Autor Wątek: poprawiacze samopoczucia  (Przeczytany 253699 razy)

Diego

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 478
Odp: poprawiacze samopoczucia
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 21, 2009, 11:02:45 am »
http://thunder25.wrzuta.pl/audio/vXR7lvcoLQ/ramzes_-_wazny_dzien
Oby się tak nam darzyło jak jest w tekście piosenki.
Ps. Wyjazd siatkarski pociągiem? Może by się tak kiedyś udało, że z Rzeszowa zabiera się pociągiem 500 albo nawet 1000 chłopa. Ale bez wsparcia piłki pewnie by się nie obeszło. No i zapewne musiałby to być finał:):)
Oi Oi. 

A :)

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 5372
 • Semper fidelis
Odp: poprawiacze samopoczucia
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 28, 2009, 21:32:22 pm »
Nasza-klasa.pl (hebr. ????? ????) ? serwis społecznościowy stworzony przez Żydów, by zbierać dane osobowe Polaków w celu przekazania ich Mossadowi. Ilością danych przewyższa słynną bazę danych CBŚ. W chwili obecnej znajdują się tam niestrzeżone dane 18 milionów osób. Ponadto pół miliarda zdjęć. I pełno spamu.

Statystyki przeciętnego konta na naszej-klasie

Profil działania

Pozwala znaleźć swych dawnych przyjaciół spod celi, kumpli spod sklepu monopolowego, dłużników, ewentualnie znajomych ze starej klasy. W praktyce chodzi o to, żeby cudowna liczba znajomych znajdująca się przy profilu osiągnęła jak największą wartość.

Ostatnio uważa się za zabawne w kręgach Dzieci Neostrady, by znajdować znane osoby (kabareciarzy, aktorów, sprzedawców tanich win) i uprzykrzać im życie przez masowe wysyłanie próśb o dołączenie do grona znajomych. Modne jest również zakładanie klas i specjalnych profili w których gromadzą się fani Tokio Hotel.

Spragnieni wiedzy o swych rozległych koligacjach rodzinnych użytkownicy lubią zakładać specjalne konto użytkownika, z którego zapraszają wszystkich ludzi noszących to samo nazwisko, jak on. Jak leci. Bez selekcji, czy owo nazwisko jest rodowe, czy po mężu. By podwyższyć swoje poczucie własnej wartości, użytkownik, który takie konto założył, dodaje do galerii profilu wszelkie możliwe herby i wiadomości typu: ?Pierwsza wzmianka o (tu wstaw nazwisko) pochodzi z (tu wstaw jakiś rok z epoki średniowiecza, najlepiej wczesnego). Przodek miał na imię (tu wstaw jakieś imię, najlepiej staromodne, typu Sławomierz, Ziemowit, czy Maćko) i był rycerzem księcia / króla (tu wstaw imię księcia / króla)?. Pamiętaj, że musi być to postać rzeczywista i musiała panować w podanym wcześniej roku.

Bardzo popularną funkcją NK jest rozsyłanie ludziom bezsensownych, do niczego nie przydatnych wiadomości zwanych pozdrowieniami.

Serwis w miarę upływu czasu coraz bardziej upodabnia się do fotka.pl (posiadamy tutaj oszołamiający transfer miesięczny, 1mb na żenujące zdjęcia, przy czym każde musi mieć określone wymiary i nie przekraczać objętości 0,6 mb), a to dlatego, że jej użytkownicy powoli dorastają i niektórzy nawet idą do szkoły. Zawsze można dokupić grzecznie poprosić SMS-em o dodatkowy transfer.

Użytkownicy

Jak wiadomo, na tym portalu gromadzą się różni ludzie, normalni i normalni inaczej.

Normalny użytkownik:

    * Rozumie założenia twórców naszej-klasy i traktuje portal jako stronę służącą odnajdywaniu znajomych z przeszłości, z którymi często utraciło się kontakt.
    * Zna znaczenie słowa ?znajomy?, wie, że jest to osoba, którą zna.
    * Dla świętego spokoju zdarza mu się przyjmować zaproszenia od osób, których nie zna.
    * Nie interesuje go liczba znajomych.
    * Nie wypisuje nikomu komentarzy do profilu i zdjęć, które niczemu nie służą.

