Autor Wątek: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA  (Przeczytany 14388 razy)

semenedar

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA
« Odpowiedź #90 dnia: Października 20, 2009, 15:40:37 pm »
witam,
bardzo się cieszę z postawy Resovii w meczu ze Skrą.
wiem, że mogło być lepiej, ale to początek sezonu. mamy w zasadzie nową drużynę i to, że gra już na takim poziomie, to naprawdę świetnie. udane transfery plus praca sztabu szkoleniowego dały na tę chwilę zadowalające efekty. szkoda jedynie sytuacji jaką mamy na pozycji środkowego. wystarczyłby jeden zawodnik klasy R.Szczerbaniuka czy nawet M.Nowaka (tak tak nawet tak wiekowego zawodnika), a byłoby lepiej. A tak jest nieco mniej opcji na rozegraniu, a przecież punkty ze środka przy dobrym przyjęciu najłatwiej zdobyć...
miejmy nadzieję, że Łukasz Perłowski wróci po kontuzji do wysokiej formy a B.Gawryszewski się rozegra.

na koniec jedna konkretna sprawa: mamy 5 set, stan 14:13 dla Skry, na zagrywce staje W.Grzyb i ...po meczu. też (jak Represa1) mnie mocno zdziwiło że właśnie W.Grzyb będzie zagrywał. i zanim wyszedłem z tego zdziwienia był 15 punkt dla Skry. nie wiem, czy to gapiostwo trenera czy coś innego. wiem jedno - "Sportowe życie jest pełne paradoksów. Zresztą nie tylko sportowe" jak to celnie ujął Repres1. może gdyby jakimś fuksem Wojtek Grzyb zdobył punkt z zagrywki byłby naszym bohaterem a trener byłby chwalony za konsekwencje i przysłowiowego "nosa". ech...

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA
« Odpowiedź #91 dnia: Października 20, 2009, 17:46:51 pm »
Jeszcze raz wrócę do meczu. Właśnie skończyłem oglądać powtórkę piątego seta tego meczu. I tutaj stwierdzam dwa błędy sędziego na niekorzyść Resovii.
Pierwszy to kiwnięcie Falasci. Za długi kontakt z piłką, piłka rzucona. Na to zwrócili uwagę też komentatorzy. Ale oczywiście punkt dla SKRY i 2:1 dla SKRY.
Drugi błąd sędziego to atak w siatkę Kurka i piłka wychodzi w aut. Powtórki wyraźnie potwierdziły, że bloku nie było. Tu też komentatorzy mieli wątpliwości, bo bloku nie było. I 4:2 dla SKRY.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA
« Odpowiedź #92 dnia: Października 20, 2009, 18:55:36 pm »
repres1, jaka wtopa?? czy Mistrzostwo Polski może być wtopą ;D?? W tym sezonie hegemonia Skry zostanie przerwana :) przez kogo??? No to chyba oczywista oczywistość ;D Zastanawiacie się skad u mnie taka pewność. Bardzo proste. Sen dzisiaj miałem :) Poważnie. I mam nadzieję iż to proroczy sen ;D Zastanawiałem się czy go opisywać, no bo niby to coś osobistego. Ale czy Resovia nie jest naszym wspólnym dobrem. Oto co mi się dzisiaj przyśniło:

