Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 327222 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #710 dnia: Sierpnia 25, 2018, 10:12:00 am »
"...To jest walka, jaką powinien stoczyć Zarząd Resovii. Walka o kibica. By za kilka lat stał się Kibicem. A sprzecznością jest tu "samobójczy" instynkt tych przez duże "K".", jaką to walkę o kibica stoczył zarząd Asseco Resovii ?. Ciągle słychać że karnety powinny być tańsze, że do karnetu powinna być koszulka, itp, a co robi zarząd ? - nic. Tu nie potrzeba zachęty, (walka o kibica to niewłaściwe określenie) to kibic sam powinien wiedzieć, czy chodzi na mecz z miłości do klubu, czy nie przychodzi bo ktoś zawoła do kibiców przeciwnej drużyny, że już zapomniał jak spierd........ Na meczu siatkówki kiedyś wołano " sędzia weź sznur i powieź się od Resovii odp..... się" i co , ubyło przez to kibiców ?. Tak jak napisał Leon " emocje kochają skrajności... my (Kibice) kochamy emocje". Pewniaku czy tego chcesz czy nie, tam gdzie są emocje, tam pojawi się ...... nie będę kończył. Ile razy opluwano Kowala (przepraszam że wtrącę tu, ale uważam że trochę wiąże się z wątkiem ), ktoś w emocjach rzucił w kierunku trenera kur..... i inne obelgi, reagowałeś wtedy ? jeśli tak to przepraszam że pytam, jeśli nie to nie obrażaj się na kiboli i przyjdź na mecz wesprzeć naszych chłopaków.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #711 dnia: Sierpnia 25, 2018, 16:56:08 pm »
Majer wymieszałeś kilka wątków :)
PO pierwsze przykład z Asseco jest nietrafiony bo po pierwsze primo w Rzeszowie nie ma drugiego klubu siatkarskiego, który by dzielił kibiców, a po drugie primo kibice zostali przyciągnięci gwiazdami, które sukcesywnie pojawiały się w Rzeszowie. Myślisz że ktoś zbuduje budżet piłkarskiej Resovii na tyle duży by zatrudnieni zostali zawodnicy grający w reprezentacjach swoich krajów i w klubach Ligi Mistrzów?

Ja nie chcę, by doping był prawilny i grzeczny. Ja chcę by nie był chamski. Ja nie chcę by nie pojawiały się przekleństwa. Ja chcę by nie był chamski. Nie potrzeba szukać przykładów z siatkówki sprzed -nastu lat. Sam skandowałem do sędziego na stołku na Podpromiu: "Jeszcze raz, będziesz ch.j" :)

Zarząd Resovii może oczywiście wyjść z Twojego założenia i stwierdzić, że nic nie musimy robić. Tylko niech się później nie dziwią, że tych kibiców przychodzi niewiele.