Normalny inaczej użytkownik:

    * Rozsyła zaproszenia do znajomych wszystkim, jak leci (całym szkołom, do których chodził lub chodzi, sąsiadom, rodzicom kolegów, znajomym znajomych etc.).
    * Pragnie, by liczba jego znajomych liczona była w setkach, jeśli nie w tysiącach.
    * Dodaje wszystkie profile fikcyjne (np Anakin Skywalker i inne postacie Star Wars) bo nie wie, która jest tą za którą się podaje.
    * Szpanuje czym się da w galerii zdjęć, podpisując fotografie komentarzami typu: To ja i moje kochanie :*, To ja na wakacjach w X, To ja i mój maluch!, To moja wnusia / córka / syn / druga połowa / córka sąsiada cioci przyjaciółki szwagierki używając często słodkiego pokemoniastego pisma (Ja Z P!3SsKieM =D).
    * Spamuje na forach.
    * Dodaje zdjęcia jak leci, nawet na nie patrząc, w liczbie sięgającej setek.
    * Między imieniem i nazwiskiem ma jakieś znaczki z tablicy znaków lub zapisuje imię i nazwisko pismem pokemoniastym np. ?Jan?Kowalski?, JaN ??? n0waK.
    * Zapisuje się do wszystkich istniejących klubów lub sam je tworzy.
    * Tworzy zdjęcia typu moja klasa, moi kochani - wpisywać się i daje tam na pinezki wszystkie osoby, które napiszą komentarz.

Użytkownik a kompleksy


Flip i Flap, Kajko i Kokosz, Ogniem i Mieczem, portal społecznościowy i kompleksy. Od wielu wieków są to nierozerwalne pary. Dlaczego?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Najbardziej zakompleksione i sfrustrowane osobniki homo sapiens, zniesmaczone swym dotychczasowym życiem, w poczuciu ogarniającej ich bezsilności, kreują siebie na nowo. Cechy z jakich powyższy osobnik jest najmniej zadowolony, są wyraziście maskowane metodą ?na siłę w drugą stronę?.

Tak więc klasowe brzydule, które w szkole nie miały powodzenia, teraz prezentują z dumą swoje zdjęcia ze ślubu lub z narzeczonymi, ludzie z biednych rodzin obnoszą się samochodami, domami, niby przypadkiem zamieszczają takie zdjęcia, jakby nie mieli innych, ludzie, którzy w szkole nigdy nie brali udziału w imprezach i nie pili alkoholu teraz przedstawiają siebie jako szalonych imprezowiczów, ci którzy nie mieli znajomych, teraz prześcigają się w ich kolekcjonowaniu na portalu itp.

Ponadto, portal może posłużyć sfrustrowanym kobietom w poprawianiu swojego samopoczucia, poprzez domaganie się pochlebiających komentarzy. I tym sposobem często zaobserwować można brzydkie, mało atrakcyjne, niezgrabne kobiety, pod których zdjęciami przeczytać można budujące opinie znajomych o tym, jak to pięknie wyglądają i jak bardzo zmieniły się od czasów podstawówki.

Portal ten jest więc doskonałym materiałem do analizy kompleksów społeczeństwa polskiego.

Cenzura


Na naszej-klasie bardzo dobrze się mają profile światopoglądowe ? ale tylko te zgodne z oficjalną doktryną Iranu Europy, a więc profile zrzeszające wyznawców JP2, ?obrońców życia?, katolików, ?kółek patriotycznych? różnej maści mniej lub bardziej faszystowskich, słuchaczy Radia Maryja i tibijczyków. Wszelkie profile zrzeszające przeciwników JP2, Tibii, zwolenników aborcji, eutanazji i in vitro, wolnomyślicieli, darwinistów, gejów, lesbijek, ateistów czy nawet ludzi wierzących, ale ?nie po polsku?, są konsekwentnie usuwane przez czcigodną cenzurę. Jednak i niektóre profile pro-katolickie są narażone na ataki wykształciuchów, którym wydaje się, że są jedynymi ludźmi inteligencji.

Ciekawostki


Widać że prawdziwe postacie są bardzo aktywne...