"Ciepły wiosenny i sobotni wieczór. Rzeszów przypomina wyludnione bądź wymarłe miasto. Żywej duszy na ulicach. Na rzeszowskim rynku tłumy ludzi aż czarno. W swojej długoletniej historii rzeszowski rynek jeszcze nigdy nie widział czegośc takiego. Ludzie przylepieni jeden do drugiego. Czuć było nie tylko oddech sąsiada, ale i bicie serca. Wszyscy w ciszy i skupieniu wpatrywali się w olbrzymie telebimy, na których obserwowano prawdziwą siatkarską wojnę. Piaty decydujący mecz Finału Plus Ligi. Bełchatów. Tie-break. 14-13. Meczbol dla Resovii. Wszyscy szepczą w myslach teraz albo nigdy. Na zagrywkę idzie .......... Wojtek Grzyb. Mój sąsiad obok (być może to byl repres1 ;D) szepcze pod nosem "O Jezu"! Zagrywka balon. Perfekcyjne przyjęcie. Falasca kompletnie gubi blok. WLazły atakuje z drugiej linii na czyściutkiej siatce. Po tłumie przelatuje jęk a sąsiad obok znowu szepcze "O Jezu! Ale będzie gwóźdź!". Atak Wlazłego i ........... FENOMENALNA obrona Igły. Jak on to zrobił?? Obrona jedną ręką w sposób niewytłumaczalny, irracjonalny, nieludzki. GENIALNA intuicja Igły. Piłka podbita na 8 metr. Dobiega Rafał, ale zdołał wystawić piłkę tylko doilnym sposobem. Ale cóz to za wystawa!!! Piłka dograna idealnie do siatki na odpowiednim pułapie. Iście zegarmistrzowska precyzja. Rzeszowski rynek w tym czasie nie oddycha. Nikt nie jest w stanie wydobyć z siebie głosu. Grobowa cisza,  taka iż mozna było usłyszeć pierdnięcie komara. Chwila wydaje się trwać wieczność. Sąsiad obok po raz trzeci szepcze "O Jezu!!!, i następnie dodaje "Teraz albo nigdy". Wystawa idzie w kierunku Aleha "Aljoszy" Akherma. Na przeciwko niego już ustawia się potrójny blok Skry z Modżonkiem w srodku. Akherm czy belchatowski blok??? Dawid czy Goliat??? Kto wyjdzie zwycięsko z tej najważniejszej akcji sezonu. Emocje sięgają zenitu. W końcu następuje mocny atak!! Atak - blok - aut!!! KONIEC!!! Na rzeszowskim rynku wulkan i eksplozja radości. Częśc tańczy i ściska jeden z drugim. Częśc płacze z radości i szczęścia. Ljubo na rękach zawodników, a Wlazły zrozpaczony z głową w kolanach"

Ech........ Cobyście powiedzieli na taki scenariusz??? Jeżeli o mnie chodzi to chyba nie na moje zdrowie i nie namoje nerwy ;D

Postscriptum: Po tym zwycięstwie repres 1 zaczął zbierać podpisy pod inicjatywą zmiany nazwę ulicy z Rejtana na Ljubo Travice ;D (ale to już dodatek z mojej strony, tego we śnie nie było)
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Gabii

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA
« Odpowiedź #93 dnia: Października 20, 2009, 19:02:08 pm »
Chciałabym mieć takie sny :D

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA
« Odpowiedź #94 dnia: Października 20, 2009, 19:07:07 pm »
repres1, jaka wtopa?? czy Mistrzostwo Polski może być wtopą ;D?? W tym sezonie hegemonia Skry zostanie przerwana :) przez kogo??? No to chyba oczywista oczywistość ;D Zastanawiacie się skad u mnie taka pewność. Bardzo proste. Sen dzisiaj miałem :) Poważnie. I mam nadzieję iż to proroczy sen ;D Zastanawiałem się czy go opisywać, no bo niby to coś osobistego. Ale czy Resovia nie jest naszym wspólnym dobrem. Oto co mi się dzisiaj przyśniło:

