Ja też Mu dziękuję, chociaż czasem Go krytykowałam a było za co, ale za ostatnie mecze. Dzieki. Szkoda tylko tego meczu z Jastrzębiem. To cięgle będzie boleć.

repres1

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #415 dnia: Kwietnia 26, 2024, 11:16:49 am »
Kibic, który dał się zauważyć podczas meczu Resovia - JW,  wydał oświadczenie, które czuję się w obowiązku opublikować:

    Rzeszów 23.04.2024

    Oświadczenie odnośnie wydarzeń na meczu:

    Asseco Resovia ? Jastrzębski Węgiel z dnia 17.04.2024 W wyniku oskarżeń jakie padły pod moim adresem postanowiłem po raz pierwszy zabrać głos w sprawie, która dotyczyła mnie oraz siatkarzy z Jastrzębskiego Węgla. Nikt ? podkreślam ? nikt nie zadał sobie trudu by zapytać mnie czyli drugą stronę tego zajścia jak wyglądała sytuacja.

    Szczególnie przykre jest to , że jestem osobą ?która zawsze walczyła z przejawami wszelkiej nietolerancji względem obcokrajowców imigrantów czy ludzi innego koloru skóry. Nie raz spotykało się to z krytyką w stosunku do mojej osoby.

    Sport stanowi ważna cześć mojego życia, emocje z nim związane są naturalnym elementem rywalizacji oraz kibicowania. Kiedy z różnych stron czyta się te wszystkie kłamstwa od osób, których tam nie było i nie mają pojęcia co się wydarzyło nie sposób nie zareagować.

    Co ciekawe sam zawodnik nigdy nigdzie nie zacytował zdania jakie padło z moich ust więc po raz pierwszy zacytuje te słowa:

    ?SIADAJ KUR..A NA ŁAWKĘ?. Koniec cytatu.

    Słyszałem, że padły słowa skierowane w stronę Jurija Gladyra od kibiców z trybuny za mną, które brzmiały ?Siadaj Ukraińcu na ławkę?, ale nie padły one z moich ust i na pewno nie zostały użyte żadne epitety w jego kierunku, co sugerował wcześniej Norbert Huber. Nawet Pan ochroniarz, który był blisko całej sytuacji zaprzeczył jakoby padły z moich ust jakiekolwiek obraźliwe słowa w kierunku Zawodnika Jastrzębskiego Węgla.

    Bardzo cieszę się, że Klub Asseco Resovia podziela moje stanowisko co do potępiania tzw. mowy nienawiści oraz, że zamierza wyjaśnić zaistniałą sytuację, ponieważ to też pomoże mi udowodnić, że opinia dotycząca ?Pana w niebieskiej marynarce? jest nieprawdziwa, a pomówienia krzywdzące.

    Chciałbym również zaznaczyć, że jakiekolwiek bezpodstawne oskarżenia, pomówienia lub oszczerstwa skierowane w stosunku do mojej osoby, będą za sobą ciągnęły konsekwencje prawne, ponieważ nie pozwolę sobie, aby osoby które nie były przy całej sytuacji wypowiadały się na temat tego zajścia.

    Agresja siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w stosunku do mojej osoby (na co są materiały wideo) była okropna i nie do zaakceptowania. Z resztą byliśmy świadkami, że Pan Jurij Gladyr już wcześniej wdawał się w utarczki z kibicami, dlatego też oskarżanie mnie o ksenofobię tylko po to, aby uniknąć ukarania przez ligę za agresywne zachowanie jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.