    * Na portalu można znaleźć ponad 5 tysięcy kont Vanessy Anne Hudgens, podobną, a zapewne jeszcze większą liczbę kont Dody, dwieście pięćdziesiąt Goś Andrzejewicz, sześćdziesiąt Kaś Cerekwickich, stu trzydziestu Szymonów Majewskich, czterdziestu Szatanów, sześćdziesięciu dziewięciu Jezusów Chrystusów (nie mylić z podróbkami - Jezusami Chytrusami), trzydziestu Lechów K., a także kilkunastu Hitlerów.
    * Również sędzia piłkarski Howard Webb po meczu Austria ? Polska utworzył swoje konto, a raczej konta na tym portalu, na chwile obecną posiada ich 119 0 29, gdyż część z nich, zaraz po usunięciu, zostało założone od nowa.
    * Na portalu konta posiadają także zwierzęta.
    * Portal służy do autoreklamy i bez problemów można się dowiedzieć, gdzie ktoś był na wakacjach.
    * Złodzieje, za pośrednictwem zdjęć, mogą się dowiedzieć, kogo ze znajomych i sąsiadów warto okraść.
    * Już nikt się nie musi przedstawiać na Gadu-Gadu, ponieważ wystarczy wpisać czyjś numer w portalu (!) i otrzymamy całą listę danych, którymi niekoniecznie każdy chce się dzielić z innymi użytkownikami tegoż komunikatora.
    * Nasza-klasa jest miejscem, gdzie przenikają się różne światy. Bez problemu można zaprosić do znajomych osoby ze świata fantasy, począwszy od Geralta, poprzez Lorda Vadera, skończywszy na Legolasie.
    * Wykop.pl tak mocno upodobał sobie ów serwis, że na jego temat można doszukać się około 250 wykopów ? każdy o tagach ?nasza klasa? dostaje automatyczną promocję na stronę główną. Ma też własną szkołę z której nie da się wypisać! Ostatnio na naszej-klasie można zobaczyć najnowsze ?wykopy".
    * Ostatnie nowości z Watykanu donoszą o najnowszym projekcie dla duchowieństwa o kryptonimie ?nasza-taca?. Niestety wszyscy ateiści wysłani na przeszpiegi zostali nawróceni przez elitarny oddział inkwizytorów.
    * Gdyby Adolf Hitler mógł korzystać z Internetu, założyłby serwis ?nasza-rasa?.
    * Ostatnio wprowadzono zmianę rodzaju konta z fikcyjnego na rzeczywisty.
    * Najnowszą zdobyczą technologiczną naszej-klasy jest system pobierający zapłatę od użytkownika, który chce zobaczyć, kto oglądał jego profil. Wielu zbuntowanych użytkowników ? ci, którzy nie zużyli miesięcznego transferu ? pododawało grafiki do galerii o wymownej treści typu ?nie płacę na NK!?, powstały też profile protestacyjne.
    * Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła "Zac Efron" wyskakuje błąd o treści "Do Twojego zapytania pasuje zbyt wiele wyników ? podaj dokładniejsze kryteria wyszukiwania.".

Nasza-klasa a wierzenia religijne

    * Nasza Klasa wierzy tylko w pana Gąbkę
    * Nasza Klasa nie jest ograniczona żadnymi prawami fizyki, więc bez problemu możesz na niej zaprosić do swoich znajomych takie osoby jak: Bóg, cały panteon papieży, Szatana lub Matkę Teresę z Kalkuty, którzy z chęcią przyjmują wszystkie wasze zaproszenia. Jeżeli postarasz się bardzo mocno i dobrze poszukasz, to nawet będziesz w stanie znaleźć i dodać do znajomych samego siebie i to w liczbie profili większej niż jeden.
    * Ostatnio portal poszedł na rękę wyznawcom Voodoo i stworzył dla nich specjalny system pinezek, który pozwala na wykonywanie obrzędów bez ruszania się od komputera i marnowania czasu na jakieś laleczki. Opcja ta posiada możliwość dopisania imienia ofiary, aby klątwa działała skuteczniej.
    * Kolejną z usług oferowanych przez NK jest możliwość dokonywania cudów. Wystarczy stworzyć odpowiednio nazwany profil i zareklamować go wśród znajomych tekstem typu: ?dodaj do znajomych ten profil to: będziesz miał szczęście / biedny Damianek wyzdrowieje / nasza reprezentacja wygra Euro 2012?. Przy każdym nowym znajomym profil taki kumuluje pewną ilość mocy, która zostaje zamieniona na cud po uzyskaniu magicznej liczby.
    * Cudów można dokonywać również za pomocą wszelkiego rodzaju łańcuszków wysyłanych wszystkim znajomym i nieznajomym. Zazwyczaj po wysłaniu lub otrzymaniu od 10/20 osób łańcuszka spływają na nich niesamowite cuda w postaci niezliczonych przyjaciół, miłości, pieniędzy, szczęścia i wielu innych fantastycznych rzeczy.

