Autor Wątek: KKS/CWKS Resovia - koszykówka  (Przeczytany 24224 razy)

matlak

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 24, 2009, 17:54:16 pm »
Cieszy zwycięstwo w Katowicach, po serii 12 porażek z rzędu ;D. Najwięcej punktów zdobył Marcin Środa, który jeszcze niedawno grał właśnie w AZS Katowice. Niestety słabo wykonuje rzuty osobiste.Jutro mecz ze Stalówką, miejmy nadzieje,że chłopaki powalczą, choć trzeba przyznać, że Stalowa Wola rozkręciła się zdecydowanie i jest teraz groźna dla każdego. Mimo wszystko jestem optymistą przed play outami..

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 25, 2009, 21:09:23 pm »
W meczu ze Stalową Wolą wróciliśmy do "normy" - pół setki punktów w plecy. To jest pół biedy. Najgorsze było to co zobaczyłem pod koniec meczu: na parkiecie pojawiła się młodzież, której wyszkolenie indywidualne... o Boszszszszszsz! Decyzja o wykonaniu rzutu wymagała tylu przemyśleń, ze nawet nie było kiedy jej podjąć, bo traciliśmy piłkę. Sorry, ale gra w koszykówkę polega na celnym rzucaniu do kosza. Bez tej umiejętności, bez chęci rzutu, bieganie po parkiecie mija się z celem. Kto z "5": Dworak, Serwoński,Gorczyca, Winiarski, Grys miał zdobywać punkty? - pozostanie tajemnicą trenera.
Ciekawe co ci chłopcy robią na treningach? Bilard? Teoria ataku szybkiego jako odpowiedź na teorię ataku powolnego? Statystyczne potwierdzenie słuszności teorii wyższości wygrywania na przegrywaniem?
To już lepiej przygotować czteroosobową zasłonę dla Balcerzaka w celu oddania przez niego rzutu z połowy boiska. Efekt punktowy będzie nie gorszy niż w dzisiejszym meczu, a mniej się zmęczyć można!
Po meczu, nawet przegranym, chciałbym podziękować chłopakom za walkę brawami. Dziś nie dali mi do tego okazji. Mecz przegrali w swoich głowach.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

OSTR7

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 26, 2009, 13:07:29 pm »
Na wczorajsze spotkanie wyjątkowo nie mogłem przyjść z uwagi na moje przeziębienie, chociaż po tym co napisał repres1 wcale nie muszę żałować. Jak zwykle wielka wrzawa na Mosirze kibiców ... kibiców gości rzecz jasna (a to już wiem z innych źródeł). Wygrali w Katowicach więc można było nas trochę zestresować i przegrać po walce ale zagraliśmy to co wychodzi nam najlepiej, czyli tradycyjnie nic nie zagraliśmy. Oprócz pozycji rozgrywającego na którą co drugi gracz się pcha, oprócz tego że sam Małecki miał parę strat i oprócz tego że nie wiem gdzie trener miał oczy to nasza gra wygląda tak samo. Co do młodzianów, nie oczekujmy żeby Sewroński czy Gorczyca grali równorzędnie ,,jak wyjściowa piątka'' ... ;D

Zostaje ostatni mecz w marcu w regular season z Krosnem gdzie zobaczymy prawdopodobnie naszego byłego zawodnika Babiarza, zaczął sezon z nami kończy z Mosirem.

Mam inne pytanie, 28 luty - 01 marzec miał się odbyć na Podpromiu Puchar Polski w kosza. Sprawdzam na stronie podpromia, na stronie PLK, na serwisach internetowych i cisza... Co jest?

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 26, 2009, 15:29:19 pm »
Mam inne pytanie, 28 luty - 01 marzec miał się odbyć na Podpromiu Puchar Polski w kosza. Sprawdzam na stronie podpromia, na stronie PLK, na serwisach internetowych i cisza... Co jest?

Niestety PP w kosza nie będzie w Rzeszowie. Wszystko przez... siatkówkę (a dokładniej mecz gwiazd Plusligi  :-\ )

matlak

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 28, 2009, 12:20:07 pm »
Podzielam opinię represa1. Jak weszła młodzież gdzieś w połowie czwartej kwarty, to zastanawiałem się, czy przypadkiem nie są to przypadkowo spotkani ludzie, wzięci z ulicy, których ubrano w koszulki Resovii i dano piłkę do kosza.
A co do meczu Stalówka grała na wysokim procencie rzutowym i przy rewelacyjnym dopingu, także zwycięstwo w pełni zasłużone
Oby chłopaki się podnieśli po tej porażce !! 

matlak

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 01, 2009, 20:45:00 pm »
Zastal Zielona Góra - Resovia Rzeszów 101-41.... :-\