Ruchy, które powinien wykonać klub:
1. nachalna reklama i zachęta do przyjścia na Resovię (autobusy, bilboardy, plakaty, rozdawanie biletów w konkursach)
2. wypracowanie z klubem kibica dopingu i opraw meczowych skupionych na sobie - dumnych, doniosłych, powodujących że kazdy chciałby być częścią tego. Wiadomo, że nie można dawać sobie w kaszę dmuchać, ale z chłodną głową da się to robić z klasą.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #712 dnia: Sierpnia 25, 2018, 18:58:19 pm »
Po pierwsze primo odpowiedz mi pewniak, czy chodzisz na piłkę ?, bo będzie łatwiej do Ciebie dotrzeć. Otóż może byłeś na jednym czy dwóch meczach na których coś "chamskiego" poleciało, ja byłem na setkach meczów i mam jakieś tam doświadczenie z tym, co Ty nazywasz chamstwem, ale również przeżywałem doping pełnych trybun, czy doping "normalnej" publiki, do której dołączył "młyn", więc nie wiem o czym piszesz, jakbyś konkretnie podał przykład łatwiej byłoby mi się do tego odnieść. Chamstwem jest gdy do trenera drużyny której kibicujesz są kierowane słowa obelżywe, reagowałeś na nie ?. Co chamskiego jest w wulgaryzmach wykrzyczanych pod wpływem emocji ? "Ja nie chcę, by doping był prawilny i grzeczny. Ja chcę by nie był chamski. Ja nie chcę by nie pojawiały się przekleństwa." Sam piszesz, że dopuszczasz przekleństwa, a czym są właśnie teksty kierowane do kibiców drużyny, z którą nie bardzo nam po drodze ?, czy to jest chamstwo, ja mam inne zdanie. Chamstwem było to , gdy w meczu ze Skrą w pucharze Polski poprosiłem kibiców w sektorze na ukos sektora SSPS o pomoc w dopingu i usłyszałem " weź spierd..." , owszem gość który skierował do mnie te słowa był wg mnie pod wpływem, nie usprawiedliwia to jego zachowania, które było właśnie chamskie. Na meczu z Łęczną jeden z kibiców (Boguś przepraszam że to piszę bez Twojej zgody) wstał i zaczął skandować Resovia, Resovia...., gdy widział że nikt za nim nie pociągnął dalej dopingu zrezygnowany usiadł, jednego jestem prawie pewien (Boguś potwierdź albo zaprzecz), nikt z kibiców nie rzucił w jego kierunku takich słów jak w moim kierunku.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2018, 22:25:44 pm wysłana przez Majer »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #713 dnia: Sierpnia 25, 2018, 21:09:25 pm »
Szkoda, graliśmy nieźle, ale brakło szczęścia i... napastnika, Bartek pobudka.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #714 dnia: Sierpnia 26, 2018, 10:20:35 am »
Karny frajerski. Wyjątkowo. Obrona też pobudka.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #715 dnia: Sierpnia 26, 2018, 12:11:01 pm »
Wystarczy ustalić granicę "Zajmujemy się sobą, nie zajmujemy się przeciwnikiem" i doping przestanie być chamski. Jakoś trudno wyobrazić sobie chamstwo w stosunku do siebie. Mnie drażni nawet okrzyk "Sovia grać, coś tam mać", bo tworzy podział: "my i oni".
...czasami potrzebny do kibicowania jest...wróg. Tylko ten wróg musi być postrzegany bardziej...humanistyczne. Emocje kochają skrajności...my kochamy emocje  :)
A granice humanizmu każdy ustali sobie sam. Dziś wygwiżdżemy Wlazłego, jutro chóralnie nazwiemy Zagumnego "rudym ch...", a Plińskiemu to już się należy cała kanonada - sprowokował i zasłużył. I jeszcze kibice przyjezdni - podsumujemy nasze krzywdy i odpłacimy im za wszystko. Tez zasłużyli. No to są na stadionach ustalane "granice humanizmu". W czym zatem problem? Problemu nie ma.
Wrogowi się dowala. Przy wrogu wszelkie hamulce puszczają. W końcu to wróg. Wroga trzeba zniszczyć. Przecież kochamy skrajne emocje. Usprawiedliwieniem zajmie się elita intelektualna. No może trochę skrytykuje, ale w skrajnych emocjach (które kochamy), znajdzie się wytłumaczenie dla wszystkiego. "Chamscy są oni. My tylko odpowiadamy na ich chamstwo, żeby sobie nie myśleli, że nie możemy z nimi wygrać nawet na gruncie chamstwa". Nie można przecież dać sobie w kaszę dmuchać.
To nie jest problem. Są przecież sektory rodzinne, na których aż tłoczno od kobiet z dziećmi.

Najlepszy doping na Podpromiu cechował się poprawnością i przestrzeganiem zasad kultury. Wystarczyło, że był głośny i powszechny. Lepszego nie będzie. Może być, co najwyżej, równie dobry. Wróg nie był potrzebny. Wystarczyło być z Resovią i dobrze jej życzyć - cieszyć się każdym zdobytym punktem.

Może rzeczywiście "chamstwo jest jednym z elementów gry w piłkę"?
Kiedyś elita intelektualna piłki twierdziła, że "błędy sędziowskie są jednym z elementów widowiska piłkarskiego" i piłka długo broniła się przed nowoczesnymi systemami korekty tych błędów. Rzekomo miała ta korekta przeszkadzać w tempie gry. Jakoś w trakcie MŚ'18 nie przeszkadzała. Jakieś wnioski?

Zło nie wygrywa, gdy złych jest więcej. Zło wygrywa, gdy ci dobrzy milczą. A milczą.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #716 dnia: Sierpnia 26, 2018, 13:47:16 pm »
W koło Maciej te same argumenty....
Zadam jednak pytanie : kiedy był lepszy doping jak były gwizdy na Wlazłego I Plinę czy obecnie?