Anka000

 • Młodzik/-czka
 • *
 • Wiadomości: 40

A :)

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 5372
 • Semper fidelis
Odp: poprawiacze samopoczucia
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 29, 2009, 18:16:21 pm »
Pokemoniaste pismo, pokemonizm ? pismo używane przez pokemony.

Charakteryzuje się brakiem polskich znaków diakrytycznych (liter ?ą?, ?ć?, ?ę?, ?ó? itd.), wieloma błędami ortograficznymi, skracaniem wyrazów bądź usuwaniem niektórych liter (najczęściej samogłosek) np. smchd (czyt. samochód). Jednak nie zalicza się do tego skracania własnych nicków.

Wpływ języka angielskiego

Często występuje także ?spolszczenie? wyrazów pochodzących z języka angielskiego (np. angielski wyraz sweet, oznaczający słodki, używany w mowie pokemonowej jako bliżej niesprecyzowany znaczeniowo ?słit?, w tym wypadku następuje swoisty paradoks - pokemony korzystają z polskiego znaku "ł"), bądź zamiana polskich dwuznaków takich jak: ?sz?, ?cz?, na ich fonetyczne odpowiedniki angielskie, mianowicie ?sz? ? ?sh?, ?cz? ? ?ch?; na przykład zamiast ?będziesz? jest ?bedziesh?.Ponadto prawie zawsze piszą ?ku? lub ?k? w krótszej, jednoliterowej formie ?q?. Np. misiaczku ? misiaczq; tak? ? taq?. Nie przeszkadza im, że "q" w języku polskim wymawia się jako "kw" (czyli, "sQl" to "skwl", "kotkQ" to "kotkw" itd.

Często spotyka się takie wyrazy jak jush ? już, choojnoshtsch ? czujność, bosch(e) XD, "tesh" - "też'

Jest możliwe, że pisownia taka maskuje nieznajomość ortografii, gdyż w powyższych przykładach zapis nastawiony na wymowę pozwala nie przejmować się, czy dany wyraz ma być napisany np. przez "ż", czy "rz" bądź też "sz".

Zdrobnienia

Istotnym elementem jest też zmiękczanie i zdrabnianie każdego możliwego wyrazu. Przykładowo wstawianie litery ?i? w zwroty typu co ? cio, no ? nio. Dodatkowo fizyczną reprezentację zyskuje fonetyczna forma wyrazu poprzez końcówkę ?-m?.

Występują także oboczności ?r? na ?l?, a w dalszej kolejności ?l? na ?j?; także z ?z? na ?s? i z ?ź? na ?ś?. Liczne zmiękczenia z pomocą liter ?u?, ?j? oraz ?i?.

Jakby tego było mało pokemoniarze mają dziwną przypadłość zmiękczania wszelkich liter polskich za pomocą kreseczki: zamiast "ni" piszą "ń" (kochanie- kochaŃe), "si" wymieniają na "ś" (siku- Śku) itd. Zmiękczone litery muszą być obowiązkowo napisane dużą literą, bez względu na to czy się znajdują na początku, środku, czy końcu zdania.

Oszczędność i palpitacja shifta (gwałcenie shifta)

W mowie pokemoniastej często można natknąć się na zdania bezspacjowołączne oraz nadmiar wykrzykników i pytajników.