"Ciepły wiosenny i sobotni wieczór. Rzeszów przypomina wyludnione bądź wymarłe miasto. Żywej duszy na ulicach. Na rzeszowskim rynku tłumy ludzi aż czarno. W swojej długoletniej historii rzeszowski rynek jeszcze nigdy nie widział czegośc takiego. Ludzie przylepieni jeden do drugiego. Czuć było nie tylko oddech sąsiada, ale i bicie serca. Wszyscy w ciszy i skupieniu wpatrywali się w olbrzymie telebimy, na których obserwowano prawdziwą siatkarską wojnę. Piaty decydujący mecz Finału Plus Ligi. Bełchatów. Tie-break. 14-13. Meczbol dla Resovii. Wszyscy szepczą w myslach teraz albo nigdy. Na zagrywkę idzie .......... Wojtek Grzyb. Mój sąsiad obok (być może to byl repres1 ;D) szepcze pod nosem "O Jezu"! Zagrywka balon. Perfekcyjne przyjęcie. Falasca kompletnie gubi blok. WLazły atakuje z drugiej linii na czyściutkiej siatce. Po tłumie przelatuje jęk a sąsiad obok znowu szepcze "O Jezu! Ale będzie gwóźdź!". Atak Wlazłego i ........... FENOMENALNA obrona Igły. Jak on to zrobił?? Obrona jedną ręką w sposób niewytłumaczalny, irracjonalny, nieludzki. GENIALNA intuicja Igły. Piłka podbita na 8 metr. Dobiega Rafał, ale zdołał wystawić piłkę tylko doilnym sposobem. Ale cóz to za wystawa!!! Piłka dograna idealnie do siatki na odpowiednim pułapie. Iście zegarmistrzowska precyzja. Rzeszowski rynek w tym czasie nie oddycha. Nikt nie jest w stanie wydobyć z siebie głosu. Grobowa cisza,  taka iż mozna było usłyszeć pierdnięcie komara. Chwila wydaje się trwać wieczność. Sąsiad obok po raz trzeci szepcze "O Jezu!!!, i następnie dodaje "Teraz albo nigdy". Wystawa idzie w kierunku Aleha "Aljoszy" Akherma. Na przeciwko niego już ustawia się potrójny blok Skry z Modżonkiem w srodku. Akherm czy belchatowski blok??? Dawid czy Goliat??? Kto wyjdzie zwycięsko z tej najważniejszej akcji sezonu. Emocje sięgają zenitu. W końcu następuje mocny atak!! Atak - blok - aut!!! KONIEC!!! Na rzeszowskim rynku wulkan i eksplozja radości. Częśc tańczy i ściska jeden z drugim. Częśc płacze z radości i szczęścia. Ljubo na rękach zawodników, a Wlazły zrozpaczony z głową w kolanach"

Ech........ Cobyście powiedzieli na taki scenariusz??? Jeżeli o mnie chodzi to chyba nie na moje zdrowie i nie namoje nerwy ;D

Postscriptum: Po tym zwycięstwie repres 1 zaczął zbierać podpisy pod inicjatywą zmiany nazwę ulicy z Rejtana na Ljubo Travice ;D (ale to już dodatek z mojej strony, tego we śnie nie było)

Gdyby tak miał wyglądać finał, to to byłby chyba najpiękniejszy mecz finałowy w historii.
Pewnie był to piąty mecz, a reszta wygrane po 3-2 ??