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #717 dnia: Sierpnia 26, 2018, 14:19:26 pm »
"Dzisiejszy cham to często człowiek wykształcony, ale ordynarny i niekulturalny. Taki człowiek zachowuje się niewłaściwie, obrażając innych ludzi swoją postawą, gestami i słowami.....", to definicja ze słowniczka dla dzieci................. kto nie cham niech pierwszy rzuci kamień.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #718 dnia: Sierpnia 27, 2018, 08:08:55 am »
@Majer
Zanim odpiszę chce coś wyjaśnić. To nie tak, że MNIE razi zachowanie kibiców. Ja już też z niejednego kibicowskiego pieca chleb jadłem i nie raz w niewybredny sposób docinało się zawodnikom rywali :) Pisząc moje uwagi patrzę przez pryzmat "walki o przeciętnego kibica" i to są moje spostrzeżenia, pokazujące (wg mnie) powody dlaczego jest jak jest.

Pytasz o co mi chodzi? O to ---> https://youtu.be/iBBg6nbcOwA?t=17s
Idziecie przez miasto, widzi Was spoooooro rzeszowiaków. Sporo tych, co tak jak ja nie chodzą na mecze. I co słyszą? "Je#%ć ZKS!!!" siala lala. I to są te Twoje emocje? To jest to o co mi chodzi!

Traktuj moje wpisy, jako dobre rady, a nie hejt :)

P.S. Mnie na przykład w dopingu najbardziej przeszkadza jak przyjeżdżają do nas kibice JW i walą w te bębny tak, że własnych myśli nie słyszę. Pół biedy jak Resovia gra lepiej, bo wtedy odpuszczają. Ale jak to JW jest górą, to nie da się oglądać meczu :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2018, 09:31:12 am wysłana przez pewniak »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #719 dnia: Sierpnia 27, 2018, 09:39:06 am »
https://youtu.be/iBBg6nbcOwA?t=17s

To jest problem, z którym nikt się zmierzyć nie chce. Prób było wiele, ale "trend" jest na tyle silny, że zawsze w którymś momencie wychodziło na to, że jest to walka...nieskończona. Nie tylko u nas w Polsce, ale generalnie na świecie, przy piłce nożnej mamy do czynienia z takimi zachowaniami. To głównie dotyczy piłki klubowej, bo jakimś...nie wiadomo jakim zresztą trafem...omija to imprezy z udziałem drużyn narodowych.
Od dłuższego czasu trwa pewien mozolny proces. Dzieje się to bardzo powoli, ale jednak...Frontalna walka z kibolką przynosiła odwrotne od pożądanych efekty (napędzała do coraz większych rozrób) to zaczęto stosować...środki uśmierzające. Zwrócę uwagę na bardzo powściągliwą postawę polskiej policji. Nawet na meczach tzw. podwyższonego ryzyka policja uczestniczy w tych wydarzeniach w minimalnym stopniu ustawiając się bardziej w roli porządkowego niż bezwzględnie nakazującego. Nie znaczy to, że powiedzmy w okolicach osiedla, na którym właśnie jest rozgrywany taki mecz nie ma policji, bądź jest jej za mało. Patrole są porozstawiane po całej okolicy. Ale sam fakt, że nie są "na widoku" spowodował spory spadek adrenaliny u co bardziej krewkich kibiców.
Swoją drogą...jest też w tym jakiś fenomen. Na meczu w Łodzi w sobotę było 270 kibiców z Rzeszowa. Przypomnę...Resovia to w tej chwili przedostatnia drużyna de facto III ligi, a mecz był zwyczajnym ligowym spotkaniem (zastanawiam się kiedy ostatnio na mecz Asseco Resovii na zwykły mecz ligowy pojechało tylu kibiców i czy kiedykolwiek pojechało) . Do tego stadion w Łodzi był prawie pełny, bo na meczu było 16 tys. ludzi, a sam Widzew ma sprzedanych ok. 15 tys. karnetów. Może zatem kibicowi piłkarskiemu nie przeszkadza taki doping? Może trzeba czasu...ewolucja postępuje bardzo powoli i nie na siłę...
A to zajawka kibicowania z ostatniego meczu z Łodzi. Ok. 45 sekundy nagrania i potem też widać sektor z naszymi kibicami.
https://www.youtube.com/watch?v=JG_YA5x-FTI
Ale oczywiście, żeby nie było tak kolorowo to mecz był również przerwany, bo odpalono race. Był też moment, w którym kibolka łódzka podeszła pod sektor Resovii. Był incydent z obrażaniem naszego trenera.