Coraz częściej występuje także pisanie Na PrZeMiAn WiElKą I MaŁą LiTeRą (inaczej zwane ?tRafFkĄ?, ?gÓrAmI? lub ?FrEaKiEm? oraz ?FaLą? bądź "Gwałceniem shift'a"). W połączeniu z wcześniejszymi cechami pisma pokemoniastego, daje szyfr prawie nie do złamania, np. sQl yEsT z@jEf@KeNb!$t@ ! n0rM@lN!e sŁłIT! l0v@m yĄ k0Ff@n!! C! c0 yEy n!3 lU3!a t0 $łE f!eĆmY!! @ j@ je$tEm gŁo0oPi@ b0 pIshEm jAk d0V|\|! lub OjJjJ NaSz Ty KoFfAnY GeJjJQq =||.

Pokemony w internecie

nasza-klasa.pl oraz fotka.pl są najczęściej oblegane przez pokemony.

Komentarze

    * OjJ SłoŃko Bd SiĘ DziAŁo Jutro ;D KoChAm CiĘ;* BęDziEmY MiałY raZem FotkĘ..;D Ja Ci Nie PoPuSzczę;) O 9,00 U MniE1! ;* Kaa Cee
    * SłońceE ;** Co mnie tak często podglądasz? Hmm.? xd Buzii ;** I pamiętaj, że koFFFcham bardzio! ;)) ;*** x3

Podpisy pod zdjęciami:

    * Ja & ZuZa xD BuŚś ;* A żE ZuZa tO nAszA "wsPóLna" zNajoMa BlaNa tO tA foTa dLa ciEbiE jEsT kOchaNa..! ;] BuśŚkaA ;* P.S. Dla kRedEckI rÓwNiEż xD
    * bO miłOść pOwiNnA wiEczznIe trWać...Dla wSzYsTkIch zaKocHAnyCh..! ^^ xd

Emotikony

Charakterystyczną cechą pokemonów jest ponadto nadużywanie emotikon pokroju ?:(?, ?:*?, ?:>? w zdaniach (bądź też równoważnikach zdań, jak wyżej) oraz stosowanie tworów emotikonopochodnych (np. <co jest?>). Pokemon kończy każde zdanie emotikoną i to często dowolną (zgodnie z zasadą: nie wiem co napisać, napiszę ?;ppppp?). Często też stosuje szyfr ?niom? oraz jego pochodne występujące w różnych wariantach (Przykładowo: ?niomkm?, ?niop? itp.).

Niezbadaną dotąd przez naukowców cechą języka pokemonów jest używanie emotikon poza pismem także w mowie.

 Skrótowce


Ostatnimi czasy wielką karierę robią wiadomo co znaczące skróty, np. LOL, OMG, ROTFL, WTF, HEH bądź bliżej niesprecyzowane wyrazy: H4xXoR, N00b. Typowe zdanie z użyciem tych wyrazów: WTF LOOOOLOLOLOL ROTFL N00b OMGOMGOMG!!!111!1!!!!!111 N00b!1!1. Taka forma używana jest najczęściej przez osobników płci męskiej.

Skrót Lol, jest nadużywany jednak przez obie płcie. Nadmienić jednak trzeba, że Lol przybrał również nową formę, <lol>, <lol2>, <lol666> bądź <lolita>, trudno doszukiwać się w tym logiki , owszem LOLiki! Większość spokemonowaceń w piśmie prowadzi do skrócenia czasu pisania (np. nie używanie polskich liter) a tu czas ten się wydłuża. Z taką formą można nad wyraz często spotkać się w opisach GG lub w profilach na fotka.pl. Mimo, że w statusach nie pokazują się emoty, ludzie i tak używają znaczników, zupełnie jakby myśleli, że pokaże im się ruchomy GIF.