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 01, 2009, 22:09:27 pm »
Nic nowego i trudno się spodziewać innego wyniku.
Jakoś nie mogę się dopatrzyć pracy trenerskiej. Wiem, że zawodnicy są jacy są, ale...
Cały czas bez ładu, składu, rymu i sensu, jak było na początku teraz, zawsze... Nie widać cienia pomysłu.
Szkoda.
Rzeszowska koszykówka zejdzie.
Dopóki była hossa i widoki na Resovia-Park to plątały się po parkiecie Misie i Barany. Prochu nie wymyśliły i trudno było liczyć na coś więcej niż środek tabeli, ale od czasu do czasu były zwycięstwa. Nie było to perspektywiczne, ale było.
Dziś bryndza. Trudno mieć pretensje do zawodników. Starają się, ale ani rzutu, ani walki pod koszem, ani wejścia pod kosz.
Czasem w obronie bywa jako-tako. Czasem.
W ataku: tragedia. No to jak nie idzie w obronie, wychodzi średnio 50:100.
Odkąd kibice odwrócili się od koszykówki, nawet klimatu do walki nie ma. Plaża, piwko i, co najwyżej, uśmieszki politowania.
Sportowo nie dzieje się nic.
Organizacyjnie: nie zrobiono nawet tego, co nic nie kosztuje. Nie przyciągnięto na trybuny ludzi, którzy potrafią zrobić cudowną atmosferę na meczach siatkówki. To nie jest problem ceny biletu. To jest problem "chcenia".
Klimat meczu i zainteresowanie kibiców zwracają się sportowo i finansowo: zawodnicy wznoszą się na wyżyny umiejętności i waleczności, a zainteresowanie przyciąga pieniądze.
Może piszę głupoty, ale pamiętam inne czasy. Niejedno liceum miało wtedy lepszą reprezentację niż dzisiejsza Resovia. Rzeszów grał w kosza. Nawet nagły pomór w I składzie Resovii nie zrzuciłby Rzeszowa poniżej przyzwoitego poziomu.
Dziś...
A że cała polska koszykówka prezentuje dziś dvpawy poziom, to już zupełnie inna sprawa. Zachciało się nam sukcesów w Eurolidze, to mieliśmy sukcesiki "eksportowych" klubów. Dopóki ktoś wykładał szmal na zagranicznych grajków byliśmy kolosikiem. Niestety, na cieniutkich glinianych nóżkach.
Nasza koszykówka nie potrzebuje amerykańskiego grajka za 200.000$ rocznie.
Ale komu chciałoby się hodować 20 zdolnych juniorów i płacić im po 10.000$ rocznie.
Podobno czołowe polskie kluby miały roczne budżety ponad 20 mln zł. Jaki pożytek z tych budżetów miała polska koszykówka?
Smęty smętami poganiają.
Alem się spisał...
Przesadziłem w refleksjach.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

OSTR7

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 21, 2009, 20:19:46 pm »
Nie przesadziłeś. Ktoś to czyta w końcu  :)
I zdecydowanie się zgadzam, zwłaszcza z tym rozpowszechnianiem koszykówki w Rzeszowie.
A ja wkleje ciekawszy urywek rozmowy z prezesem PLK:

Cytuj
Ostatnio wysłaliśmy zaproszenia proponujace samorządom siedmiu dużych miast, by wzorem Poznania, wykupiły dzikie karty do PLK.

Jakie to miasta?

- Wysłaliśmy je o Białegostoku, Lublina, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Szczecina. Jeśli tylko samorządy zechcą promować się przez sport, to koszykówka w połączeniu ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy jest doskonałym na to sposobem.

A co będzie z klubami, które uzyskają awans z I ligi? Może się zdarzyć tak, że nie zagrają w ekstralidze, bo nie będą miały gwarancji finansowych?

- Jeśli nie przedstawią umów na 2 miliony złotych, będzie to nieuniknione.

To może się zdarzyć, że liga skurczy się, nie wiem, do ośmiu albo siedmiu zespołów?

- Nawet jeżeli w tym roku się tak stanie, to nie cofniemy się i nie obniżymy kryteriów finansowych udziału w rozgrywkach PLK. Nie ma takiej możliwości!
to co, liczymy na Ferenca?

matlak

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 24, 2009, 19:27:24 pm »
ja też wkleję interesujący tekst, który ukazał się wprawdzie 17 . 03 ale co tam..


Prezes Polskiego Związku Koszykówki, Roman Ludwiczuk, złożył wczoraj na ręce prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca, zaproszenie do gry w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2009/10 dla klubu ze stolicy Podkarpacia - piszą "Super Nowości".

Temu miastu, z tak wspaniałymi tradycjami koszykarskimi należy się miejsce w elicie polskiej koszykówki - powiedział prezes Ludwiczuk.

Ale klub z Rzeszowa (jak zaznaczył Ludwiczuk, niekoniecznie musi to być Resovia, ale np. nowo powstała Sportowa Spółka Akcyjna) musi spełnić kilka warunków: wykupić za 400 tys. zł dziką kartę, mieć gwarancje budżetowe na min. 2 mln zł oraz halę o pojemności min. 1, 5 tys.

Myślę, że miasto z pomocą np. pana Górala z Asseco Poland stać byłoby na stworzenie takiej drużyny. Według mnie, budżet na poziomie 3 - 3, 5 mln zł w zupełności wystarczyłby na grę na przyzwoitym poziomie w PLK - zakończył prezes PZKosz.

Rzeszów ma również w przyszłym roku (9 - 10 stycznia) zorganizować mecz Reprezentacja Polski - Obcokrajowcy PLK.

=======================================================================


Jeśli by tak się stało i powstałaby drużyna typu Asseco Basket Rzeszów, to ja wolę chodzić na Resovię.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 24, 2009, 21:30:55 pm »
Je*ać takie awanse. Na to trzeba sobie zasłużyć. Jestem na NIE NIE NIE NIE.