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA
« Odpowiedź #95 dnia: Października 20, 2009, 21:57:05 pm »
Pablo, ja już dzisiaj mogę zacząć zbierać podpisy pod inicjatywą nazwania jednej z rzeszowskich ulic ulicą Ljubo Trawicy (najwyższy czas zacząć pisać to nazwisko po polsku). Może przemienienie "Rejtana" w "Trawicy" byłoby przesadą, ale w Rzeszowie powstanie wkrótce parę nowych, niezgorszych ulic.
To prawda: krytykowałem, krytykuję i będę krytykował Trawicę (palce wędrowały po klawiaturze ku literze "v", ale się powstrzymałem), jeśli na to zasłuży, bo nikt nie jest doskonały, ale napisałem też kilkakrotnie, że nie chcę żadnej zmiany trenera i życzę Trawicy wielu, wielu lat pracy w Rzeszowie.
Taka moja uroda, że wytykam błędy tylko tym, których cenię, spieram się z tymi, których szanuję. Jeśli kogoś nie cenię - olewam go. Szkoda czasu na spór z przygłupami.
Największe emocje wzbudza obecna chwila. Najrzetelniejszą ocenę - spokojne spojrzenie na przeszłość.
Uwierz mi, że odejście Trawicy byłoby dla mnie dużym ciosem, bo ja po prostu lubię i szanuję tego faceta. Wiem, że on kocha swoją pracę i jest jej oddany. Wykonuje ją z wiedzą, rozumem i sercem.
A że nie jest nieomylny...  ;) to już zupełnie inna sprawa.
Czy mogę liczyć na Twój podpis?  ;D
MarianG,
sędziowie popełnili błąd przy ataku Kurka. Z Falaską pewnie też, chociaż ja jestem mocno sceptyczny przy odgwizdywaniu "zbyt długiego kontaktu".
Kocham siatkówkę m.in. dlatego, że pojedynczy błąd sędziego nie wpływa znacząco na wynik meczu. Oczywiście, ze zdarzają się błędy w znaczących momentach i one podgrzewają emocje, ale patrząc na to spokojnie, to nie te błędy przesądzają o wyniku. Nam też zaliczono punkt po celnym ataku Możdżonka. Kto wie, gdyby nie ten błąd ...?
Te sytuacje to ułamki sekund, milimetry.
Siatkówka zmierza w stronę elektronicznego wspomagania sędziów. I bardzo dobrze!
W mojej ocenie eksperyment z PP powiódł się i powinien być kontynuowany. Mamy transmisje z 4 na 5 meczów ligowych. To dużo. Lepiej gdy w tych meczach będzie kontrola kamer a w 1 jej nie będzie niż gdyby błędy sędziów nie były weryfikowane nigdy i nigdzie.
Powoli, może już w 2. rundzie...?
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2009, 23:00:30 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA
« Odpowiedź #96 dnia: Października 21, 2009, 00:12:17 am »
Repres co do wspomagania sędziów to mimo wszystko bardziej pozytywnie jestem skierowany ku pomysłowi brazylijskiemu niż polskiemu. Polska lansuje powtórki telewizyjne może nie wyłapać sytuacji, np przy ataku z prędkością 120 km/h piłka przesuwa się 33m na sek. System brazylijski mówi o zaimplementowaniu chipa do piłki, na podstawie którego czujniki określałyby czy piłka jest w boisku czy nie. Sędziowie mieliby za zadanie wyłącznie decyzje czy zawodnicy dotknęli siatki, czy piłka była po bloku (tego system polski też nie określa) oraz czy zawodnik nie przeszedł linii.

System powtórek jest bardziej uniwersalny, ponieważ pomaga w większej ilości sytuacji, ale za to jest o wiele droższy. Jedno jest pewne, takie wspomagacze są potrzebne, ponieważ przy aktualnej szybkości piłek nie ma szans aby sędziowie byli nieomylni.

Hesus

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA
« Odpowiedź #97 dnia: Października 22, 2009, 17:51:03 pm »
Witam

Co do poziomu gry Resovii na początku sezonu jestem usatysfakcjonowany. Nie spodziewałem sie, że Rafael Redwitz, który dopiero w tym sezonie pojawił sie w klubie, będzie potrafił tak szybko dostosować się do poszczególnych zawodników. Szczególnie podobało mi się, w niektórych sytuacjach szybsze rozegranie do Mikko Oivanena ( wspominali o tym komentatorzy tego meczu ). Cóż powiodło się założenie taktyczne Skry, czyli zagrywka na Marcina Wikę, który w tym meczu właśnie w tym elemencie nie był w najlepszej dyspozycji. Szczególnie zadowolony jestem z Aleha Akhrema, który jest naprawdę klasowym zawodnikiem, który spisuje się bardzo dobrze w każdym elemencie z gry. Przede wszystkim w ataku. Również bardzo mocna punkt jeżeli chodzi o zagrywkę.

Z wyniku zadowolony nie jestem, bo spokojnie można było pokonać nie najlepiej jeszcze dysponowanego "Mistrza". Jeżeli chodzi o rewanż na "Podpromiu" to jestem spokojny, szczególnie, że do tego czasu przede wszystkim Rafael Redwitz jeszcze bardziej zgra się z zespołem.

rodzyn3k

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: 17.10.2009 Skra- ASSECO RESOVIA
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 19, 2009, 12:26:27 pm »
Skra 3:2 Resovia
(25:20, 13:25, 25:21, 22:25, 15:13)

Zapraszam do obejrzenia galerii z meczu: PlusLiga: Skra 3:2 Resovia[foto]