Alfabet pokemoniasty

    * A ? ?4?, ?@?, ?/\?, ?/-\?, ?F|?
    * Ą ? ?om? ?a?
    * B ? ?8?, ?|3?, ?|8?, ?3?
    * C ? ???, ?<?, ?[?, ?(?, rzadziej ?{?
    * Ć ? Niezwykle rzadko jako ?C'?
    * D ? ?|)?, ?]), ?[)"
    * E ? ?3?, ???
    * Ę ? ?E,? ?em?
    * F ? ?|=?
    * G ? ?G?, ?6?
    * H ? ?|-|?, ?[}{]?, ?#?
    * I ? ?l?, ?1?, ?!?, ?|?, bądź jako spójnik: ?&? (istnieje kilka wersji tej litery)
    * J ? ?_|?, ?Y?, ?`)?
    * K ? "Q" ?C?, ?|<?, ?|{? ?]{?, ?|c?
    * L ? ?1? (proszę nie mylić z ?1? oznaczającym ?I?, ani z 1 oznaczającym !), ?|_?, ?][_? , "7"
    * Ł ? zwykle nie występuje, ale w niektórych odmianach: ?|/_? lub "ó"
    * M ? ?|\/|?, ?/\/\?, ?^^?
    * N ? ?|\|?, ?/\/?
    * Ń - występuje niezwykle rzadko jako ?|\'|? lub ?/\'/?
    * O ? ?0? (słownie: zero), ?()?, ?([])?
    * Ó ? nie występuje, a jeżeli już jest, to źle użyte lub zastąpione przez ?oo? lub ?(')?
    * P ? ?[]D?, ?|D?, ?|>?, ?|O?
    * R ? ???, ?|2?, ?12?
    * S ? ?5?, ?$?, ?§?
    * Ś ? ?$? lub nie występuje
    * T ? ?7?, ?']['?, ?^|^?
    * U ? ?OO?, ?|_|?
    * V ? ?\ /?
    * W ? ?\/\/?, ?VV?, ?|/\|?, często występuje też jako ?f? lub "ff"
    * X ? ?X?, ?><?, ?}{?, ?)(?
    * Y ? ?Y?, ?\,/?
    * Z ? ?2?, ?7_?
    * Ż ? występuje niezwykle rzadko jako ?sh?
    * Ź ? występuje niezwykle rzadko jako ?Z'?
    * ! ? ?1?, ?i? , "uan"

Dialog pokemonów

? bO()Ss!ACzQQQ ! ! ! =***
? <IO kOFFAniE ??
? WieESh cio Ma/\/\ ZepsIIu^|^e gG ;( a CIO TAm DaFfnO siEm Nie FiCielIsSmY :{
? |_||_| SKalbIee <pOCiESza> NIo fFiEM FfŁAa$niE =)
? K/-\SIa A Ty mASh jush KoMoLKeee ?? xd =)
? niO niOrMAlniE LeGalnIe ZaDzwONiE Do CIeBIe PoOsnEY okIEj ;)=**
? DoBlaA msIEQ dOBlaA xdd.
? |)OBLA kOUFFAnIe tOOo PAaApaAa =***
? paa skAlbiEEeEEeE pAAaPAaAa bUsSSsSka xD =*

Diego

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 478
Odp: poprawiacze samopoczucia
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 29, 2009, 18:45:00 pm »
Te posty Resoviackiego islamisty "zioną" prawdą.

użyszkodnik

 • Administrator
 • Kadet/-ka
 • *
 • Wiadomości: 224
Odp: poprawiacze samopoczucia
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 13, 2009, 15:07:13 pm »

A :)

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 5372
 • Semper fidelis
Odp: poprawiacze samopoczucia
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 18, 2009, 23:13:38 pm »
Coś do użytkowników m.in Naszej Klasy :)
http://www.joemonster.org/filmy/12300/Zastanow_sie_zanim_opublikujesz_swoje_zdjecie

Nieblokowanie galerii dla nieznajomych, to po prostu czysty debilizm.

zursan

 • SSPS Resovia
 • Kadet/-ka
 • *
 • Wiadomości: 75
Odp: poprawiacze samopoczucia
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 02, 2009, 11:41:09 am »
Na "siatka.org" jest kilka pytań - sonda co zdobędą nasze (krajowe) drużyny.

Jedno z tych pytan:

"Co najmniej jedna drużyna zdobędzie Puchar Polski"  :D
Mieczyk

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 240
Odp: poprawiacze samopoczucia
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 05, 2009, 19:28:29 pm »
http://www.sport.pl/pilka/1,65080,6348512,Messi_w_Manchesterze_City_.html ciekawe kiedy siatkarze będą tyle kosztować...oj no co pomarzyć zawsze można.

juniorymp

 • SSPS Resovia
 • Kadet/-ka
 • *
 • Wiadomości: 433
Odp: poprawiacze samopoczucia
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 06, 2009, 12:27:15 pm »
O moja Resovio nie zdradze Cie,
inni Cie zdradzili, na Ciebie bluźnili
ja nie zdradze Cie