    Ze sportowym pozdrowieniem

    Łukasz
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Bartek944

 • Młodzik/-czka
 • *
 • Wiadomości: 19
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #416 dnia: Kwietnia 26, 2024, 12:55:51 pm »
A chociażby nawet miało to być "siadaj k***a na ławkę" to i tak nie było to potrzebne, tym bardziej, że jak jeden "mądry" zacząl to kolejni "mądrzy" się dołączyli do niego i wyszło jak wyszło, no ale cóż chwilę  pogadają a i tak nikt o tym nie będzie pamiętał za jakiś czas

repres1

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #417 dnia: Kwietnia 26, 2024, 20:34:41 pm »
Jeśli mam być szczery, to, w mojej ocenie, odzywka "Siadaj, k..., na ławkę" jest wystarczającym powodem do interwencji.
Jakoś nie wyobrażam sobie, żebym do swojego gościa odezwał się w ten sposób.
Nie podejrzewam, że kibic jest z Jurkiem Gładyrem w tak przyjacielskich stosunkach, żeby upoważniały go one do zwracania się w taki sposób, nawet gdy jest to dla niego codzienny sposób zwracania się do interlokutorów-znajomych.
To Gładyr jest aktorem widowiska i będzie stał, leżał czy siedział kiedy uzna to za stosowne. Kibicowi nic do tego.
Są trybuny gier zespołowych, na których zajmowanie się przeciwnikiem jest mile widziane. Są trybuny, na których jest to źle widziane.
Od 20 lat kibicuję na Podpromiu. Trudno mnie zaliczyć do cichych kibiców, ale jakoś ani jeden zawodnik przeciwnika nie wdał się ze mną w utarczkę słowną. Widocznie jakiś pechowy jestem. A może tylko, z zasady, szanuję innych ludzi, zwracam się do nich raczej bardziej grzecznie i trzeba się bardzo starać, żeby mnie do siebie ostateczne zrazić. Niektórzy się postarali, ale nie jest ich zbyt wielu. Właściwie to ich nie pamiętam, bo szkoda mi na nich miejsca na twardym dysku.
Zawodnicy, którzy dziś są naszymi przeciwnikami, jutro mogą reprezentować Resovię, więc dziś nie będę się do nich odzywał jak prostak, bo jutro nie miałbym prawa spojrzeć im w oczy.

Jestem przekonany, że to nie ten kibic krzyczał "Siadaj, Ukraińcu, na ławkę". Potwierdziła to osoba, do której mam zaufanie. Krzyczał ktoś inny.
Zwracanie się do kogoś per "Polaku", "Ukraińcu", "Niemcu", "Francuzie", ... z użyciem trybu rozkazującego (np. "Siadaj, Polaku!") jest co najmniej niestosowne. Nie chodzi o wstydzenie się swojej narodowości, ale o  formę segregacji. Taki zwrot ma swój odcień poniżania na tle narodowościowym. Jestem przekonany, że "Siadaj, Jurku, na ławce":
1. przyniosłoby lepszy efekt (może by usiadł),
2. nie doprowadziłoby do awantury.

Na koniec.
Jurek Gładyr ma polskie obywatelstwo. Albo uzyskał je wraz z urodzeniem, albo nadał mu je prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w 2013 r.
Jestem mocno przekonany do konstytucyjnej definicji Polaka. Zacytuję: "...my, Naród Polski ? wszyscy obywatele Rzeczypospolitej...".
Jurek należy do narodu polskiego (bo jest obywatelem), czyli jest Polakiem i nie wolno mu w Polsce nawet legitymować się dokumentami ukraińskimi (które zapewne ma). Nie ma tu znaczenia reprezentowanie innego państwa na arenie międzynarodowej. Przecież zgadzamy się z tym, że polski obywatel może mieć także obywatelstwo innego państwa i nie przestaje być Polakiem i jednocześnie np. Amerykaninem, Niemcem, Brazylijczykiem, Ukraińcem, Białorusinem, Kubańczykiem, Kenijczykiem, ... Nie ma w tym nic złego.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 5372
 • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #418 dnia: Kwietnia 26, 2024, 22:26:59 pm »
Nie zasłużyliśmy na takie zakończenie sezonu . W rundzie zasadniczej w lidze nie przegraliśmy do 0. W najważniejszym momencie posypała się gra.

Gonzo

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 274
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #419 dnia: Kwietnia 26, 2024, 22:32:32 pm »
Pomijając już całą sytuację z Gladyrem na Podpromiu to jedynym powodem dlaczego Gładyr dostał polskie obywatelstwo są limity obcokrajowców w +L. Przecież to normalna praktyka. Po co do tego dorabiać jakąś filozofię?